Depresyon için 9 Doğal Tedaviler

Depresyon için 9 Doğal Tedaviler

Depresyon, bu yüzyılın en yaygın psikolojik sorunlarından biridir. Depresyon, yalnız hissettiğin, moral bozukluğun, uykusuzluğun olduğu bir şeydir. Depresyonda, insanlar iki hafta ruh hali değişiklikleri bölümleri ile karşı karşıya. Bu bölümlerde kendilerine zarar vermek istiyorlar. Onların saldırgan davranışları, bu tür faaliyetlerin arkasındaki temel nedendir. Arkadaşlarına, ailesine, kardeşlerine ve onları çevreleyen insanlara karşı öfke gösteriyorlar.

Teşhis için toplam süre 12 aydır. En azından bu kişi 6 aydır bu problemle karşı karşıya. Bir hafta içinde, ağlayan büyünün süresi haftada yaklaşık 3 gündür. Konuşmayı bırakıyorlar, yemek yemeyi keserler, bütün gün yatakta uzanıyorlar. Uykusuzluk ve hipersomnia problemiyle karşı karşıyadırlar. En az iş ile ilgileniyorlarsa uyuyamazlar. Hipersomni, hiperaktif ve anksiyete nedeniyle gecede uyuyamaz.

Depresyondan muzdarip insanlar, diğer farklı bozukluklarla birleşir. Çoğunlukla hiperaktivite, davranış bozukluğu, otizm spektrumu ve seçici mitizm belirtileri gösterirler. Manik ve hipomani olayından geçiyorlar. Manide toplam süre yaklaşık bir yıldır. Çocuklar için 6 ay minimum kriterlerdir. Yetişkinlerde toplam süre 2 yıldır. Yetişkinler için bir yıl içinde semptomları kapsamalı veya göstermelidir.

İnsanlar depresyon doktoruyla teşhis eder, onları anti-depresan reçete eder. Serotonin seviyesinde çalışırlar. Serotonin seviyesi aşırı miktarda salınır. Anti-depresan, beyin fonksiyonlarını etkiler. Araştırmaya göre, kadınların yüzde 4’ü ve kadınların yüzde 8’i her yıl depresyondan muzdarip. Depresyon, 21. yüzyılda en çok gelişen problemdir. Motive olan ve yaşamak için bir neden veren insanlar depresyonla başa çıkacaklardır.

Depresyonun uygun tıbbi bakım ve tedaviye ihtiyacı vardır. Depresyondan muzdarip insanlar sadece ilaçlarla değil aynı zamanda terapilerle veya ev ilaçlarıyla da tedavi edilirler. Birkaç kişi yoga, meditasyon gibi farklı doğal tedaviler başlatır ya da depresyona neden olan durumdan kaçınır. Doğal şeyler ilaçtan daha fazlasını etkileyecektir. Depresif insanlarda, motivasyon eksikliği ana konu.

Depresyonu tedavi edebileceğiniz bazı doğal veya ev temelleri vardır.

1. Kenevir Tohumu Yağı

Tüm dünyada 350 milyondan fazla insan depresyondan muzdarip. Depresyon psikoloğu tedavi etmek için kannabinoid maddeler kullanın. Şimdiye kadar, kannabinoid maddelerin kullanımını doğrulamak için araştırmalar yapıyor. Depresyonda, stresin neden olduğu bu doğal olarak ortaya çıkan ilacı tedavi edebilir. Tedavi için yararlı olan kimyasal taşır. Motor koordinasyonunu, ruh hali değişimlerini, duygudurum bozukluklarını, panik atakları, uykusuzluğu ve vücuttaki diğer önemli sorunları kontrol eder. Bir araştırmaya göre, dergi raporunda açıkça ifade edilenler ortak problemi azaltmada kannabinoidin kullanıldığını; Hücrelerin gereksiz inflamasyonu, nöbetler ve beyin disfonksiyonlarını durdurun. Şizofreni ve OKB gibi farklı hastalıklardan muzdarip olan ciddi hastalarda etkili değildir.

2. Sarı kantaron

Sarı kantaron yağı olarak kullanılır. Bir depresyon hastası için antidepresanın yeni alternatifi. Bu vahşi olan bitkinin ailesine aittir. Ormanda veya dağlarda büyür. Araştırmalar, bu bitkisel ilacı alan insanların, kendilerinin depresyondan kendilerini dışarı sürüklediklerini göstermektedir.

