Cilt Beyazlatıcı Maskeler

Cilt Beyazlatıcı Maskeler

Cilt Beyazlatıcı Maskeler

Cilt üzerindeki lekelerden kurtulmak ve cilt renginizi beyazlatmak istiyorsanız, doğal bir çok tarifimizden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Evde basitçe hazırlayabileceğiniz uygulamalar sayesinde sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve cildinizdeki diğer lekelerden kolayca kurtulacaksınız.

 

Cilt beyazlatma işlemi için yumurta, badem, limon suyu, sirke ve pirinç gibi doğal malzemelerin kullanıldığı bitkisel yöntemleri tercih edebilir yada lazerli leke tedavisi, kimyasal peeling gibi doğal olmayan yöntemleri uygulatabilirsiniz. Doğal yöntemlerle cilt renginin açılması sağlanmakta ve lekeler ile cilt renginin eşitlenmesi amaçlanmaktadır.

 

Piyasada yüz beyazlatıcı bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler içerdiği kimyasal maddeler nedeniyle risk oluşturabilmektedir. Kaliteli ürünler ise oldukça pahalı bir fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır.

 

Doğal Cilt Beyazlatıcı Maskeler

Cilt rengini açmak üzere evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz maske tarifleri ile istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Cildi nemlendiren ve lekelerin giderilmesini sağlayan bu maske tarifleri, mutfakta bulunan basit malzemelerle hazırlanabiliyor.

 

Limon suyu: Cilt beyazlatma yöntemlerinde ilk sırada olan limon suyu, gül suyu ile karıştırılıp cilde sürülebilmektedir. Limon suyu kuruduktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Limon suyunu bal, badem yağı ve süt tozu ile karıştırıp maske hazırlayabilirsiniz.

Yulaf unu: Yulaf unu ve kaymağı macun kıvamı olacak şekilde karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayıp temizleyebilirsiniz. Dilerseniz karışıma domates suyu da ekleyebilirsiniz.

Sirke: Eşit miktarda sirke ve suyu karıştırıp sirkeyi inceltin. Pamuk yardımıyla cildinize sürüp 10 dakika bekleyin. Ardından cildinizi ılık suyla yıkayıp temizleyin.

Sandal ağacı tozu: Limon suyu, domates suyu ve sandal ağacı tozunu macun kıvamı elde edecek şekilde karıştırın. Hazırlanan maskeyi yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayıp temizleyin.

Zerdeçal tozu: limon suyu ve zerdeçal tozunu karıştırıp hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Oldukça etkili bir cilt beyazlatıcıdır.

Patates: Patatesi dilimler halinde kesin ve yüzünüzü kaplayacak şekilde koyun. 15 dakika bekledikten sonra kaldırıp yüzünüzü yıkayabilirsiz.

Portakal kabuğu: Portakal kabuğunu rendeledikten sonra kuruması için bekleyin. Kabuklar kuruduktan sonra süt ve kaymakla karıştırıp macun kıvamı tutturun ve yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

 

Sizlere vermiş olduğumuz bu tariflerle evinizde rahatlıkla cilt beyazlatma uygulaması yapabilirsiniz. Bu tarifleri sivilce izleri, güneş lekeleri ve cilt lekeleri üzerinde kullanabilirsiniz. Tariflerin tümünü birden uygulamaya çalışmayınız. Arasından sizin için en uygun olanı seçip düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Tarifleri uygularken aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmeli ve zararlı alışkanlıklarınızı bırakmalısınız. Cilt temizliğinize her zaman özen göstermelisiniz. Günlük ihtiyacınız olan 2 litre su miktarını mutlaka almaya çalışın. Yeteri kadar su alınmadığı taktirde cilt üzerinde yıkıcı etkileri olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz