Daha Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Daha Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Yaz günleri kapıda. Tatile çıkmak için gün sayarken, kilo vermek de daha önemli hale geliyor. Bikininin ya da yaz günleri için satın aldığınız o elbisenin içine girmeye çalışırken kilolarınıza da dikkat edin. Kilo vermeyi planladıysanız; metabolizmayı hızlandıran ve daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olan önerilerle bunu başarmak da daha kolay olacak. Uzmanların önerilerini dikkate aldığınızda, garip egzersizler ya da sizi aç bırakan diyetlere ihtiyacınız kalmayacak…

1)Avokado Tüketin

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve diyetinize sağlıklı yağlar eklemek için daha fazla avokado yemeye ihtiyacınız olacak. Sağlıklı yağlar içeren avokadoyu; sabah ekmeğin üzerinde, öğlen ızgara tavukla birlikte, akşam da salatanın üzerinde tercih edebilirsiniz.

2) Öğün Planlamaya Başlayın

Artık yemeklerinizi dışarıdan sipariş etmekten vazgeçin. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öğünlerinizi sizin hazırlamanız daha çok işinize yarayacak.

3) Yeşil Çay Stoklayın!

Yeşil çay içmek, metabolizmayı hızlandırmak ve daha hızlı yağ yakmak için iyi bir seçim. Eğer bunu daha hızlı başarmak istiyorsanız, mutfağınızda yeşil çay stoklayın.

4) Ağırlık Çalışın

Ağırlık çalışmak, diyet yaparken ve kilo verirken sarkmaları önlemek için ihmal edilmemeli. Daha hızlı yağ yakmak istiyorsanız, düzenli olarak ağırlık çalışmalısınız.

5) Demir İçeren Besinler Tüketin

Başta ıspanak olmak üzere, demir içeren besinler zayıflamanıza yardımcı olur. Bu minerali yeterince almazsanız, hücrelerinize yeterli miktarda oksijen gitmez.

6) Su Siparişi Verin

Bir yere gittiğinizde, kola ya da latte yerine su siparişi verin. İçerisine bir dilim limon ve 1-2 buz küpü atılmasını talep ederek onu renklendirtebilirsiniz.

7) Alkolü Sınırlandırın

Arkadaş ortamlarınızdan tamamen uzaklaşın, alkolü hayatınızdan tamamen çıkarın demiyoruz. Ama alkolü haftada 1 ya da ayda 1 ile sınırlandırmak, çok işinize yarayacak.

8) Süt Ürünleri Tüketin

Daha fazla süt, yoğurt ve peynir tüketmek, kilo vermenize ve daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur.

9) Yeni Bir Spora Başlayın

Hayatınızda ufak değişiklikler, yeni bir ilgi, yeni bir spor, kilo vermek için motivasyonunuzu arttırın.

10) Balık Tüketin

Kilo vermek istiyorsanız, en faydalı protein kaynaklarından biri olan balığa, beslenme programınızda daha fazla yer açın. Balıklar, düşük kalorili, yüksek protein içeren besinlerin başında gelir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz