Çocuklar için Zeka Geliştirici Yiyecekler

Çocuklar için Zeka Geliştirici Yiyecekler

Konumuz dahilinde çocuklarınızın daha iyi gelişim sağlayabilmesi adına çocuklar için zeka geliştirici yiyecekler ile ilgili bilgiler vereceğiz. Günümüz anne ve babaları çocuk gelişimi üzerine ne denli bir yaklaşımda olacaklarını ve buna dayalı olarak düzenli bir program üzerinden gideceklerinin bilincinde olmaktadırlar. Bu kapsamda yer alan davranışlar kadar, çocukların beslenme üzerine olan programlarında da etkilerin yüksek olacağının kanısına varmaktadırlar. Çocuklar okuldaki başarılarından cevap verme yeteneklerine kadar, hafızalarının güçlenmesinden tutun, vücut dirençlerinin artmasına kadar ki tüm evrelerini gün olarak tüketmekte oldukları yiyeceklere borçludur. Bu sebeple özelliklede annelerin dikkat etmesi gereken nokta çocuğa zeka geliştirici besinlerin takviyesini sağlamasıdır. Zeka geliştirici yiyecekler üzerine konumuz dahilinde sizlere önemli besin kaynaklarını sunacağız. Sizlerde çocuğunuzun gelişiminde etkin bir rol oynamak adına bu yiyecekleri kendisine sağlayarak çocuğunuzun ileri de zeki bir birey olmasını sağlayabilirsiniz.

 

ZEKA GELİŞTİRİCİ YİYECEKLER

Yumurta: Oldukça zengin bir besin kaynağı olan yumurtayı, özelliklede kahvaltılarda çocuğunuza vermeyi ihmal etmeyin. Günlük beslenme çerçevesinde çocuğun tüketmesi gereken besinler arasında yer alan yumurta haznesinde barındırdığı omega-3 yağ asitleri, çinko ve kolin sayesinde çocuğunuzun derslerde ve birebir konuşmalarda konsantrasyonunu yüksek seviyede kuvvetlendirmektedir. Bu kapsamda özelliklede kolin, hafızanın güçlendirilmesinde etkin bir rol oynamaktadır.

Yoğurt: Çocuklarda zeka gelişimi kadar kemik gelişimi üzerine de etkin bir rol üstlenen yoğurt önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Bu probiyotik günlük olarak mutlaka tüketilmesi gerekilen bir yiyecektir. Şekersiz, tam yağlı ve aynı zaman’da taze yoğurdun tüketimi çocukların beyin hücrelerindeki hızını daha da arttırmaktadır. Zeka ve kemik gelişimi bir kenara ayrıca göz gelişimi üzerine de oldukça etkili bir besin kaynağı olmaktadır.

Balık: Beyin gelişimi için balık tüketimi oldukça önemli bir besin kaynağıdır. Faydalı bir yapısı bulunan balığın içerisinde bulunan omega-3 asitleri beynin genç kalmasına yardımcı olmakta. Çocuklar için balık tüketimi zeka gelişimleri için oldukça faydalı olmakta. Bu besin tüketimi sayesinde çocuğunuzun okuldaki problem çözme yeteneğini arttırmaktadır.

Yeşil Sebzeler: Mineral, antioksidan ve vitaminleri bol miktarda içerisinde barındıran yeşil sebzeler çocuklarda beyin gelişimi evresini büyük bir ölçüde kuvvetlendirmektedir. Bu kapsamda özelliklede tüketilen yeşil yapraklı sebze besinleri çocuğunuzun zeka seviyesini yükseltmekte.

Zeka Geliştirici Diğer Besinler

  • Fındık
  • Kabak çekirdeği
  • Ceviz içi
  • Üzüm
  • Berryler
  • Tam Buğday
  • Arpa
  • Yulaf
  • Esmer Pirinç
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz