Çörek otu yağı nedir, nasıl yapılır?

  • ALTERNATİFTIP
  • Çörek otu yağı nedir, nasıl yapılır? için yorumlar kapalı
  • 1.423 kez görüntülendi

Çörek otu yağı nedir, nasıl yapılır?

Çörek otu yağı nedir, nasıl yapılır?

Öğütülmüş Çörek otu tohumunun bir şişe içerisinde zeytinyağı ile karıştırılarak bir takım işlemden geçirilmesi sonucunda elde edilen yağa çörek otu yağı denir. Sağlık açısından yüzlerce hastalığa karşı şifalı bir yağdır. Özellikle saç bakımı için çörek otu yağı sıkça tercih edilir. Vereceğimiz tarif ile evde kendi çörek otu yağınızı elde edebileceğiniz gibi, aktarlardan da rahatlıkla doğal organik çörek otu yağı satın alabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Elde Edilir?

Evde çörek otu yağının yapılışı: 2 kaşık çörek otu tohumu, bir miktar zeytinyağı ve 200 ml lik cam şurup şişesi (eczanelerden bulabilirsiniz veya istediğiniz bir cam şişeyi de kullanabilirsiniz.)

 Çörek otu tohumlarını şişenin içine attıktan sonra üzerine zeytinyağı ile dolduruyoruz. bu şekilde yaklaşık 1 hafta kadar bekletiyoruz. gün içerisinde arada sırada (3-4 kez) karıştırmayı unutmayın.

1 hafta sonunda ev yapımı çörek otu yağımız hazır olacaktır. Not: Aktarlardan çörek otu tohumunu öğütülmüş almak yerine, evde kendiniz de öğütme işlemini robot veya havan yardımıyla yapabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı ve etkili olacaktır.

Çörek Otu Yağı Faydaları;

Baş ağrısını giderir,
* Saçların dökülmesini engeller,
* Cilt bakımında ve yaraların tedavisinde kullanılır,
* Bağışıklık sistemini güçlendiricidir,
* Öksürük, astım, bronşit gibi hastalıklara karşı çörek otu yağı çok faydalıdır,
* Grip, nezle soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır,
* Kronik yorgunluklara, kas ağrılarına karşı kullanılır ayrıca kansere karşı korur.
 Çörek otunun ve elde ettiğimiz çörek otu yağının yukarıda saydığımız faydaları haricinde bilinen ve bilinmeyen yüzlerce faydası bulunur. Mucize baharat olarak tanımlanır. Hemen hemen her rahatsızlığa karşı faydası olduğuna inanılır.

Kansere Karşı Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Uzmanlar her seferinde hastalara çörek otu yağını öneriyor.  Çörek otu yağının kanserin her türlüsüne karşı faydalı olduğunu dile getiren uzmanlar, “Cilt, karaciğer, kolon, beyin, rahim, meme, kemik, mide, prostat, pankreas ve mide kanserlerinden korunmanın en iyi yolu çörek otu yağı kullanımından geçiyor*

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.