Cytotec Kullanımı Yan Etkileri Ve Fiyatı

Cytotec Kullanımı Yan Etkileri Ve Fiyatı

Doğrudan mide ve bağırsak rahatsızlığı tedavisinde kullanılan ve etkin içeriği sayesinde oldukça seri bir şekilde etkili olan cytotec, özellikle de çağımızda sıklıkla görülen mide hastalıklarından mide ülseri rahatsızlığında oldukça etkili neticeler sunmaktadır.

Cytotec Kullanım Tarzı İse Şu Şekildedir;

Ağız yolu ile kullanılan ve doktor tarafından reçeteli olarak yazılan cytotec, tercihe göre veya ilgili doktorun uygun bulması durumunda günlük olarak besinler ile birlikte kullanılabildiği gibi, aç karnına da kullanılması söz konusu olmaktadır. Günlük olarak 1 bardak su ile birlikte kullanılan cytotec etkili mide ve bağırsak ilacı olası yan etkilerinin söz konusu olmaması açısından doktorunuz tarafından da belirtileceği üzere günlük kullanım dozajının aşılmaması gerekmektedir.

Cytotec Olası Yan Etkileri İse Şu Şekildedir;

 • İlacın yüksek dozajda alınmasına bağlı olarak ishal problemi meydana gelmesi
 • Sersemlik hissi meydana gelmesi
 • Baş ağrısı meydana gelmesi
 • Karın bölgesinde ağrı meydana gelmesi
 • Kabızlık rahatsızlığı meydana gelmesi
 • Hazımsızlık meydana gelmesi
 • Kusma ve şişkinlik rahatsızlığı meydana gelmesi
 • Mide bulantısı meydana gelmesi
 • Yüksek ateşlenme meydana gelmesi gibi pekçok olası yan etkiler söz konusu olabilmektedir.

Cytotec Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

 • Cytotec tableti kullanımında olası yan etkilerin söz konusu olmaması ve sağlığın riske atılmaması açısından ilacın belirtildiği kullanım dozajında alınması gerekmektedir.
 • Cytotec kullanımında mevcut olan diyabet, hiper tansiyon, yüksek kolesterol gibi ciddi kronik sağlık sorunları hakkında ayrıca ilgili doktora bilgiler sunulmalı, doktorun uygun görmemesi durumunda da cytotec ilacı kullanılmamalıdır.
 • Cytotec, serin bir alanda ve çocukların ulaşamayacağı yüksek bir yerden muhafaza edilmelidir.
 • Cytotec olası yan etkileri söz konusu olması durumunda, derhal ilacın kesilmesi ve ilgili doktora başvurulması gerekmektedir.

Cytotec Kullanım Süreci Nedir?

Ciddi mide ve bağırsak hastalıkları söz konusu olması durumunda uzun süreçli olarak da kullanılması söz konusu olabilen cytotec, hafif düzeydeli mide ve bağırsak rahatsızlıklarında da kısa süreçli ve tedaviya yardımcı amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Dolaysıyla, ilgili sağlık sorunlarının düzeyi doğrultusunda cytotec kullanımının uzun veya kısa süreçli olmasına doktorunuz tarafından karar sunulduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.

Cytotec 2018 Yılı İtibariyle Satış Fiyatı İse Şu Şekildedir;

Doktorunuz tarafından reçeteli olarak yazılması sebebiyle, yalnızca eczaneniz üzerinden satın alabileceğiniz cyototec etkili ilaç 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 200 mcg 28 tablet biçiminde 10 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Ayrıca, internet dünyası üzerinden de düşük kapsülü adı altında 350 tl üzerinden satışa sunulan cytotec, gerek fiyat tarifesi açısından ve gerekse de sağlıklı bir satış kanalı üzerinden satışa sunulmaması açısından, internet dünyası üzerinden sipariş verilmemesini tavsiye etmekteyiz.

Mide ve bağırsak rahatsızlıklarınızda ilk olarak doktorunuza başvurmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda da, cytotec ilacınızı eczaneniz üzerinden satın almalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz