Daha Fazla Yeşil Yiyerek Tedavi Edilebilecek 5 Sağlık Durumu

  • ALTERNATİFTIP
  • Daha Fazla Yeşil Yiyerek Tedavi Edilebilecek 5 Sağlık Durumu için yorumlar kapalı
  • 1.075 kez görüntülendi

Daha Fazla Yeşil Yiyerek Tedavi Edilebilecek 5 Sağlık Durumu

Doktorlar, diyetisyenler ve beslenme uzmanları çoğu zaman daha fazla yeşillik yemenizi tavsiye eder çünkü birkaç besin maddesi içerirler. Bu yeşilliklerin en iyi örnekleri lahana, karahindiba yeşillikleri, şalgam yeşillikleri, marul, İsviçre pazı, harlard, ıspanak ve rokadır. Ayrıca bazı sağlık rahatsızlıklarını azaltabilecek veya ortadan kaldırabilecek belirli vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.

Yapraklı yeşillikler, yüksek kan şekeri düzeyleri, yorgunluk, düzensizlik, stres seviyesi ve sağlıksız istek gibi sağlık sorunlarının tedavisinde yardımcıdır. Yapraklı yeşilliklerin sağlığa yararlarına bir göz atalım.

1. Yükseltilmiş Kan Şekeri Seviyeleri

Yapraklı yeşiller, kan şekerini anında azaltabilen ve insülin dalgalanmalarını önleyen amino asit ve magnezyum doludur. Magnezyum, kan şekerinin düşürülmesine, karbonhidratların metabolik olarak parçalanmasına ve vücudun insülinini düzenlemeye yardımcı olan yapraklı yeşillerde yüksek miktarda bulunur.

Ayrıca şeker hasretlerini ve diyabet risklerini azaltmada yardımcı olurlar. Güler yüzlü, salata veya yemek yapımında kullanabilirsiniz.

2. Yorgunluk

Demir ayrıca vücuda enerji veren kırmızı kan hücrelerinin sağlıklı çalışması için gerekli olan yeşil yapraklı ağaçlarda bulunur. Ayrıca yüksek klorofil miktarlarına sahiptirler ve doğada alkalidirler, bu yüzden iltihaplanmanın neden olabileceği adrenal yorgunluğunu önlemeye yardımcı olurlar. Magnezyum seviyeleri metabolik destek ve enerjiye katkıda bulunur. Daha fazla enerji almak için çiğ yapraklı sebzeleri tüketin. Sabahları tüketirseniz, tüm gün kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Maksimum sağlık yararı elde edebilmeniz için farklı yeşillik türlerini yemeye çalışın. Yeşilliklerin amino asitleri vücudunuzu bina proteinlerinde destekleyebilir.

Daha fazla enerji almak için çiğ yapraklı sebzeleri tüketin. Sabahları tüketirseniz, tüm gün kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Maksimum sağlık yararı elde edebilmeniz için farklı yeşillik türlerini yemeye çalışın. Yeşilliklerin amino asitleri vücudunuzu bina proteinlerinde destekleyebilir.

3. Düşük Stres Seviyeleri

Spesifik B vitaminleri ve magnezyum, düşük stres seviyelerini korumak için gerekli olan yeşil yapraklı sebzelerde bulunur. Kalsiyum ayrıca vücudunuzun yüksek tansiyonu azaltma ve önleme ve böylece stres düzeylerini azaltma konusunda yardımcı olabilecek bu yeşillerde bulunur. Geceleri veya gün boyunca yapraklı yeşil tüketerek zihinsel stresle savaşabilirsiniz. Ayrıca, kan basıncınızı, kan şekeri ve kortizolünüzü düşürebilirler.

Geceleri veya gün boyunca yapraklı yeşil tüketerek zihinsel stresle savaşabilirsiniz. Ayrıca, kan basıncınızı, kan şekeri ve kortizolünüzü düşürebilirler.

4. Usulsüzlük

Usulsüzlük de yaygın bir sağlık sorunudur ancak yapraklı yeşillikleri tükettiğiniz sürece endişelenmenize gerek yoktur. Bu yeşilliklerde bulunan liflerin, özellikle pişirildiğinde veya karıştırıldığında sindirimi kolaydır. Yapraklı yeşillikler de sizi düzensizlikten uzak tutabilecek magnezyum bakımından zengindir. Düzenlilik, enerji ve kalp sağlığı için son derece önemlidir. Bol miktarda klorofil (yeşil pigment), vücudunuzu doğal olarak temizleyebilen yeşiller tarafından sağlanır. Bu avantajlardan yararlanmak için her gün birkaç porsiyon eklemeniz yeterli.

Düzenlilik, enerji ve kalp sağlığı için son derece önemlidir. Bol miktarda klorofil (yeşil pigment), vücudunuzu doğal olarak temizleyebilen yeşiller tarafından sağlanır. Bu avantajlardan yararlanmak için her gün birkaç porsiyon eklemeniz yeterli.

5. Sağlıksız istek

Yağlı yiyecekler, işlenmiş yiyecekler ve şekerli yiyecekler için istek, daha fazla yeşil tüketerek aşılabilir. Özlemin her birey tarafından karşı karşıya olduğu doğrudur. Bununla birlikte, sağlıksız yiyecekler için sürekli olarak can atıyorsanız, bunun nedeni yeterli alkali yiyeceklerin ve magnezyumun yetersizliğidir. Daha fazla ıspanak, sebze brokoli, roka, lahana, lahana turşusu, yaka ve marul tüketmeye çalışın. Bütün bu yeşillikler, vücudunuzu beslemek için yeterli beslenmenin yanı sıra, isteklerinizi azaltmak için B vitaminleri, kalsiyum ve magnezyum sağlamaya yardımcı olur.

Daha fazla ıspanak, sebze brokoli, roka, lahana, lahana turşusu, yaka ve marul tüketmeye çalışın. Bütün bu yeşillikler, vücudunuzu beslemek için yeterli beslenmenin yanı sıra, isteklerinizi azaltmak için B vitaminleri, kalsiyum ve magnezyum sağlamaya yardımcı olur.

Yapraklı yeşilliklerin, tüm bu sağlık rahatsızlıklarını iyileştirme konusunda% 100 yetenekli olmadığı, ancak bu sağlık yararlarını bir ölçüde sağladığı doğrudur. Kendinizi enerjik ve bütün gün aktif tutmak için günün herhangi bir saatinde taze yeşillik yiyebilirsiniz. Yapraklı yeşilliklerle yapılan smoothies içebilir veya çiğ olarak da yiyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.