Deri Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Deri Kanseri Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 2.071 kez görüntülendi

Deri Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Bütün dünyada, Kanser türleri içerisinde en sık karşılaşılan tür olan “Deri Kanseri” her yıl milyonlarca insanda görülmektedir. Bununla birlikte, kanserden kaynaklanan ölümlerde Deri Kanserinin payı %2 civarındadır.

Deri Kanseri Belirtileri: Deri üzerindeki şişlik veya uzun süredir iyileşmeyen yaralar şeklinde başlayabilir. Vücudunuzdaki lekelerin, çil ve benlerin şekil, renk ve boyutlarındaki değişiklikler de yakından izlenmelidir. Bu değişiklikleri fark edebilmek için vücudunuzu iyi tanımalı ve düzenli olarak tepeden tırnağa kontrol etmelisiniz. Cilt Kanserinin Belirtileri görüldüğü takdirde ihmal edilmemelidir, çünkü Deri Kanseri Erken Tedavi edildiği takdirde iyileşme oranı yüksektir.

Deri Kanserinin Nedenleri: İlk sırayı ultraviyole güneş ışığına fazlaca maruz kalmak alır. Bunun yanında X ışınına sürekli maruz kalmak, kömür ve arsenik gibi maddelerle uzun süreli temas ve genetik yatkınlık Deri Kanserine yakalanma riskini arttırır.

Deri Kanserine yakalanma riski açık renkli ve kolay kızaran bir tene sahip olan, gözleri ve saçları açık renkli, açık havada doğrudan güneş ışığına fazlaca maruz kalan, ailesinde Deri Kanseri vakası görülmüş olan, Ekvatora yakın ya da yüksek kesimlerde yaşayan ve derisinde fazla miktarda çil ve ben bulunan kişilerde daha fazladır.

Deri Kanseri Tedavisi: Kanserli dokunun cerrahi müdahale ile alınması şeklinde yapılır. Tedavide erken teşhis önemlidir.

Deri Kanserinden Korunmak için cilt özellikle ultraviyole güneş ışınlarından korunmalıdır. Bunun için özellikle güneşli havalarda güneş ışınlarının doğrudan temasını önlemek için açık renkli, uzun ve bol giysiler giyilmeli ve uzun süre güneş altında kalınmamalıdır.

Deri kanseri hakkında uzmanlar ne diyor öğrenmek ister misiniz?

Bu yazı deri kanseri nedir, deri kanseri türleri, deri kanseri nasıl ortaya çıkar, deri kanserinin belirtileri, deri kanserinin tedavisi, deri kanserinin nedenleri, deri kanseri nasıl tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

cilt kanseri görüntüleri, deri kanseri görüntüleri, çocuklarda kanser belirtileri, cilt kanserinin görüntüleri, cilt kanser görüntüleri, çocuklarda cilt kanseri belirtileri, çocuklarda cilt hastalığı görüntüleri, deri hastalıkları görüntülü, deri görüntülerine göre hastalık belirtileri, vulva kanseri görüntüsü

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.