Cilt Bakımına Özen Gösterin

Cilt Bakımına Özen Gösterin

Kadınların en büyük sorunlarından biri de cilt sorunlarıdır. Artık sizin için büyük bir dert olan akneler, lekeler ya da kızarıklıklarla başedebilmek o kadarda zor değil…

Cildinize gerekli olan bakımı yapmanız için saatlerce uğraşmanız gerekmiyor. Cildinize uygun olan bir tonik, nemlendirici ve temizleyici ile kısa sürede cildinizin bakımını sağlayabilirsiniz. Özellikle geçiş mevsiminde olduğumuz şu günlerde cildimizin korunmaya ve bakıma daha çok ihtiyacı var.

Bakımlı ve güzel bir cilde sahip olabilmek için stresten uzak durmanız gerekiyor. Çünkü stres cildinizin en büyük düşmanlarından biri. Stresten uzaklaşmak için pek çok yöntem deneyebilirsiniz. Uzmanlar yoga, meditasyon ve ayurveda gibi alternatif yöntemlerin oldukça yararlı olduğunu vurguluyorlar.

Cildinizde şikayetçi olduğunuz sorunlardan bazıları egzama, sedef, akne ve lekelerdir. Cildinizde oluşan lekeleri hava kirliliği, stres ve güneş ışınları gibi pek çok şey etkileyebiliyor. Cildinizde lekelerin olmasını önlemek için bu faktörleri gözönünde bulundurmanızda yarar var.. Güneşten koruyucu ürünler kullanılmadığında ya da sürekli solaryuma girildiğinde deri yıpranır, derideki pigmentler bir araya toplanır ve istemediğimiz kahverengi lekeler oluşur. Ayrıca hormonlarımız ve kullandığımız şampuanların içindeki renklendiriciler de leke oluşumuna neden olur. Özellikle hamilelik döneminde kadınların elmacık kemiklerinin üstünde, alnında ve dudak bölgesinde lekeler oluşur buna doğum maskesi denir. Stres bu lekelerin daha çok çoğalmasına neden olur. Bu lekeler doğumdan sonra bakımı yapılırsa en az seviyeye indirgenebilir. Akneler ise pek çok kişi için önemli bir sorun teşkil ediyor. Aknelerin oluşumunda stres, beslenme biçimi ve cilde bakım çok etkili.

Güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak için sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca A, C ve E vitamini alarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.