Diş Ağrısı için 6 Etkili Evde Bakım

Diş Ağrısı için 6 Etkili Evde Bakım

Diş ağrısı ağrısı çekiyor musunuz? Birkaç dişçiye danışmış olabilirsiniz ancak bu ağrıdan kurtulduğunuz için tekrar başlıyor. Diş ağrınızdaki ağrı genellikle çatlak diş, oyuklar, açıkta kalan kök dişi, diş eti hastalığı, çene eklemi bozukluğu ve gevşek dolgu nedeniyle oluşur.

Bu ağrıdan kurtulmak için tam bir çözüm almak ister misiniz? Evet ise, o zaman diş ağrısı ağrısından kurtulmaya yardımcı olan en iyi ve en iyi ev ilaçlarından bazılarını paylaşmak için buradayım. Burada ev ağrısı diş ağrısı ilaçlarını tartışacağımız için bu acı hakkında endişelenmeyin.

Diş Ağrısı için 6 Ana Telafiler

1. Sarımsak Kullanımı

Sarımsak kullanımı, diş ağrısındaki ağrıdan çok fazla soluk alabilir. Sarımsak, dişinizdeki ağrıyı azaltmada yararlı olan antibiyotik özelliklerine sahiptir. Sarımsak kullanmak için, önce bir miktar siyah tuz veya sofra tuzu ekleyerek bir sarımsak tozunu veya karanfilleri ezmelisiniz. İyice karıştırın ve bu macunu ağrınız olan etkilenmiş dişlere uygulayın. Çabuk iyileşmek için etkilenen dişten çiğnemek için sarımsak kullanabilirsiniz. Bu ev yapımı tedaviyi 15 gün boyunca tekrarlamanız gerekiyor.

2. Soğan Kullanımı

Soğan, diş ağrısı ağrılarını yöneten antimikrobiyal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Ayrıca diş ağrısı diş ağrısından hızlı bir rahatlama sağlar çünkü dişinizdeki enfeksiyonun ana nedeni olan mikropları kolayca öldürür. Soğan kullanmak için, diş ağrısı ağrılarını azaltmak için herkes taze soğanı 5 ila 10 dakika çiğnemek zorundadır. Soğan çiğnemek istemiyorsanız, diş etinize veya kötü dişinize küçük bir parça soğan koyun.

3. Sıcak Tuzlu Su

Sıcak tuzlu su ayrıca diş ağrısındaki ağrıların tedavisinde de yardımcı olur. Bunun için biraz su almalı ve içine tuz ekleyip kaynatmak için ısıya koymalısınız. Kaynamaya başladığında bir kenara koyun ve çok az ılık olduğunda bu tuzlu suyu ağzınıza koyun ve gargara yapmaya başlayın. Bu ev ilacını günde 4-5 kez kullanın. Ağız içinde ana enfeksiyona neden olan bakterilere karşı diş iltihabı mücadelesinde iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltan en iyi ilaçlardan biridir.

4. Tuz ve Biber Kullanımı

Tuzlu karışık biber ayrıca, dişinizi aşırı hassas kılan analjezik, antienflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip olan en iyi başka bir ilaçtır. Bu düzeltmeyi yapmak için, bir miktar tatlı su damlası kullanarak bir miktar tatlı su kullanarak bir miktar tuz ve biberi birleştirmelisiniz. Şimdi bu macunu doğrudan etkilenen diş ağrısına uygulayın. Bir süre bırakmasına izin verin ve ardından ağzınızı durulayarak çıkarın. Bunu birkaç gün boyunca günlük olarak yapmak zorundasınız.

5. Guava Yapraklarının Kullanımı

Taze guava yaprakları, anti-enflamatuar, antimikrobiyal ve analjezik özelliklere sahip olduğundan, diş ağrısı ağrılarını hafifletebilir. Bunun için guava yapraklarının suyu çalışmaya başlayana kadar 2-3 yumuşak guava yaprağı çiğneyin. Ayrıca çiğ ıspanak yaprakları diş ağrısı yemin ağrılarını azaltmak için iyidir.

6. Buz Küplerinin Kullanımı

Buz küpleri, diş ağrısı ağrılarının iyileştirilmesinde de yardımcı olabilir. Bunun için buz küplerini küçük pamuklu bir bezle yutmanız gerekir. Düzgün sağ elinizle tutun ve diş çektirme probleminizin olduğu yanağınıza doğru uygulayın. Hızlı sonuçlar için günlük olarak 10 dakika boyunca uygulayın.

Bu 6 evde yapılan tedavileri diş ağrısı için kolayca deneyebilirsiniz, ancak diş hekiminize başvurmayı unutmayın. Çünkü çoğu zaman diş etleri ve diş iplikleri bu tür ev ilaçları yerine çok şiddetli tedavi gerektirmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz