Diş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

Diş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

Hayatımızın bazen bazı alanlarında tarifsiz bazı acılar ile karşı karşıya kalmaktayız. Bunların temel nedenlerinde ise zamanında sağlık alanında yapmadığımız bakımsızlıklardır. Fakat ani gelişen acılar için doğru yöntemler bizlerin huzurlu bir gün geçirmesini kolaylıkla sağlayacaktır.

Diş ağrısı geçirme yolları ise başarılı bir şekilde izlendiği zaman doğru çözümler yaratmaktadır. Kısa bir süre içerisinde acınızdan kurtulabiliyor ve kendinizi daha iyi hissedebiliyorsunuz. Bunun için sizlerde aşağıda yer alan yöntemleri güven içerisinde uygulayabilirsiniz.

Karanfil ve Su

Doğa bulunan bazı yöntemler bizlere dış ağrısı geçirme yöntemleri konusunda yardımcı olmaktadır. Sizlerde karanfil ile bunu kolaylıkla başarabilirsiniz. Öncelikle 7-8 adet karanfili alarak güzelce ezmelisiniz. Daha sonrasında ise evmiş olduğunuz karanfili hafif ılık bir suyun içerisine boşaltınız. 5 ile 6 dakika beklettikten sonra ise bu karanfilli suyu ağzınızın içerisinde özellikle dişinizin olduğu bölgede bekletiniz. Kısa bir süre içerisinde acınız kolaylıkla dinecektir.

Sarımsak ve Tuz

Ağrıyan dişinizde iltihap olduğunu düşünüyorsanız eğer öncelikle 2 adet sarımsağı güzelce eziniz. Fakat bu ezme esnasında çok sert vurmamalısınız. Çünkü içerisinde bulunan maddenin yok olması ile sizlerin acıları dinmeyecektir. Ezmiş olduğunuz sarımsağa bir tutam tuz atmalısınız. Daha sonrasında ise bunları iyice karıştırınız. Tamamen bir top haline getirdikten sonra ise ağrıyan dişinizin üzerine koyunuz. Bu sayede evde diş ağrısı geçirme yöntemleri konusunda başarılı bir iş yapmış olacaksınız.

Sirke ve Su

Keskin elma sirkesi ile kısa bir süre içerisinde başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Öncelikle ağrıyan dişinizi tespit ettikten sonra yarım bardak suyun içerisine bir çay kaşığı sirke koyunuz. Suyun hafif ılık olması her zaman sizlerin yararına olacaktır. Su ile sirkeyi karıştırdıktan sonra ise bunu dişinizin bulunduğu bölgede ağız içinde bekletiniz. Bu sayede sizlerde başarılı bir çözüm yolu izlemiş olacaksınız.

Kaynak : http://neiyigelirki.com/dis-agrisina-ne-iyi-gelir/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.