Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar ?

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar ?

Cilt sağlığı ve güzelliği için çay ağacı yağı oldukça faydalı ve gerekli bir yağdır. Ancak yağ deyince yağlı ve karma cildi olan kişiler genellikle bir adım geri çekiliyor. Oysa çay ağacı yağı tam da yağlı ve karma ciltlerin başının belası olan sivilce ve sivilce lekelerinin tedavisi için çok uygun bir tedavi seçeneği olabilir. Peki, çay ağacı yağı ne işe yarar?

Cilt yaralarının tedavisinde, sivilce ve sivilce lekelerinin giderilmesinde, ciltte kuruluk ve kaşıntı gibi sorunların tedavi edilmesinde, diş eti problemlerinde, ciltte oluşan çeşitli lekelerin tedavisinde, vajinal akıntı problemlerinde ve daha birçok sağlık probleminde, çay ağacı yağı oldukça faydalı bir yağ olabiliyor. Genellikle akne tedavisinde, genç bayanların tercih ettiği bu yağ, gece yatmadan önce sivilceler üzerine lokal yani bölgesel olarak uygulanıyor.

çay ağacı yağı

Çay Ağacı Yağı

Tüm yüzünüze bu yağı uygulamak, cildin yağ dengesini bozarak yağlanma problemini ve sonrasında da daha fazla sivilceyi beraberinde getirebilir. Bunun yanında, yağın kıl köklerini beslediğini de unutmayın. Uzun süre cilde yağ sürmek, tüylenme problemini ortaya çıkabilir. Bu nedenle, akne problemleriniz için çay ağacı yağını denemek istiyorsanız, sivilcelerin üzerine lokal olarak uygulamak daha doğru olacaktır. Pamuğa birkaç damla yağ damlatarak, sivilcelerin üzerine kompres yapın ve birkaç saat yüzünüzde ya da sivilceli bölgede bekletip sonrasında ılık su ile durulayın. Besleyici bir yağ olduğu için, yıkama sonrasında yeniden krem sürmeniz gerekmeyecek.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz