Damar Genişlemesi Belirtileri ve Tedavisi

Damar Genişlemesi Belirtileri ve Tedavisi

Damar genişlemesi genelde ileri yaş dönemlerinde ve sigara bağımlılığı fazla olan kişilerde görülen bir kalp damar hastalığı çeşididir.

Yazımızda damar genişlemesinin ne demek olduğunu, sebepleri ve tedavi yolları hakkında kısa kısa bilgileri bulabilirsiniz.

Damar Genişlemesi Nedir
Kalbin, vücudun her bölgesine kan gönderebilmesi için kullandığı kan yollarına damar denir. Damar genişlemesi ise kan gönderimi işlemi sırasında, kan basıncının artması sebebiyle damar çapının değişmesine, bilhassa genişlemesine denir.

Kalp kan gönderirken oluşan durumlar fazla kan pompalanmasına ve sonuç olarak damar yollarının genişlemesine sebep olur. Damar yolları genişlerken damarlarda küçük çatlaklar hatta damarın patlaması meydana gelebilir.

Damarlarda gerçekleşen bu çatlamalar ve patlamalar tehlikeli bir hal alarak ölümcül durumlara neden olabilir. Damar genişlemesi hastalığına yakalanan kişilerin durumu fark eder etmez hemen tedavi edilmesi gerekir. Ayrıca damar genişlemesi erkeklerde, kadınlara göre 4 kat daha fazla görülen bir hastalıktır.

Damar Genişlemesinin Başlıca Sebepleri
– Sigara kullanımı veya sigara kullanılan ortamlarda uzun süreli bulunmak,
– Yüksek tansiyon problemi olan kişilerin damarlarında olan basınç arttığında,
– Yaşı ilerlemesi sonucu damarların yıpranması,

– Damara denk gelen deri yüzeyinde meydana gelen darp ve benzeri durumlar,
– Sürekli şekilde doğum kontrol hapları kullanmak,
– Aşırı kolesterole neden olan ve yüksek oranda yağ ihtiva eden gıdalar tüketmek damar genişlemesine neden olur.

Damar Genişlemesi Tedavisi Nasıl Olunur
Damar genişlemesi için tedavi yöntemi olarak doktorunuza başvurarak uygun şekilde ilaç tedavisine başlayabilirsiniz. Bunun yanında damar genişlemesine iyi gelen bitkileri kullanmakta önerilebilir. At kestanesi, üzüm çekirdeği, çoban çökerten bitkisi, yulaf gibi bitkiler kalp ve damar hastalıklarını tedavi etmek amacıyla kullanılır.

damar-genislemesi-neden-olur

Bu yazı damar genişlemesinin nedenleri bitkisel tedavisi zararları sonuçları sebebi nedir damar genişlemesine iyi gelen faydalı bitkiler yiyecekler hangi bölüm bakar bitkisel çözüm ne iyi gelir damar genişlemesi nasıl tedavi edilir anlaşılır olur önlenir geçer damar genişlemesi için ilaç krem konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

52 agor genişlemesi, beyinde ventrikül genişlemesi ilaçla tedavi yöntemi, boğaz genişlemesi nedenleri, erkeklerde catlaklar genislemesini nasil önlenir, erkekte bogaz nasil genisler, kalp genişlemesinin nedenleri, kalpteki genişleme nasıl tedavi olur, kara ciğir genişlemesi neden olur, mesane borusunun genişlemesi ve tedavisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz