Dışkıda Kan Görülmesi Neden Olur

Dışkıda Kan Görülmesi Neden Olur

İnsanlar hemen hemen her gün boşaltım sisteminin çalışması sonucu lavaboya gitme ihtiyacı duyarlar. Bazı durumlarda ise tuvalet ihtiyacı tam bir kabus olur.

İşte bu kabusun en önemli sebeplerinden birisi de kanlı dışkı sorunu yaşamak ya da dışkıda kan olmasıdır. Peki dışkı neden kan ihtiva eder. Hatta bazı durumlarda bu kan miktarı çıplak gözle görülebilecek kadar fazladır. Dilerseniz ilk önce kanlı dışkı görülmesine neden olan sebepleri sıralayalım.

Kanlı Dışkı Neden Olur: Ülser kanama, kan damarı çatlaması, gastrit, mide kanseri, mide varisleri, burun kanamasından sonra kanın yutulması, bağırsak tıkanıklığı, kolon kanseri, kabızlık, basur, gıda zehirlenmesi, bağırsak tümörü, kullanılan ilaçların yan etkileri neticesinde kanlı dışkı görebilirsiniz.

Kanlı Dışkı Belirtileri ve Sonuçları: Gördüğünüz gibi bu durumların bazıları çok basit ve önemsizken, bazıları ise oldukça önemli ve hayati tehlike arz eden durumlardır. Kanlı dışkı ile beraber ortaya çıkan farklı belirtiler ise durumun ciddiyeti hakkında size ipuçları verebilir. Karın ağrısı, şişkinlik, vücut ağrıları, ishal, yorgunluk, bulantı, iştahsızlık, kusma, kilo kaybı gibi sonuçlar kanlı dışkı görülmesinden sonra oldukça olağandır. Bu tip sonuçların ortaya çıkması hayati tehlike arz etmez ve kolay tedavi edilebilecek rahatsızlıkların var olduğunun göstergesidir.

Bazı durumlarda ise kanlı dışkı hayati tehlike arz eden durumlar ortaya çıkarır.Nefes darlığı, baş dönmesi, bayılma, yüksek ateş, hızlı nabız, bilinç kaybı, şiddetli karın ağrısı gibi sonuçlar kanlı dışkıdan sonra beliriyorsa çok acil bir şekilde tedaviye başlamak şarttır. Zira kanlı dışkı akabinde anemi ve şok ortaya çıkan sonuçlardır.

Kanlı Dışkı Tedavisi: Unutmayın ki dışkının kanlı olması mutlaka bir sağlık problemi yaşadığınızın işaretidir. Sizlere belirttiğim hayati tehlike arz etmeyen durumların ortaya çıkmasında kanlı dışkı kendiliğinden yok olur. Fakat hayati tehlike arz eden durumlarda kanlı dışkı görmeye devam ederseniz en kısa sürede doktora görünmelisiniz.

Bu yazı kanlı dışkılama sebepleri nedenleri hastalıkları tedavisi kanlı dışkı nasıl olur anlaşılır görülür neyin belirtisi ne anlama gelir dışkıda kan olması görülmesi neden olur testi dışkıda kan neden olur neyin belirtisidir nasıl olur anlaşılır geçer nasıl görülür önlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kanlı dışkı, dışkıda kan görülmesi nedenleri, kanli diskinin nedenleri, dışkıdan kan gelmesi neyin belirtisi, kanlı dıskı neden olur, dışkıda kan görülmesi, dışkıda kan, kanlı dışkı nedenleri, dışkıda kan nasıl anlaşılır, dıskıda neden kan olur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz