Cinsel İsteksizlik için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Cinsel İsteksizlik için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 760 kez görüntülendi

Cinsel İsteksizlik için Bitkisel Tedavi

Çağımızın en büyük cinsel sorunlarından birisi hem kadınlar da hem erkekler de görülen cinsel isteksizliktir. Bazen bu durum çiftlerin ikisinde birden oluşur ve sonuç olarak mutlu yuvaların dağılmasına kadar giden aşamalar yaşanabilir.

Cinsel isteksizlik problemi bir çok çiftin başına gelebilen ve kimi zaman da cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyen , eşler arasında kimi zaman büyük bir sorun haline gelebiliyor. Erkeklerde cinsel isteksizlik vakalarına rastlanıldığı kadar kadınlarda görülen cinsel isteksizlik sorunları da bilhassa hamilelik sürecinin ardından doğum sonrası dönemde oluşabilmektedir.

Sağlıklı beslenme ve bitkisel şifa uzmanı Dr. Ender Saraç, bu durumun önüne geçmek için kadınlara özel cinsel isteği artıran bir çay tarifi veriyor. Bu cinsel isteği arttıran bitki çayı ise aslında hepimizin çok yakından tanıdığı Adaçayı’ndan başkası değil.

Adaçayının faydaları denilince akla gelenlerden bir tanesi de kadınların kadınlık hormonu olarak ta bildiği östrojen hormonunu dengeleyici etki yapmasıdır. Ancak adaçayının yan etkileri de mevcut. Özellikle uykusuzluk problemi çekenlerin adaçayı içerek uykusuzluk sorununu daha da derinleştirme riski olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Adaçayı ile birlikte civan perçemi çayı veya anason çayı yaparsa adaçayının uyku kaçırıcı yan etkisi en alt düzeye inecektir.

Adaçayı Nasıl Demlenir ve İçilir?
Adaçayının demlenişi ve tüketimi bildiğimiz diğer bitkisel çaylardan daha farklı değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. O da ada çayını iki dakikadan fazla kaynatması durumunda cinsel istek arrıtıcı etkisi önemli ölçüde zarar görmektedir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi Için Bitkisel Adaçayı Kürü Nasıl Yapılır:
Malzemeler
* Bir tutam civanperçemi
* Yarım tatlı kaşığından biraz fazla anason
* Tatlandırıcı ya da esmer şeker

Adaçayının Hazırlanışı
Küçük bir tutam civanperçemi (tadı biraz acımtıraktır) ve yarım tatlı kaşığından biraz daha fazla anasonu bir bardak kaynar suyun içerisine tülbent ya da süzgeç kullanarak atın. 3-4 dakika demlenmesini bekleyin. Gece yatmadan önce 2 fincan için. Civanperçemi biraz acı olduğu için çok kaynatmayın. Bu çay, menopozal şikayet ve vajina kuruluğu olan kadınlar için de yararlıdır. Bu çayları içerken esmer şeker veya benzeri hafif bir tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Bu yazı cinsel isteksizlik nedir, bitkisel cinsel isteksizlik tedavisi nedenleri, cinsel isteksizliğe ne iyi gelir nasıl geçer iyi gelen bitkiler bitkisel çözümler kadında cinsel isteksizlik, erkeklerde cinsel isteksizlik için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

erkeklerde cinsel isteksizlik nasıl giderilir, cinsel isteksizliğimi nasıl giderebilirim, cinsel isteksizliğe ne iyi gelir, kadında cinsel isteksizlik nasıl giderilir, kadında cinsel isteksizlik bitkisel tedavi, cinsel isteksizliğe bitkisel çözüm, erkeklerde cinsel isteksizliğe ne iyi gelir, kadınlarda cinsel neyese iygelir, doğum sonrası cinsel isteksizlik nasıl giderilir, erkekte cinsel isteksizlik kesin tedavi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.