Diş Gıcırdatma Hastalığı ve Tedavisi

Diş Gıcırdatma Hastalığı ve Tedavisi

Bruksizm (diş gıcırdatma) genellikle uyku anında meydana gelen kuvvetli çene hareketlerinin sebep olduğu çeneleri sıkma, dişleri gıcırdatma olayıdır. Toplumumuzda sık rastlanır. Genellikle bu alışkanlığa sahip bireyler bundan habersizdir.

Diş Gıcırdatma Nedenleri
– Dişlerin diziliş ve sıralanışındaki bozukluklar

– Duygusal nedenler

Diş gıcırdatma neticesi ortaya çıkan sorunlar
– Dişlerin çiğneyici yüzünde meydana gelen aşınma:

– Dişlerde kırılma

– Dişlerde aşırı hassasiyet:

– Diş etinin geriye çekilmesi ve genellikle bununla birlikte meydana gelen dişin boynunda diş eti hizasında meydana gelen çentik biçimindeki aşınmalar:

– Dişlerde sallanma

– Yanaklarda hassasiyet

– Kas ağrısı

– Baş ağrısı

– Çene ekleminde

Tedavi
Tedavinin hedefi dişlerde çene ekleminde oluşabilecek kalıcı zararları önlemenin yanı sıra ağrıyı da azaltmaktır. Ama bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak ve buna yönelik bir tedavi yapmak en doğrusu olacaktır.

Bu yazı diş gıcırdatma neden olur, diş gıcırdatma nasıl tedavi edilir, diş gıcırdatma nedenleri, diş gıcırdatma nasıl önlenir, diş gıcırdatmanın sebepleri, diş gıcırdatmanın tedavisi, diş gıcırdatmanın zararları, diş gıcırdatmaya bitkisel çözüm, diş gıcırdatmaya kesin çözüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

diş gıcırdatmasına bitkisel çözüm, diş gıcırdatmaya bitkisel çözüm, diş gıcırdatma bitkisel tedavi, dis gicirdatmasina çözüm, ciflesmeyi guclendiren bitkiler, dis gicirdatmasini nasil engelleriz, diş gıcırdatma bitkisel çözüm, uyurken dış gicirtdatma kesin çözüm, cocuklarda dis gicirdatmasinin bitkisel cozumu, bruksizm kesin çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz