Çilek bacak nedir? Çilek bacak neden olur?

  • SAĞLIKLI YAŞAM
  • Çilek bacak nedir? Çilek bacak neden olur? için yorumlar kapalı
  • 2.359 kez görüntülendi

Çilek bacak nedir? Çilek bacak neden olur?

Yazımızın içeriğinde bacaklardaki koyu noktalar, bacak üzerinde kırmızı noktalar, kırmızı lekeler, bacaklardaki koyu gözenekler, bacaklardaki kırmızı lekeler nasıl geçer hakkında bilgiler sunulacaktır. İyi okumalar diliyoruz.

“Çilek bacak” adı verilen bacaklarda ince koyu noktaların görüntüsü çoğu kadının şikayet konularından biri. Yağlı ciltlere sahip olan kişilerde yada aydınlık ortamlarda kalmak zorunda kalan kadınlarda çok daha fazla dikkat çeker ve rahatsız edicidir. Tıpta olarak “komedon” olarak isimlendirilen bu koyu noktalar yada gözenekler, deri içinde biriken aşırı yağ, kir ve bakteriler nedeni ortaya çıkmaktadır. Bu gözenekler yada içeriği bir kez havaya temas ettiğinde, yağ oksijen ile reaksiyona girer ve gözenekler koyu veya siyaha doğru dönmeye başlar. Bir diğer önemli neden ise kıl köklerinde meydana gelen koyu pigmentasyondur.

Kamuflaj makyaj hızlı bir düzeltmedir, ancak yeterince makyajı gidermezseniz gözenekler daha fazla tıkanacak yada çıkarmak için kullandığınız kimyasal ajanlar bacaklarınızı daha fazla tahriş edecek ve sonuç olarak problem daha da kötüleşecektir. Düşünsenize makyajı her gün yapmak ve bunu her gün çıkarmaya çalışmak. Bunun kim bu kadar uğraşır ki…artı, Bacaklarınıza giydiğiniz kıyafetler de bundan nasibini alacak. Peki ne yapabilirsiniz? Bacaklarınızdaki koyu noktalar ile nasıl mücade edeceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.