Cildin Temiz Olmasına Dikkat Ediniz

Cildin Temiz Olmasına Dikkat Ediniz

Tatil ve plajlar için zaman yaklaşıyor! Sırtın derisini temizlemenin zamanı geldi. Eğer sırttaki akne soğuk mevsiminde giysiler altına gizlenebilirseniz, yaz aylarında bu problem bir plaj tatilinin keyfini çıkarmanızı engellememelidir!

Arka tarafta sivilce – birçok dokunur hassas bir konudur. Bunun akne oluşumuna en çok maruz kalan alan olduğu gerçeği – yağ bezleri burada en aktif şekilde çalışmaktadır ve gözenekleri kirlenmeye karşı hassastır. Tavsiyemize uyun ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayın!

İç nedenler: 
– aşırı sebum (sebase bezlerin ürünü), değişiklikler

gözeneklerin bileşimi veya tıkanması; 
– İhlal veya hormonal dengesizlik (ergenlik, ergenlik); 
– Genetik bir yatkınlık; 
– metabolik hastalık; 
– Gastrointestinal sistemin bozulması; 
– Dengesiz beslenme; 
– Kötü alışkanlıklar; 
– Aşırı stres; 
– Vitamin eksikliği (vitamin eksikliği).

Dış nedenler: 
– düşük kaliteli sentetik kumaşlardan veya giyim eşyalarından giysiler giymek / diğer insanların eşyalarını kullanmak (yatak örtüleri, banyo süngeri, vb.);

– Çevresel faktörlerin etkisi – cildin uzun süre güneşe maruz kalması (bu durumda, cildin yerel bağışıklığının azaltılması).

Ayrıca, nem veya alternatif olarak kuru hava da cilt durumunu olumsuz yönde etkileyebilir; 
– Uygunsuz bakım – uygun hijyen eksikliği (nadir veya tersine)

sık yıkanma). 
– Yağlı vücut losyonları. 
Ne yazık ki, en yüksek kalitede vücut losyonu bile çok kalınsa veya cilt tipinize uygun değilse komedogenik özellikler olabilir. Kremi omuzlara ve sırtına koymamak için biraz zaman ayırın. Vücudunuzun diğer tüm parçaları çare olarak tepki göstermese bile, döküntü nedeninin içinde olması muhtemeldir.

– Temizleyiciler 
Pek çok kızı kızdırır: döküntüler vardı – dikkatlice bezi yıkamalı! Etki, aknenin olduğu zarara uğramış cilttir ve bu saçmalığı sırtının her tarafına yayır ve iltihabı alevlendirir. Eğer bir sorun varsa, bu kısımdaki sert süngerlerden tamamen vazgeçilmelidir.

ÇÖZÜM: 
– Salisilik asitli 
salisilik asit losyonları genellikle dermatologlar tarafından yüzdeki sivilce ile mücadele için tavsiye edilir. Pratikte bu, yüzün hassas cildi için çok “füzyon” olabileceği anlamına gelir, ama eğer arka tarafta kullanırsanız – sadece doğru. Kurumaya kadar bu tür losyonu cilt sorun alanlarını temizleyin

sivilce.

– Kilin maskeleri 
Başka, daha yumuşak, ama daha az etkili bir yöntem – mavi kil maskesi. Onları haftada 1-2 kez sırt ve omuzlara uygulayın. Bu maske gözenekleri derinlemesine temizler ve döküntüleri kurutur. Sadece bu işlemlerden sonra pkrahoditek skrabu!

– Scrubs 
Süngerin sırtınızdan akneden kurtulmak için işe yaramayacağını söylemiştik, ancak kuru akne maskeleri veya salisilik asitin ardından ovma yapmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Dikkat! Taze lekeler skrabirovat değil – büyük bir risk tramirovat cilt, akne arkasına yayılmış, ama yine de satın

küçük yaralar.

Sırtında sivilce ile yapılması gereken kabin prosedürleri: 
Bu problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki 

gibi
 kozmetik prosedürlere başvurmanız önerilir :
– kimyasal peeling; 
– Kriyoterapi (“soğuk tedavi” olarak adlandırılır); 
– Fonoforez (ilaç ve kozmetik uygulamaları

ultrason maruziyetini kullanarak derinin daha derin katmanları); 
– Mezoterapi (vitamin bakımından zengin cilt – intradermal veya subkutan

biyolojik olarak aktif maddelerin mikro dozlarının enjeksiyonu); 
– Plazmoterapiya (intravenöz kan plazma ürünleri).

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz