Damar Sertliğine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Damar Sertliğine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Damar sertliğine ne iyi gelir ya da bitkisel tedavi yolları nelerdir konumuza başlamadan önce, damar sertliğinin ne demek olduğunu anlatmak istiyorum. Zira bu şekilde konumuzu daha iyi anlayacaksınız.

Damar Sertliği Nedir: Herkes bilir ki damarlar vücudumuzda kan taşıma görevini yerine getirir. Farklı sebeplerden dolayı damarlar daralır veya genişler. Damar daraldıkça taşınan kan miktarı azalırken, damarlar genişledikçe taşınan kan miktarı çoğalır.

Beslenme alışkanlıkları damarların genişlemesi veya daralmadı açısından oldukça önemli hatta en önemli faktördür. Nasıl ki ısınan bir metal genişler büzüşür, soğuyan bir metalde daralır ve sertleşirse, damarlarda daraldıkça sertleşir. İşte beslenme etkisi sonucunda damarların daralarak daha az kan pompalaması damar sertleşmesi veyahut damar sertliği olarak adlandırılır.

Damar Sertliğine Ne iyi Gelir: Şimdi damar sertliğine ne iyi gelir ya da damar sertliği nasıl geçer ve tedavi edilir bu konu üzerinde duralım.

– Armut damarların içerisinde biriken maddeleri parçalayarak idrarla birlikte dışarı atmada çok etkin bir besindir.

– Ihlamur damar kireçlenmesi sonucu damarların tıkanması ve küçülmesine iyi gelir.

– Kara turp damar sertliği için en ideal bitkisel çözümdür. Özellikle salata ile tüketilmesi durumunda damar sertliğini tamamen yok eder.

– Çavdar damar sertleşmesi sonucu oluşan dolaşım bozukluklarını yok eder.

– Greyfurt günde 1 adet tüketilmesi durumunda bütün tıkalı damarları açar.

– Sarımsak, limon, domates, maydanoz damarlarda oluşan dolaşım bozukluğunu düzeltir.

Bu beslenme önerilerine ek olarak unutmamanız gereken; her zaman sinir ve stresten uzak bir yaşam ile düzenli uyku, hayat kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır.

Eğer damar sertliği problemi için profesyonel tedavi yöntemleri isterseniz size şu çözüm yöntemlerini sunabiliriz.

Anjiyoplasti: Engellenmiş veya daralmış koroner arterleri açmak ve kan akışını geliştirmek için uygulanan tedavi yöntemidir. Bu işlemden sonra arteri açık tutmak için stent takılabilir.

Koroner Arter Bypass: Bypass vücudun diğer bölgelerinden kan damarları alınarak uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Bu operasyon ile koroner arterler bypass yöntemiyle genişletilerek kalbe giden kan akışını geliştirilir, mevcut göğüs ağrısı hafifletilir ve muhtemele kalp krizi riski azaltılır. Aynı prosedür bacaklarda daralan veya bloke olmuş arterler için de kullanılabilir.

Endarterektomi: Bu cerrahi operasyon tıkanan arterlerin temizlenmesine yönelik olarak yapılmaktadır. Operasyon ile beyne ve kalbe olan kan akışı geliştirilerek inme ve kalp krizi riskinin azaltılması hedeflenir.

DAMAR SERTLİĞİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

damar-sertligine-cozum

Bu yazı damar sertliğine iyi gelen besinler yiyecekler 9 yöntem şifalı bitkiler ne iyi gelir hangi doktora gidilir bölüm bakar için doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ilaç tedavi nasıl tespit edilir geçer önlenir giderilir tedavi edilir yapan yiyecekler besinler damar sertliği önlenmesi konusunda yazılmıştır.

Sertliheneiyikelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz