Dişlerinizi Doğal Olarak Beyazlatacak 5 Gıda

Dişlerinizi Doğal Olarak Beyazlatacak 5 Gıda

Göz kamaştırıcı parlak sedefli beyazlar elde etmemize yardımcı olmak için çaba sarf etmeden yüzlerce dolambaçlı reklam var. Yerel eczanelerde düzinelerce reçetesiz ilaç vardır ve her diş hekiminde bir kol ve bacaktan daha az olmayan çok çeşitli profesyonel diş tedavileri vardır.

Bütçeleme yeteneklerini bir kenara bırakarak, bu kolay ve zahmetsiz diş beyazlatma ilaçları kendi avantajları ve yan etkileridir. Bunların birçoğu şiddetli diş hassasiyetine neden olurken, diğerleri tüm 32 dişimizi beyazlatmada başarısız olurlar.

Eğer hoax diş beyazlatma yöntemlerinden çok yorulmuşsanız, kusursuz bir beyaz gülüşün ortaya çıkmasına yardımcı olmak için Ana Doğa’nın lütfuna dönme zamanı. Ulaşılması güç olan en küçük dişleri bile korumanıza yardımcı olacak birkaç organik ilaç vardır ve gülümsemenize, tek bir zararlı kimyasal madde izi içermeyen doğal diş beyazlatıcılarından gelen yeni bir canlılık verir.

Taze meyve ve çiğ sebzeler gibi sayısız yiyecekler vardır, bunlar dişlerinizi gelecekteki bozulmalara karşı koruyacak temel besinlerle doludur ve hileli plak ve tartarın birikmesine karşı savaşırlar.

Bu ilaçlar size çok pahalıya mal olmayacak ve onların etkililiğine inanmıyor olsanız bile, yapmanız gereken tek şey denemek. Göz kamaştırıcı bir inci beyazı rengini ortaya çıkarmak için dişlerinizi aydınlatmanıza yardımcı olacak en etkili gıdaları seçtik.

Burada, gülüşünüzün her bir akıntısı ile ışıldamasına yardımcı olacak 5 harika inanılmaz beyazlatıcı gıdaya bir göz atın:

1. BROKOLİ

Kim buğulanmış brokoli sevmez? Bununla birlikte, bu besleyici yoğun sebzenin lezzetli çiğ çiçeklerini yerseniz, bu, dişinizde takılı kalan tüm tartar ve yiyecek kalıntılarından kurtulmanıza yardımcı olan Mother Nature’ın özel diş fırçası gibi davranır. Ayrıca, brokoli’nin oldukça yoğun demir profili, dişlerinizin emaye kaplamasına ve asit erozyonundan, bakteri ve lekelere zarar vermekten de sorumludur.

2. PORTAKALLAR

Çoğu insan portakal kabuklarının diğer narenciye meyveleri kadar asit olduğunu ve bu nedenle de, onların çok besleyici profillerini gerçekleştirmeden bunları attığına inanır.

Araştırmalar, turuncu cildin, çeşitli sert diş beyazlatıcıları için daha hafif ve çok daha faydalı olan birkaç C vitamini çeşidinin en zengin konsantrasyonlarından birine sahip olduğunu ortaya koymaktadır.

Yapmanız gereken tek şey tüm kirleri portakal kabuğundan temizlemeli, sonra iç parçayı almalı ve beyaz kısmı diş minesinin yüzeyine kuvvetle sürtün. Zamanla ağızda birikme eğilimi olan tüm plak ve tartarlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

3. HAVUÇ

Havuçlar lekeleri ortadan kaldırarak harikalar yaratan bir aşındırıcı yüzeye sahiptir. Bu gevrek lezzetler, parlak köklerini dişlerinizin yüzeyine sürtünerek güzel ve pürüzsüz bir cila elde etmenize yardımcı olabilir.

Bu etkileri yaşamak için ham bir havuç bile yiyebilirsiniz.

4. ÇİLEK

Çilekler, gülümsemenize parlak bir cila sağlamak için doğanın kendi diş beyazlatıcıları gibi davranan malik asitle doludur.

Binlerce yıldır insanlar, soda ile çilek ezmesi yaratmanın doğal diş beyazlatma çaresini canlandırdılar ve gerçekten harikalar yaratıyor.

Ancak, dişlerinizi hemen sonra fırçalayın çünkü çilekler de yoğun şekerler ile yoğunlaşır.

5. PEYNİR

Peynirler, dişlerinizi gelecekteki bozulmalara karşı koruyan laktik asitlerle doludur. Sert ve sert yüzeyleri için örneğin yaşlı Gouda gibi sert yaşlı dilimler, ayrıca ağız ve dişler içinde birikme eğiliminde olan yiyecek kalıntılarından kaynaklanan lekeleri ortadan kaldırmaya da yardımcı olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.