Bu yüzyılın etkili ilaçtır. Her ilacın yan etkileri vardır. Uyuşturucu kullanımının sınırlandırılması günde sadece 300 gramdan daha fazla değil. Uyuşukluk ve ateş gibi sorunları ya da uyku hapları gibi davranır.

Amerikan doktorları derneğine göre, bu ilacın reçetesiz kullanılması biyolojik sağlığınızı kötü etkileyecektir.

3. SAMe

SAMe depresyonu tedavi etmek için kullanılan başka bir ilaçtır. Hastanın yüzde 40’ı depresif duygudurum bozukluğundan iyileşir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, otantik tıp değil, farklı doktorlar belirli bir diyet planı ile kullanırlar. Bu tür şeyler, doğru rehberlikten ve kontrol koşullarından sonra bazı hastalara reçete ederken. Doğal olarak insan vücudunda ortaya çıkar. Depresyon nedeniyle kimyasal salınım fazladır. İnsanların depresif ruh haliyle karşı karşıya kalması nedeniyle. SAMe plasebo ile karşılaştığında, plasebo veya anti-depresandan daha iyi bir sonuç gösterir.

Doktorlara veya uzmanlara göre, manik atakların etkisini artıracak ve insandaki uyku döngüsünü etkileyecektir. Sadece hayvanlar üzerinde test edilir.

4. Ashwagandha ( Hint Ginsengi )

Depresyon büyük ölçüde stres, herhangi bir tesadüfi durum, herhangi bir kalp krizi veya duygusal sağlığınızı etkileyen herhangi bir şeyden kaynaklanır. Depresyon, bir sebep olmadan ağlayan ve hiçbir şeyde düşük faizli olan yalnızlıktır. Depresyon ilk olarak uyku döngüsümüze saldırır.

Depresyonu olan insanlar hiperaktivite veya düşük ruh hali yüzünden uykusuzluk ile karşı karşıyadır. Uyku için doktorlar geceleri farklı antidepresanlar reçete ediyor, ancak sağlığımızı kötü etkileyecek. Bu tür zararlı şeylerden veya yan etkilerden kaçınmak için, insanlar ilaçtan bitkisel tedaviye geçerler.

Ashwagandha, dünya çapında kanser, artrit ve depresyonu tedavi etmek için kullanılan bir Hintli bitkisel ilaçtır. İnsan vücudunda, adrenal bez strese eğilimlidir. Stres büyük ölçüde depresyona yol açan bir bezi etkiler. Bu bitkisel maddeler, hormonların adrenal bezden salgılanmasını kontrol eder. Antik çağda anksiyete hastalarına, yatağa gitmeden önce bu ilacı kullan. Uyku ve uyanma döngüsünü kontrol eder.

5. Yoga

Depresif insanların refahı için, doktorlar yoga reçete. Tüm hiperaktif aktivitelerinizi rahatlatacaktır. Anksiyete ve ruh hali değişimlerini azaltacaktır. Aynı zamanda çevrenizde veya içinizde huzurlu bir ortam yaratır. Yoga’nın en önemli rolü, bedeninizi ve ruhunuzu birbirine bağlayan gücü güçlendirmek veya tamir etmek.

Depresyonda, bedeniniz ve zihniniz arasındaki bağ etkileyecektir. Yoga bu bağlantıyı onaracak. İnsan zihninde karar verme yeteneklerini bir kez daha güçlendirecek. Ayrıca düşüncelerinizde ve zihinsel aktivitelerinizde pozitif ilişkiler kurar. Yoga, günlük rutin işlerde bir kişinin ilgisini geri getirebilir.

6. Egzersiz

Egzersiz, hem sağlıklı hem de depresif bir insanın bileşenlerinden biridir. Günlük rutininizden en fazla 30 dakika almanız sadece zihninizi ve vücudunuzu düzgün bir şekilde çalıştıracaktır. Bu tür fiziksel aktiviteleri düzenli yapmak, bir kişinin depresif dönemlerini kesecektir. Bir şeyi yapmaya çalışan bir şey yapmayacaktır.

Egzersizler, bir hasta aklını faaliyetlere ilgi çekmek için yönlendirir. Egzersizin en önemli rolü, bir kişinin kökenini, ruh halini ve benlik saygısını arttırmaktır. Depresif hasta uykuda zorluk çektiği için uykusuzlukta da çalışır.

Depresif hastalar için farklı sosyal aktiviteler, ruh hali değişimlerini, ağlayan büyüler ve farklı sosyal davranışları azaltmaya yardımcı olacaktır. Sosyal destek, hastanın depresyondan tamamen iyileşmesine yardımcı olacaktır.

7. Müzik Terapisi

Müzik, depresyona uğrayan ya da dinlemeyen herkesin dinleyeceği tek şeydir. Depresyon geçiren hastalar, doktorlar kendilerini ruh hallerini destekleyen müzik dinlemelerini tavsiye ediyorlar. Müzik seçimi, kişinin ruh haline bağlıdır.

Taze ve iyi müzik dinleyerek hastanın kötü ruh halini iyileştirmesine yardımcı olur. Ayrıca öfke ve intihar türlerini kontrol etmenize yardımcı olur. Bu terapi banyolarda, farklı konserlere gidip, metal ve rock listelenerek öfkenizi ve düşük ruh halinizi değiştirebilir.

8. Psikoterapi

Psikoterapi, psikolog tarafından depresyon tedavisi için kullanılan tekniklerden biridir. Psikoterapide psikologlar hastayı katarsis ile tedavi ederler.

Bilişsel terapide psikolog, bireyin günlük hayatta karşılaştığı problemi seçer veya bulur. Bu bozukluğun bağlantıları çocukluktaki kötü anılara bağlanır.

Psikologun önemli rolü, bir insanın doğal olarak sahip olduğu olumlu yetenekleri tanıması için hastayı serbest bırakmaktır. Farklı bir seansta psikoterapi doktoru hayat olaylarıyla ilgili soru sormaktadır.

9. Meditasyon ve Farkındalık

Depresif hasta için geçerli olan son şey meditasyon veya farkındalıktır. Pozitif düşünmek ve hastanın bilişsel ve fiziksel yeteneklerini gerçekleştirmek için beyni eğitir. Olumlu düşünme duygusunu güçlendirmeye yardımcı olur. Meditasyon, hastaların düşüncelerini değerlendirmek için sadece onları hatırlamalarını ve onları uzaklaştırmalarını istedikleri süreçlerdir. Bilinçaltında düşüncelerinizi rahatsız etmeyin.

Terapistin temel amacı bilinçsiz olan ve günlük hayatta hastaları rahatsız eden düşünceleri getirmektir. Bu düşünceleri tedavi ediyorlar ve onları zihinden uzaklaştırıyorlar. Bu terapiden sonra rahatlayıp, rahat hissederler. Farkındalık ve meditasyon, obsesif kompulsif hastalar ve şizofreni hastalarına gerçekle temas halinde olmaları için başvurmaktadır.

Depresyon tedavisinde farklı stratejiler vardır. Kişinin hayatında stres yaratan ekstra iş yükünü veya sorumluluklarını azaltın. Günlük rutininize verimli şeyler ekleyin. Bu konuda uzmanınız veya psikologunuz beyin ve vücudun bu kadar verimli aktivitelerini planlamanıza yardımcı olacaktır. Günlük çalışma deneyimlerinizi veya günlük rutin çalışmalarınızı yazdığınız kitapçıklarınızı oluşturun. Bütün gün boyunca duygusal duygu ile ekleyebilirsiniz.

Sosyal buluşmaları deneyin, kendinizi bir mahkum gibi odaya kilitlemeye gerek yoktur. İnsanlarla ne kadar çok etkileşirseniz, bu yalnızlıktan ne kadar çok kurtulursunuz. Egzersiz ve yoga yapmak için günlük rutinden günde 30 dakika çıkarmaya çalışın. İyi ve hızlı müzik dinleyin.

Günlük aktivitelere ve eğitime ilginizi artırmaya çalışın. Sanat, şiir sana yardım edecek. Sosyal destek, bu tür bir bozukluğun üstesinden gelmenin ana anahtarıdır. Kendinizi rahatlatmak için arkadaş edinmeye ve düşüncelerinizi paylaşmaya çalışın.


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz