Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır, Etkisi Nasıl Artırılır ?

  • TANITIM
  • Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır, Etkisi Nasıl Artırılır ? için yorumlar kapalı
  • 1.066 kez görüntülendi

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır, Etkisi Nasıl Artırılır ?

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır, Etkisi Nasıl Artırılır ?

Hepimizin hayali olan sağlıklı gülüşler ve beyaz dişlere sahip olmak artık Perident Klinik ile çok daha keyifli ve kolay. Alanında uzman diş hekimi kadrosu ile sağlıklı ve estetik gülüşleriniz için son teknolojik ürünler ile sizlere hizmet veriyor. Dişlerimizde zaman zaman meydana gelen istenmeyen lekeler oluşmaktadır. Bunların büyük sebebi ise gıda boyası içerek katkı maddeli yiyecek ve içecekler olabilmekte, Örneğin Kahve, çay, kola, sigara gibi..

Diş Beyazlatma Nedir ?

Dişin yüzeyine uygulanan jel kıvamında ki madde lazer yada özel ışık kaynakları aktive olması ile diş içerisinde birikmiş hapsolmuş renkli sıvıların ışık kaynağı ile dışarı çıkarılması işlemidir.

Diş Beyazlatmanın Yolları Nelerdir ?

Perident Klinik olarak dişleriniz iki yöntemle beyazlatıyor ve sizlere harika gülüşler kazandırıyoruz.

Ofis tipi beyazlatma

Perident Klinik Uzmanlarının en çok tercih ve tavsiye ettiği yöntemdir. Dişlere en az üç kez yirmi dakikalık seanslar halinde jel uygulanması uygun görülmektedir. Çünkü beyazlatmada bir kimyasal reaksiyon var kimyasal reaksiyonların da şöyle bir püf noktası var eğer eşik değeri ne kadar uygularsanız geri dönüş az oluyor fakat prosedürü yarıda bırakırsanız geri dönüş çok hızlı olabilir o yüzden üç kez 20 dakikalık seanslarla biraz hassasiyet olana kadar devam ediyoruz.

Ev tipi beyazlatma

Perident Klinik Uzman Hekimlerimiz tarafından kişiye özel plaklar oluşturmak amacıyla hastanın dişlerinin ölçüsünü alınıyor. Bu plaklar hazırlandıktan sonra ev tipi beyazlatmanın özel jeli ile birlikte hastamıza teslim ediyoruz. Peki hastamız nasıl kullanacak ? aslında çok basit plak içerisinde beyazlamasını istediğimiz yani sadece ön grup dişlerin ön yüzeylerine bu jeli küçücük mercimek tanesi kadar koyuyoruz sonra bu plağı dişlerimize yerleştiriyoruz bu plağın minimum ağızda 30 dakika kalması gerekiyor film izlerken evde işimizi yaparken ya da gece yatarken bu uygulamayı yapabiliyoruz uzun süre ağızda kalmasının herhangi bir zararı yok ancak kısa süre kalırsa etkisi daha az olacaktır.

Diş Beyazlatma Kalıcı mıdır ?

Sadece beyaz renkli gıdalarla beslenirsek evet kalıcı olacaktır fakat böyle bir şansımız olmadığında dişlerin beyazlığı yavaş yavaş kaybolacaktır. Bu süre genelde altı ay bir sene arasında beslenme şekline göre değişecektir. Periden klinik olarak bu süreyi uzatmak için ofis tipi beyazlatmanın ardında dişler koyulaşmaya başladığında ev tipi diş beyazlatma ile takviye yapıyoruz bu sayede beyazlatmanın süresini uzatmış oluyoruz.

Beyazlatma tedavisi sonrası yan etkileri ve dikkat edilmesi gerekenler ?

Beyazlatmadan sonra 48 saat renkli yiyecek ve içeceklerden uzak durmamız gerekiyor sigara kullanımı yasak, çünkü bu dönemde dişler ağzımıza ne alırsak alalım çok hızlı bir şekilde emilimini gerçekleştirecektir. Beyazlatma sonrası ciddi komplikasyon yaşanmamaktadır ancak hafif bir hassasiyet olabilir ve bu durumda maksimum bir gün içerisinde normale dönecektir.

Diş beyazlatma dişlere ve diş etlerine zarar verir mi ?

Tedavinin esası kimyasal bir reaksiyon ve bu kimyasallar doğru bir şekilde uygulanmazsa zarar verebilir bu yüzden beyazlatma tedavisi mutlaka uzman diş hekimi kontrolü ile uygulanmalıdır. Diş beyazlatma ajanı diş etlerine temas etmemelidir. Bu yüzden Perident Klinik diş hekimleri diş etlerini izole eden dişeti bariyeri dediğimizi özel bir sitem kullanıyoruz. Piyasada satılan ve bilinçsizce ithal edilen beyazlatma ürünlerinden mutlaka uzak durulması gerekmektedir. Kısaca özetlersen yani beyazlatma tedavisi sanılanın aksine bir diş hekimi tarafından uygulandığı sürece diş etlerini ve dişlerde herhangi bir zararı yoktur.

Ayrıntılı Bilgi için: https://www.peridentklinik.com/dis-beyazlatma.html

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.