Deniz Tutmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Deniz Tutmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 971 kez görüntülendi

Deniz Tutmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Aramızda bazı kişiler hayatında hiç deniz görmezken, bazı kişiler ise hem deniz kenarında bir şehirde yaşamaları veya deniz kenarı bölgelere seyahat etmelerinden dolayı denizde yolculuk yapmak zorunda kalabiliyor.

Zorunda kalmak dediğime bakmayın eminim ki bir çok kişi deniz sefasına bayılıyordur. Ama unutmamak gerekir ki deniz herkes üzerinde aynı etkiyi göstermez. Kimileri için bir sefa iken kimileri için ise cefa olur. Bunun sebebi ise deniz tutmasıdır.

Deniz tutması, tıpta “hareket hastalığı” olarak ifade ettiğimiz bir grup problemin başında gelir. Normalde alışık olmadığımız tipte bir hareketle karşılaşıldığında, iç kulakta yerleşik denge organı beyne ve beyin sapına bu uyarıları gönderir. Deniz üzerinde bir araçla hareket etmekte bu uyarıların gönderilmesi için yeterlidir.

Bu etkinin sonucunda beyin sapında yerleşik merkezler, tamamen tesadüf eseri, kusma-bulantı merkezlerine komşu olduklarından uyarılardan etkilenirler ve netice olarak deniz tutması yaşanır bunun sonucunda da bulantı ve kusma ortaya çıkar.

Kusma veya mide bulantısının dışında kulak çınlaması ve göz kararması da görülebilir deniz yolculuğu boyunca görülebilir. Hatta denizden karaya çıktıktan sonra bile belirli bir süre bu etkiler devam edebilir. Deniz tutmasını tetikleyen en önemli etkenlerde birininde sinir ve stres olduğunu unutmamak gerekir tabi ki.

Peki deniz tutmasının neden olduğunu ve sebeplerini anladık. Deniz tutmasını engellemek için neler yapabiliriz birazda bunları konuşalım.

– Deniz tutması yaşayan kişiler deniz araçlarına binmeden önce sakinleştirici ve yatıştırıcı niteliği olan haplar kullanabilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise sadece doktorunuzun size önereceği hapları kullanmanızdır.

– Deniz yolculuğuna çıkmadan önce bir çay bardağı denizin temiz olan yerinden deniz suyu alıp içebilirsiniz. Bu sayede bulantı sorunu engellenebilir. Ayrıca kraker bisküvi tarzında atıştırmalık şeyler yemeniz mide bulantısını engelleyecektir.

– Bulantıya iyi gelen bitkisel çayları içmenizde deniz tutmasını engeller. Bunların en etkilisi bana göre zencefil çayı içmektir. Zencefil çayı deniz tutmasının bütün etkilerini çok kısa sürede yok eder.

DENİZ TUTMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı deniz tutmasına ne iyi gelir doğal kesin çözüm karşı hangi ilaç iyi gelir bileklik nasıl geçer önlenir engellenir bitkisel çözüm iyi gelen bitkiler bitki çayları nedir ne yapılır nasıl tedavi edilir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

deniz tutmasına ne iyi gelir, deniz tutmasına karşı ilaç, deniz tutmasının, deniz tutmasını önleyen gözlük, deniz tutmasını engellemek, DENİZ suyu nasıl temiz tutabiliriz, deniz tutmasına karşı en iyi ilaç, deniz tutmasina iyi gelen yiyecekler, deniz tutmasına iyi gelen bitki, deniz tutması

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.