Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Hangi ayda, kaç yaşında hamile kaldınız? Bu iki sorunun yanıtıyla, Çin’de 700 yıldır uygulanan bir yöntemi kullanarak çocuğunuzun cinsiyeti konusunda doğru bir tahminde

bulunabilirsiniz.

Pek çok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için Çin Takvimi ve halk inanışlarına da başvuruyor.

Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda yüzde 98 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi, Çin’de 700 yıldır kullanılıyor.

Takvime göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor.

Unutmamanız gereken en önemli nokta erken doğum yapanlarda ve tüp bebek yöntemi ile hamile kalan bayanlarda yanlış sonuçlar çıkabiliyor. Ayrıca doğum kontrol yöntemi ile korunduktan sonra ilk adet döneminde hamile kalan bayanların sonuçları tutmayabiliyor. Korunmayı bıraktıktan sonra mümkünse ikinci adet döneminde gebe kalmaya çalışınız.

ÇÖZÜM ÇOK BASİT. YAŞINIZI HESAPLAYABİLİYORSANIZ TABLODA HAMİLE KALDIĞINIZ AYA BAKIN YETER  

Çin takvimine göre yaş şu şekilde hesaplanır. Bitirdiğiniz değil gün aldığınız yaş, çin takvimine göre sizin yaşınızdır. Mesela 1983 mart doğumlusunuz diyelim. 2012 ocak ayında 28 yaşınız bitmiş, 29dan gün almış olursunuz. Bu da çin takvimine göre 29 yaşındasınız demektir. Aynı doğum tarihinde olan birisi 2012 nisan ayında 30 yaşında olur. 29 yaş bitmiş 30dan gün almış demektir. Bu da çin takvimine göre yaşınız 30 demektir.

Veya en kolay yöntem normal yaşınıza 1 ekleyin bu sizin çin takvimine göre yaşınızı gösterir. (Avrupai usülde yaş hesaplamayanların +1 yapmasına gerek yoktur. Zaten avrupai usülde gün almış olduğunuz yaş değil, yıl olarak bitirdiğiniz yaş gerçek yaşınızdır. Çin takviminde ise yıl olarak bitirdiğiniz yaş değil, gün almış olduğunuz yaş gerçek yaşınızdır.  Yaşınızı bulduktan sonra hamile kaldığınız ayı tesbit edin. Son adet gördüğünüz ay değil, ilişkiye girerek hamile kaldığınız ay tabloda bakmanız gereken aydır. 

2018 Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme ve hamilelik hesaplama tablosu için konuya gitmeniz yeterlidir.

çin takvimine göre cinsiyet belirleme, çin takvimi 2011, çin takvimine göre kaç yaşındayım, çin takvimine göre cinsiyet, çin takvimine göre cinsiyet belirleme 2011, çin takvimi, çin takvimi cinsiyet belirleme 2011, çin takvimi 2000, 2011 çin takvimine göre cinsiyet belirleme, in takvimi 2011

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz