Çocuklara İlaç Vermenin Yolları

  • ÇOCUK SAĞLIĞI
  • Çocuklara İlaç Vermenin Yolları için yorumlar kapalı
  • 1.155 kez görüntülendi

Çocuklara İlaç Vermenin Yolları

Bu konumuzda sizlere çocuklara ilaç vermenin yolları ile ilgili önemli bilgiler sunarak bu büyük sorundan sizleri kurtaracağız. İlaç tüketimi halen günümüzde yetişkinlerin bile kolay bir şekilde kullandığı bir durum olmamakta. İğrenerek veya midesi bulanarak içilen ilaçları birde çocuklar tarafından bakıldığında ise bu durum hiçte kolay ve adaletli olmamakta. Bu nedenle çocukların ilaç tüketmemesine hak vermekte fayda var. Bu durum değildir ki, illa çocuğunuz haklı ve ilaç kullanmamalıdır diye. Tam tersine çocuğunuza ilaç içirmenin yöntemleri üzerine kendinizi geliştirerek sağlığı açısından önemli bir rol üstlenmiş olacaksınız. Çocuklara ilaç vermenin yolları kapsamında sizlere bu konumuzda pratik yönlerle çocuğunuza ilaç verebilmenin çözümünü sunacağız.

 

İlaç Verirken Rahat Olun ve Gülümseyin

Ebeveynlerin çocuklarına gülümsemesi onlara cesaret ve güven vermekte, bu nedenle ilaç verirken çocuğunuz sizin gülümsemenizden güç alarak ilacı içebilecek. Endişeli ve yüz ifadenizin somurtkan olmamasına dikkat edin, rahat bir yüz tavrı çocuğunuza uzattığınız ilacın kabul edilmesini sağlayacaktır.

Küçük Parçalara Bölerek Kendisine İkram Edin

Çocuğunuzun kullanacağı ilaçlar tek seferde yutulması imkansız bir büyüklüğe sahip ise kırılabilmesinde sakıncası olmayan tabletleri ikiye bölerek, sıvı olan şurup ve benzeri ilaçları ise dakikalık aralıklarla verebilirsiniz. Birtakım çocuklarda ise bu durum tam tersine olabilir, çocuk bir defa da ilacı yutabilme kapasitesine sahip ise üstelemeden verebilirsiniz.

İlacı Yemeğine Karıştırarak Verebilirsiniz

Yemeğe karıştırılmasında sakıncası olmayan ilaçları çocuğunuzun yemeğine ilave ederek kendisine verebilirsiniz. Özelliklede çocukların çok sevdiği çikolatalı veya çilek aromalı içeceklerin içerisine ilave ederek tadının kaybolmasını sağlayabilir ve ilacını kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Göz Damlasını Uyku Saatlerine Denk Getirin

Çocukların en rahatsız olduğu ilaçlardan biri de göz damlalarıdır. Bazı yakıcı göz damlaları ise bu kapsamda çocukların kaçındığı bir ilaç statüsünde yer almaktadır. Bu nedenle çocuğunuzun göz damlası kullanması gerekiyor ise, çocuğunuz uyurken göz kapaklarına damlatmanız kafi olacaktır. Hem kendisini rahatsız etmemek adına, hem de ilacın düzenli olarak verilmesinde önemli bir adım atmış olacaksınız.

Çocuğunuzla Oyun Oynayarak İlacını İçirin

Kullanılan tablet veya sıvı ilaçları çocuğunuzu eğlendirerek kendisine verebilirsiniz. Tabi bu kapsamda ilacın faydalarını ve kendisini ne denli bir güçlü yapıya kavuşturacağını söylemekten de çekinmeyin. Çocuğunuz bu doğrultuda ilacın tadından nefret etse dahi, ilacı kullanmak isteyecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.