Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Bir çoğumuz için dişçi kelimesi kabus görme ile eşdeğer anlam taşır. Diş rahatsızlıkları denilince ilk akla gelen şey olan dişte ağrıma, daha doğrusu diş ağrısı ve diş sızlaması, çoğu zaman kişilerin diş hekimi fobisi yüzünden katlandıkları bir ağrı haline gelmektedir.

Dişte ağrı sorunu kesinlikle hafife alınmaması gereken bir ağız problemi olup dişte şiddetli sızlama, şişlik ve çoğunlukla yüksek ateş ile ortak yönlüdür.

Bu yazımızda yer alan bilgiler ve doğal tedavi önerileri sadece ağız ve diş sağlığını enfeksiyonlardan korumak ve dişlerin daha sağlıklı bir hal almasını sağlamak amacıyla yazılmıştır. Yani aşağıda vereceğimiz bilgileri kesinlikle diş hekiminin tedavisine alternatif bir tedavi yöntemiymiş gibi değerlendirmeyiniz. Şimdi sizlere öncelikle diş ağrısı neden olur bunu açıklayalım daha sonra da bitkisel diş ağrısı çözümleri hakkında bilgiler verelim.

Diş ağrısının en genel belirtisi ve karakteristiği, ilk önceleri soğuk havalarda şiddetlenen ancak yaz aylarında hafifleyerek kaybolan hafif bir diş ağrısıdır. Şayet bu dönemde dişler tedavi edilmezlerse zamanla bu ağrılar şiddetlenerek dişte zonklama hissine dönüşür.

Diş ağrısının en önemli nedeni dişin mine tabakasının aşınması veya çürümesi neticesinde dış etkenlerin diş sinirlerini uyararak ağrı, sızı ve nabız benzeri zonklama hissi oluşturmasıdır. Bu zonklama ile birlikte görülen ağrı o denli şiddetli olabilir ki sizleri geceleri uykunuzdan uyandırır ve hatta gözlerinizden yaş gelmesine neden olur. Bu nedenle dişlerin ağrılarını kesinlikle hafife almayın ve ilk fırsatta diş hekiminize muayene ve tedavi olun. Kanal tedavisi, dolgu ve köprü tedavisi gibi değişik yöntemlerle diş ağrısına neden olan sorun çözülebilmektedir.

Kısaca özetleyecek olursak, diş ağrılarının başlıca nedenleri ve sebepleri şunlardır:

– Bakterilerin oluşturduğu diş çürükleri,
– Diş etinde ve diş köklerinde görülen apseler
– Kalıtsal olarak dişin mine tabakasının aşınmaya müsait olması
– Diş eti hastalıkları
– Özellikle 20 yaş dişlerinde görülen gömülü diş sorunu
– Sinüzit, bademcik iltihabı, faranjit gibi hastalıklar

Diş ağrılarının en önemli sebepleri hiç şüphesiz diş çürümelerinden kaynaklanan ağrılardır. Neredeyse hemen herkeste görülen diş çürükleri zamanında müdahele edilmez ise di ağrısına neden olmaktadır.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm Tedavisi
– Her şeyden önce ağız ve diş hijyeni, diş ağrısının ilerlemesine mani olur. Şayet eczanelerde satılan antiseptik ağız gargarası almak istemiyorsanız 1 su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırdıktan sonra ağzınızda gargara yapın ve ağzınızı iyice çalkalayın.

– Diş ağrısına iyi gelen mucize bir bitki varsa o da misvaktır. Misvak hem dişi temizler hem de içerdiği bitkisel kimyasallar sayesinde dişlerde oluşan ağrıyı hafifletir.

– Diş ağrısına karşı ağrı kesicilerin kullanılmasını uzmanlar kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Bu ilaçlarda bulunan etken maddeler, diş eti ile etkileşime girerek diş eti iltihaplarının iyileşmesini zorlaştırabilmektedir.

Buz ile soğuk kompres de diş ağrısını geçirici etki yapar. Ama kesinlikle buzu ağzınıza alarak yapmayın. Yanaktan uygulayın.

– Poşet çayı da demlemeden sonra atmak yerine ağrıyan dişinize gelecek şekilde ağzınıza koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde bekletin. Poşet çayın da diş ağrısına doğal tedavi edici etkisi vardır.

– Karanfil yağı, diş çürüklerine az miktarda pamuğa emdirilerek uygulandığında, içerdiği bitkisel uçucu yağlar nedeniyle kısmi anestezik etki yapacaktır. Yani doğal bir uyuşturma özelliği vardır.

– Antiseptik gargara yapmak için 5 ml karanfil yağı ve okaliptüs yağına ihtiyacımız olacak. Buna birazcık mentol yeterli kadar su ilave ederek ev yapımı mentolü hazırlamış oluyoruz. Bu karışım hem antiseptik, hem de diş ağrısını iyileştirici etki yapacaktır.

– Diş ağrısına sarımsak iyi gelir mi? Sarımsak ta etkili bir diş ağrısı geçirici bitkisel çözüm yoludur. Sarımsağı ezerek ve hafif tuz ekleyerek dişe uygulanan sarımsak ağrı kesici, anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Soğan da diş zonklamasını hafifletir ve diş ağrısını geçirici etki yapar ve küçük bir parça soğan etkilenen bölge yerleştirilebilir.

Bu yazı diş ağrısına iyi gelen bitkiler ilaçlar yöntemler şeyler evde yiyecekler dua sprey alkol taş şey ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ibrahim saraçoğlu rakı kolonya için ne yapmalıyım en iyi jel iğne ne yapabilirim nasıl geçer geçirilir hemen önlenir hamile ekşi diş ağrısını ne keser ne giderir azaltır kesmek geçiren ilacı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

diş ağrısına bitkisel çözüm, zeytin diş ağrısına iyi gelirmi, Gebelikte diş ağrısı, diş ağrısına kesin çözüm, diş ağrısına zeytin iyi gelirmi, gebelikte dis agrisina ne iyi gelir, diş ağrısı için bitkisel çözüm, gebelikte diş ağrısı nasıl geçer, gebelikte diş ağrısına bitkisel çözüm, dis agrisina iyi gelen bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz