Cinsel İsteksizlik İçin Şifalı Bitkiler?

Cinsel İsteksizlik İçin Şifalı Bitkiler?

CİNSEL İSTEKSİZLİK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

 

Cinsel hayat eşlerin birbirine yakınlığı, bağlılığı açısından önemli bir husustur. Eski zamanlarda cinsellikten konuşmak, bahsetmek oldukça ayıp iken günümüzde bazı çiftler bu konuyla ilgili sorunlarını birbirleriyle konuşabilmekte ve gerekirse ürolog yada psikiyatrlara gidebilmektedir. Aslında düzenli ve mutlu bir evlilik hayatı için de olması gereken budur.  Fakat hala bu sorunlarını dile getiremeyen, eşleriyle dahi konuşamayan bireyler vardır. Yurt dışındaki birçok ülkede bireyler kendi düşüncelerini özgür bir şekilde ifade ederken ülkemizde cinsellik konusu biraz daha bastırılmış durumdadır. Özellikle kadınlar erkeklere göre bu konuda daha kapalı kutu konumundadır. Birçok kadın eşiyle bile cinsel sorunları hakkında konuşmaktan çekinir. Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre kadınların %80’i eşi ile cinsellik ve cinsel sorunları hakkında konuşamıyor. Bu gerçekten oldukça büyük bir yüzdedir. Öte yandan çiftlerin mutlu bir evlilik hayatı olabilmesi için iki tarafında iyi bir cinsel hayatı olmalıdır. Tabii bazı durumlarda bunu yaratmak kişilerin elinde değildir. Çeşitli bedensel ve çevresel faktörler bireylerin seks hayatını olumsuz etkileyebilmektedir. Kadınlar ve erkekler bu konuda birbirinden ayrılır. Kadınları ve erkekleri olumsuz etkileyen farklı faktörler olabildiği gibi, çözüm yolları da farklı olabilir. Kadınların ve erkeklerin cinsel isteğini arttıran besinler de farklılık gösterebilir.

 

Özellikle erkeklerde iktidarsızlık olarak da adlandırılan bu isteksizlik kimi zamanlarda boşanma sebebi bile olabilir. İktidarsızlık sonucunda çiftlerin bebek sahibi olamayacak konumda kalması büyük bir sorundur. Bu durumda mutlaka tedavi görmek gerekir.

 

CİNSEL İSTEKSİZLİK SEBEPLERİ NELERDİR?

 

Kadınların ve erkeklerin seks hayatında olumsuzluk yaşamasının farklı sebepleri olabilir. Baştan iyi giden bir seks hayatı daha sonradan değişebilir.

 

KADINLARDA CİNSEL İSTEKSİZLİK SEBEPLERİ

 

Kadınların cinsel isteksizlik sebeplerinden bazıları şöyledir:

 

Kadınlar istemedikleri zaman eşlerinin istemesi üzerine ilişkiye girdiklerinde zamanla ilişkiye girme istekleri azalır. İlişkiden soğurlar. Bu durumda erkeklerin biraz daha anlayışlı olması gerekmektedir.

İş yoğunluğu  ve özellikle çalışan bayanların işten geldikten sonra yorgun olması da seks hayatını olumsuz etkiliyor. Yorgun olan bayanlar öncelikle dinlenmek ve uyumak istiyor. Bu durumda da seks ertelenmiş olur.

Hamile kalma korkusu da cinsel hayatı etkiler. Kadınların hamile kalmaktan korkması ilişkiye girmek istememesine sebep olur.

Cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan kapma riski olması da kadınların diğer bir korku sebebidir. Hastalık kapma riskinin olması cinsellikten soğumaya neden olur.

İsteksizliğin büyük bir nedeni de psikolojik sorunlardır.

Birçok çift yaşlarının ilerlemesi sebebiyle de cinsel hayatlarında değişiklikler görülür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte hormonların dengesi değişir ve kişiler daha az birlikte olma isteği duyarlar.

Kullanılan çeşitli ilaçlar cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Bazı ilaçlar hormonları değiştirir ve bu durumda isteksizlik de oluşabilir.

Çiftler arasındaki ilişki kopukluğu, hayatın rutin bir şekilde ilerlemesi de diğer bir isteksizlik sebebidir.

 

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEKSİZLİK SEBEPLERİ

 

Erkeklerin isteksizlikleri yada iktidarsızlık durumu kadınlara oranla daha az rastlanan bir durumdur. Erkeklerin cinsel isteksizlik sebeplerinden bazıları şunlardır:

 

Erkekler eşlerinin bakımlı, güzel olmasından, güzel kokmasından hoşlanır. Eşleri kendine bakmıyorsa bazı zamanlarda cinsel istekleri uyanmayabilir. Eşlerinin güzel giyinmesi veya güzel kokması erkekte istek uyandırabilir.

Sürekli işle ilgili meşgul olmak yada akşam eve geldikten sonra telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletlerle ilgilenmek de isteksizliğe neden olabilir. Farkında olmadan televizyon yada internet başında harcanan zaman tahmin edilenden fazla olabilir.

Stres de isteksizlik sebepleri arasındadır.

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de yaşlanmak, yaşın ilerlemesi isteksizliğe neden olabilir.

Çeşitli sebeplerle hormonların değişmesi cinselliğe etki edebilir.

Yine kadınlarda görüldüğü gibi psikolojik rahatsızlıklar yada depresyon da cinselliği azaltır.

Uzun süre ilişkiye girmemek, ilişkiye girmekten uzak kalmak da zamanla isteği azaltabilir.

 

CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRICI ŞİFALI BİTKİLER NELERDİR?

 

Kadınların ve erkeklerin isteksizliğine iyi gelecek, uyarıcı şifalı bitkiler doğada mevcuttur. Bu bitkilerden bir çoğu kolaylıkla ulaşılabilecek bitkilerdir. Eğer eşiniz ile cinsel ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız yada isteksizlikten şikayet ediyorsanız düzenli bir biçimde bu yiyeceklerden tüketebilir ve çare bulabilirsiniz.

 

KADINLARDA CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRICI ŞİFALI BİTKİLER

 

Salatalık isteği arttıran ve vücut için de oldukça faydalı sebzelerden biridir.

Kayısı ister taze meyve olarak tüketilsin, isterse kuru kayısı şeklinde tüketilsin isteği arttırır. Mevsiminde iseniz taze kayısı yiyebilirsiniz, fakat mevsim dışında kuru kayısı birçok yerden temin edilerek tüketilebilir.

Kivi cinsel isteği arttıran, arzu uyandıran meyveler arasındadır.

Birçok kadın çikolatayı çok sever. Sürekli ve fazla miktarda çikolata yemekten şikayet eden birçok kadın vardır. Aslında çikolata cinsel dürtüyü arttırır ve arzu duyulmasını sağlar.

Kışın bol miktarda tüketilen pekmez de isteği arttıran yiyecekler arasındadır.

Isırgan otu ile de ilişki isteği arttırılabilir. Isırgan otu çayı hem birçok hastalığa karşı koruma sağlar hemde seks hayatınıza olumlu etkide bulunarak isteksizliği azaltır.

Üzüm kadınların ilişkiye girme isteklerini arttıran meyvelerden biridir.

Elma hemen hemen herkesin evinde bulunur. Bu şifalı meyve özellikle kış aylarında birçok hastalığa karşı koruma sağlamasının dışında ilişkiye girme arzusunu da arttırır.

Tarçın cinsel isteği arttırıcı bitkiler arasındadır. Örneğin tarçınlı elma çayı içebilir ve beraber olma isteğinizi daha kolay arttırabilirsiniz.

Karanfil de birçok evde bulunan ve istek arttırıcı bitkilerdendir. Çayların içine ilave edilerek de kullanılabilir.

Adaçayı kışın birçok hastalığa karşı direnç sağlaması ve vücudu korumasının yanında cinselliği de olumlu etkiler.

Papatya çayı yapılarak tüketilirse kadınların beraber olma isteğinin artmasına yardım eder.

 

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRICI ŞİFALI BİTKİLER

 

Erkeklerin birçoğunun sevmediği maydanoz aslında hem oldukça faydalı hem de erkeklerde ilişkiye girme isteğini arttırıcı bir bitkidir.

Roka kış aylarında pazarlarda sık sık görebileceğimiz sebzelerden biridir. Pazarlarda kolaylıkla bulabileceğimiz bu bitki cinselliği arttırıcı etkiye sahiptir.

Yabanmersini şeker hastalığına da oldukça büyük fayda sağlamasının yanında ilişkiye girme isteklerini arttırmak ve seks hayatlarını düzene sokmak isteyen erkekler için harika bir bitkidir.

Zencefil, çayı yapılarak tüketilebilir ve isteğin artmasına yardımcı olur.

Avokado birçok kişi tarafından tüketilmese de erkeklerde cinsel dürtüyü arttırır.

Ceviz istek arttırıcı olarak birçok kişi tarafından bilinir. Herkesin bildiği gibi isteği arttırıcı özelliği vardır.

İncir taze veya kuru incir şeklinde tüketilerek isteğin artmasına yardım eder.

Sarımsak ve soğan gibi önemli antibiyotik olan bitkiler aynı zamanda cinselliğin artmasına da büyük fayda sağlar.

Kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan kereviz isteğin artmasına sebep olan bir diğer sebzedir.

Nar da erkeklerin cinselliğini arttırıcı meyveler arasındadır.

Muz isteği arttıran meyvelerden biridir.

Badem birçok kişinin bildiği gibi halk arasında da cinselliği arttırıcı olarak bilinir.

Biber de birçok faydasının yanında ilişkiye girme isteğini de arttıran bitkilerden biridir.

 

HANGİ SIKLIKLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLMELİDİR?

 

Genellikle çiftler haftada 1 ile 4 kez arasında ilişki yaşamaktadır. Fakat yaş, o anki fiziksel durum gibi sebepler etkili olabilir. Bu yüzden ilişkiye girme sıklığı farklılık gösterebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz