Dil Büyümesi Hastalığı Nedir

Dil Büyümesi Hastalığı Nedir

Tıp dalında “makroglossi” olarak isimlendirilen dil büyümesi, dilin işlevini yerine getirmesini kısmen önleyen, diş kemerlerinde biçimsel bozukluklar ortaya çıkartan bir sağlık sorunudur.

Tedavisi oldukça zor olan dil büyümesi neden olur ve nasıl tedavi edilir merak edenler için kısa bilgiler toparladık. Ayrıca dil büyümesine karşı bitkisel çözüm önerilerimiz de mevcut.

Dil büyümesi neden olur?
Genellikle dil büyümesinin nedenleri bilinmeyen sebeplerden husule gelmektedir, ancak çoğu kez de alerjik reaksiyonlar sonucu dilde büyüme husule gelir. Dil büyümesinin nedeni her ne ise, bu neden bilinse de bilinmese de sorun mutlaka en kısa sürede tedavi edilmelidir. Çünkü dilin büyümesi solunum yolunu tıkayacağı için, hastalar nefes alıp vermede zorlanabilir.

Dilin şişmesi bir takım kan hastalıklarıyla da alakalı olabilir. Kan hastalıklarında görülen diş büyümesi ekseri yavaş bir şekilde seyir eder. Dil büyümesi her ne sebepten her ne şekilde ortaya çıkarsa çıksın, üç gün içinde geçmeyen dil büyümesinde uzman bir hekime başvurmak şarttır.

Kısa süreli dil büyümelerinde aşağıdaki bitkisel reçeteler kullanılır. 2-3 günde geçmeyen dil büyümesinde doktora başvurmak gerekir.

Tedavi için gerekli malzeme: Nar kabuğu şeftali su.

Hazırlanışı: 1 bardak suya bir avuç nar kabuğu konur. 15 dakika kaynatılıp süzülür. Suyuna 3 su bardağı şeftali suyu ilave edilip gargara yapılır.

Bu yazı dil büyümesinin sebepleri nedenleri tedavisi, dil büyümesi nedir neden olur, dil büyümesi nasıl tedavi edilir nasıl anlaşılır geçer, küçük dil büyümesine ne iyi gelir belirtileri hissi nasıl tedavi edilir konusunda yazılmıştır.

dil büyümesi neden olur, dil büyümesi, dil büyümesi nedir, dilde büyüme neden olur, dil büyümesinin sebepleri, dilde büyüme, makroglossi nedenleri, dil büyümesinin nedenleri, dil büyümesi neden olur nedir, dilde buyume hissi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz