Çocuklarda Kulak Hastalıkları

Çocuklarda Kulak Hastalıkları

Çocuklarda genellikle iki tür sorun görülür. Bebeklik döneminden ergenlik dönemine kadar bu iki sorunu yaşamayan çocuk neredeyse yok denecek kadar azdır.

DIŞ KULAK İLTİHABI
Dış kulak yolunu döşeyen deride ortaya çıkar. Çocuğunuz klorlanmış suda çok yüzerse, kulağına yabancı bir cisim sokarsa iltihap olabilir. Kulaktan akıntı gelebilir. Kaşıntı olabilir. Banyo sırasında kulağa su kaçmasına özen gösterin. Doktorunuz iltihabı geçirmek için antibiyotik ya da kulak iltihabı önleyici kulak damlası verebilir.

ORTA KULAK İLTİHABI
Kulak zarının arkasındaki kulak boşluğunun iltihap kapması durumudur. Kulakta çocuğun uyumasını bile engelleyen aşırı ağrı, kulağını ovup ağlaması, ateş yükselmesi, işitme güçlüğü gibi belirtileri vardır.

Kulağına termoforu ılık suyla doldurarak dayayın ve ye ılık bir havlu kullanın. Kulaktan akıntı gelirse, akıntılı kulağın üzerine yatırın ki akıntı kolay boşalsın. Soğuk havalarda çocuğunuzun kulaklarını sıcak tutarsanız, mentollü damla ya da pomatlar kullanırsanız burun tıkanıklığı giderilir ve kulağa geçmez.

Bu yazı çocuklarda kulak ağrısı nedenleri nasıl giderilir bebeklerde kulak akıntısı kiri ağrısına ne iyi gelir kokusu arkası beze testi bakımı iltihabı bitkisel tedavi kanaması bebek kulak tıkacı bandı çubuğu temizleme damlası testi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

cocuklarda kulak hastaliklari, çocuklarda kulak rahatsızlığı, cocuklarda kulak rahatsizliklari, bebek kulağını tutarsa, çocuklarda kulak problemleri, cocuklarda kulak kokmasinin sebebi, çocuklarda gecikilmiş kulak sorunları, çocuklarar sesten nçin kulağını tutar, kulak hastalıkları, çocuk hastalıkları kulak ağrıları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz