Diş İpi Nedir Nasıl Kullanılır

Diş İpi Nedir Nasıl Kullanılır

Diş ipini kullanmak diş fırçalamak kadar basit değildir. Günde 1 veya 2 kez evde sakin bir ortamda kullanmak gerekir.

Diş fırçaladıktan sonra diş ipi kullanılmalı ve diş ipi kullanıldıktan sonra da dişlerin bir kez daha diş fırçası ile fırçalanmasında fayda vardır.

Diş İpleri Nasıl Kullanılır-Diş ipi nasıl kullanılır?
Diş ipini uygun bir uzunlukta keserek iki elimizin işaret parmaklarına dolayarak kullanıyoruz. Diş ipini başparmaklarımız ile şekil ve yön vererek gereceğiz.

İki dişin arasına dikkatli bir biçimde ve dişlere basınç yapmadan hafif bir şekilde geçirerek aşağı ve yukarı yönlendirerek diş arasına geçireceğiz. Bu sayede diş aralarındaki besin artıkları temizlenecektir. Diş ipi dişin arasına girince diş etini temizlemek için C harfi biçimde hafif bir eğimle hareket ettirmeliyiz.

Diş ipi kullanımından sonra ağız gargarası ile veya diş fırçası işe diş ipinin koparttığı gıda artıklarını ağzımızdan uzaklaştırmak gerekecektir. Diş ipi nasıl kullanılır konusunda uzman tv videoları faydalı olabilir. Ayrıca sizlere diş ipi kullanımı konusunda ingilizce video paylaşacağız. İngilizce anlamasanız bile videoyu izleyerek diş ipleri ile diş arasının temizliği nasıl yapılır görebileceksiniz.

Bu yazı diş ipi çeşitleri, diş ipi nerden alınır, diş ipi ne sıklıkla kullanılır, diş ipi nasıl kullanılır, diş ipinin zararları, diş ipinin faydaları, diş ipinin kullanımı  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dis ipinin zararları, diş ipi kullanmanın zararları, diş ipi nerden alınır, dis ipi zararlari, diş ipi kullanımı zararları, dudak mantarı, diş ipi kullanmak zararlımı, diş ipi zararlimi, diş ipi kullanmanın faydaları, diş ipi çeşitleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz