ÇENE ESTETİĞİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

  • TANITIM
  • ÇENE ESTETİĞİ NEDİR? NASIL YAPILIR? için yorumlar kapalı
  • 689 kez görüntülendi

ÇENE ESTETİĞİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

İnsan yüzünde yapıların birbirleri ile uyumlu olması estetik bir görünüm ortaya çıkarır. Ancak insan yüzünün estetik görünmesi bazı unsurlara bağlıdır. Bunlar burun, çene, dolgun yanaklar vb etmenlerdir. Hatta çoğu zaman insanların yan profilden güzel görünmesi burundan çok çene sayesinde olabiliyor. Çünkü burun güzelliği bile çene güzelliği ile birlikte belli olmaktadır. Bu nedenle insanlar çenelerinin güzelliğine çok önem verirler.

Çenenin kötü görünmesinin en temel sebebi olması gerektiğinden daha önde veya daha arkada olmasıdır.  Kimi zamanda çenenin yukarıda ya da aşağıda olması da kötü görüntüye neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda erkek çene estetiğiçok önemli bir uygulamadır. Çene estetiği operasyonu ile çene ucunun ön ve arkada olması ya da yukarı da ve aşağıda olması durumu çözülür.

ÇENE OPERAYONLARI NELERDİR?

Çene ameliyatları 2’ye ayrılır. Hastanın ısırıp ısıramamasına göre değişkenlik gösterir. Isırma ve çiğneme sorunu olan hastalarda ilk olarak ortodonti tedavisi uygulanır. Ancak bazı hastalarda ileri derecede görülen rahatsızlıklardan dolayı ortodonti tedavisine yanıt vermez. Bu durumda ise çene estetiği operasyonu uygulanır. Isırma ve çiğneme sorunu olmayan hastalar ise estetik ve güzel bir görünüm için çene estetiği operasyonunu tercih ederler. Bu ameliyatlar kısa, kolay ve çabuk iyileşme görülen ameliyatlardır.

ÇENEDEKİ SORUN NASIL FARK EDİLİR?

Yandan bakıldığında çenenizin dudaklarınızdan önde olduğu durumlarda alt çenede sorun olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak bazen dışarıdan fark edilemeyen sadece uzman bir doktor tarafından fark edilen durumlarda olabilir.

ÇENE ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Çene estetiği operasyonu tıpkı dolgu operasyonu gibi cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Çene estetiği operasyonu yaklaşık olarak 10-15 dakika içinde gözle görülür biçimde yeniden şekillendirir. Hyaluranik asit dolgu enjeksiyonu tekniği ile çene ucuna enjekte edilir. Çene estetiği herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü geri dönüşü mümkün olan ve kısa süre içerisinde etkisi görülen bir uygulamadır. Çene estetiği sürekli kalıcılık sağlayan bir uygulama olmadığı için 1-2 yıl içerisinde tekrarlanmalıdır. Vücutta bulunan fazla yağlar kullanılarak da çeneye enjekte edilebilmektedir.

ÇENE ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME

Çene estetiği operasyonu sonrasında yaklaşık 1 hafta boyunca çenede şişlik ve gerginlik oluşabilir dudaklarda hissizlik meydana gelebilir. Ancak bu haftadan sonra yavaş yavaş iyileşmeler başlar ve yemek yemede sorun yaşanmaz. Ancak yemek yedikten sonra ağız temizliğine çok dikkat edilmelidir. Ağız içerisindeki kesiler 1 hafta içerisinde iyileşirler. Bu bir haftalık süreçte enfeksiyon oluşmaması için dikkat edilmelidir.

ÇENE ESTETİĞİ OPERASYONUNDA DOKTOR SEÇİMİ

Her ameliyatta olduğu gibi çene estetiği de oldukça önemli bir ameliyattır. Ameliyatın uygulanacağı bölge göz önünde bulunan ve direkt hastanın yüzünde olan bir bölge olduğu için operasyonu gerçekleştiren doktorun işinde uzman ve başarılı olmasına dikkat edilmelidir. Doğru şekilde doktor seçimi yaptığında çene estetiği ameliyatınız başarılı geçecektir.

Aynı zamanda operasyonun hastanede ve steril bir ortamda işinin uzmanı doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.  Ameliyat öncesi gerekli bilgiler doktorlardan alınmalı ve ona göre karar verilmelidir. Uzman doktorlar ise hastanın memnu olması için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.