Çıplak Ayakla Yürümenin Faydaları !

Çıplak Ayakla Yürümenin Faydaları !

İnsanlar, yüzlerce yıl boyunca çıplak ayakla gezmiş ve vücudun her bölgesi yeryüzünün elektrik potansiyeli ile dengelendiği için bütün organ, doku ve hücrelerin elektriksel ortamı stabilize olmuş ve bu sayede sağlıklı yaşamışlardır. Bugün ise ayakkabı kullanımı, vücudumuzdaki en yararlı duyulardan birini (olumsuz bir şekilde) etkilediği için artan kronik, bağışıklık sistemi ve enflamatuar hastalıkların sebebinin çevreden kaynaklandığı düşüncesi hakim fakat insanların toprakla temaslarının kesilmiş olması buna sebep olduğu düşünülmüyor.

Ayaklar ve ellerin vücuttaki en önemli organlarla bağlantılı olan belirli noktaları vardır ve yalınayak yürümeye başladığınızda bu noktaları tetikleyip çeşitli organları etkilediğine şahit olursunuz.

İşte çıplak ayakla yürümenin faydaları ;

*ENERJİ ;

Enerji, kan dolaşımı gibi benzer şekilde çalışan meridyen sistem yardımıyla hareket eder. Meridyenlerin aktif olduğu anlarda, vücudun her organı en iyi performans ve işlev için yeterli enerji alır.Bu meridyenlerin bazıları engellendiğinde, doğrudan bağlantılı bir organ kendi özelliklerini kaybetmeye başlar ve bu tıkanıklık devam ederse belirli bir süre boyunca o kişi bazı hastalıklara yakalanabilir. Her meridyen ayaklarda bitiyor, biz yalınayak yürürken temel noktalar tetiklenir ve dolaylı olarak vücudun hayati organlarına masaj yapar ve tüm vücut bölgelerinde enerji akışını teşvik eder ve bu şekilde doğal bir akupressür elde edersiniz.

* TOPRAKLAMA ;

Topraklama, çıplak ayaklarla toprağa, çayıra, kuma veya hatta ıslak betona basmaktır. Toprak dışında çayır, kum, ıslak beton ve fayans da elektron geçişine müsaade eder ama asfalt, tahta, kauçuk, plastik, vinil gibi yüzeylerde bu mümkün değildir. Sentetik kauçuk tabanlı ayakkabılar elektron transferine izin vermez; deri tabanlı ayakkabılar bu geçişi sağladığı için yalınayak gezmek de şart değildir. Araştırmalara göre, serbest elektronların topraktan kana geçebilmeleri için 80 dakikaya ihtiyaç vardır. Topraklama sayesinde, yeryüzünde bulunan “serbest elektronlar” vücudumuza girer.

* AYAK MASAJI ;

Yalınayak yürümek için bir şansın yoksa, arada bir ayağınıza akupresür masajı yapmayı deneyin. Sağlığınızı optimize etmek için günlük olarak ayaklarınızı ve ellerinizi masaj yaparak 5 dakika harcayın. Basıncın sağlam olmasına rağmen çok güçlü olmaması gerektiğini unutmayın. Bu basınç bir ev ölçeğinde test edilebilir – en iyi uyan ¼ kg’a veya 3 kg’a eşit bir basınç kullanın. Sorunlu noktalarda (ağrı hissettiğiniz noktalarda daha fazla zaman harcayın) emin olun. Akupressure tekniği son derece basit olmasına rağmen sağlığımız üzerindeki yararlar ve etkiler paha biçilemez durumdadır.

Ayrıca Sinüsle ilgili konular, yorgunluk, hazımsızlık, gerginlik ve stres, kalp sorunları, enfeksiyonlar ve hormonal dengesizlikle uğraşıyorsanız, bu konuların her birinin akupressür masajı ile tedavi edilebileceğini bilmelisiniz. Bu özel masaj çeşidi sayesinde bu organlara enerji sağlayabilir ve hızlı iyileşme sağlayabilirsiniz.


* GÜNEŞ IŞIĞI ;

Güneş ışığının vücudumuz için D vitamini sağladığını hepimiz biliyoruz. Öte yandan, zemin yeterli seviyede enerji sağlar. Basit bir deyimle, topraklama, yeryüzündeki biyoelektrik alanla kurduğumuz doğrudan temastır. Çıplak ayakla yürürsek, irtibat kurulmasını tekrar sağlayabiliriz.

Çıplak ayakla yürümenin diğer faydaları ise , Bahar yorgunluğu ,Egzersiz Sonrası Kas Yanması, Kilo Vermenize Yardımcı , Adet Öncesi Sendromu, Doku Onarımını Hızlandırır ve Yaraların İyileşme Süresini Kısaltma, Kalp Sağlığı ve Uyku düzensizliğini giderir.

Ayrıca her gün on dakika çıplak ayakla yürümek ve bu süreyi her gün birkaç dakika artırmak bir süre sonra yalınayak yürürken daha rahat hissetmenizi ve Tabiat ile yeniden bağlantı kurmamızı sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz