Diş Beyazlatma Konusunda Merak Edilenler

Diş Beyazlatma Konusunda Merak Edilenler

Uzmanlar, kullanılan ilaçlar, diş dolguları, beslenme alışkanlıkları ve diş travması gibi nedenlerle ortaya çıkan dişlerdeki renklenmelerin profesyonel diş beyazlatma yöntemleri ile giderilebildiğini belirtiyor.

Bazı ilaçlar, yiyecek, içecekler, diş travması, kök kanalı dolguları zamanla dişlerde renkleşmelere neden olurlar. Bazı renkleşmeler yüzeyselken, bazıları içseldir. Profesyonel diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerdeki renkleşmeler güvenle giderilebilmektedir.

Diş beyazlatmanın mekanizması
Beyazlatma olayı karbamid peroksit ve hidrojen peroksitin dişin mine ve dentin tabakasından geçerek diş renklenmesine neden olan renkli molekülleri parçalamasıyla gerçekleşir. Bu işlemle dişin yapısı değişmez, dişin iç rengi daha açık hale gelir. Dişin yapısı beyazlatma ajanlarından zarar görmez.

Diş beyazlatma nasıl yapılır
İki tür beyazlatma yöntemi vardır
1. Hekimin direkt klinikte uyguladığı Office Bleaching yöntemi
2. Hastaya ağza uygun kaşık hazırlattırılarak evde uygulattırılan Home Bleaching yöntemi.

Diş hekiminin değerlendirmesine göre bu yöntemlerin bir tanesi veya ikisi kombine olarak uygulanabilir.

Beyazlatma diş hassasiyetine neden olur mu
Diş hassasiyeti ağartmanın bir yan etkisidir. Kişiye göre değişir. Kimisinde çok hafifken, kiminde daha şiddetli olabilir. Diş hekiminin değerlendirmesine göre hassasiyetin fazla olduğu vakalarda, tedavi esnasında hassasiyet giderici flor jelleri, v.s uygulanabilir. Bu hassasiyet geçicidir ve tedavi tamamlandıktan sonra kaybolmaktadır.

Tedavinin kalıcılığı ne kadardır
Bu olay hastanın beslenme ve yaşam alışkanlıklarına göre değişebildiği için, kesin bir süre söylemek zordur. Ancak yılda bir tekrar önerilir. Beyazlatma tekrarı güvenlidir ve ilk beyazlatmaya göre çok daha kısa sürede sonuç alınır.

Bu yazı diş beyazlatmak için ne yapılmalı, diş beyazlatmak ne kadar, diş beyazlatan bitkiler, diş beyazlatan diş macunu, diş beyazlatan yiyecekler, diş beyazlatan ürünler, diş nasıl beyazlar, diş beyazlatma yöntemleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

diş beyazlatanlar, dis beyazlatanlarin yorumlari, diş çıktıysa evde ilk ne yapılmalı, diş i en iyi beyazlatanlar, dis nasil beyazlar, disini beyazlatanlar, evde dış beyazlatmak için ne yapılmalı, flor diş tedavisi ney, karbemid peroksitin zararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.