Çamur Maskesi ve Faydaları

Çamur Maskesi ve Faydaları

Kil maskesiyle aşağı yukarı aynı özelliklere sahip, yüze uygulanan çamur maskesi, cilt yüzeyinde biriken ölü cilt hücrelerini temizlerken cilt gözeneklerinde biriken yağı ve kiri temizler, cildi nemlendirir ve sıkılaştırır, cilt görünümünü iyileştirerek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı

sağlar. Maske yüze eşit miktarda yayıldıktan sonra kuruması beklenir ve ılık suyla temizlenebilir.

Hazır olarak çamur maskeleri çoğunlukla İsrail ve Ürdün arasında bulunan ve en tuzlu denizlerden biri olan “Ölü Deniz“den alınan mineraller ve çamurla üretilmektedir. Maskenin besleyici, temizleyici, yumuşatıcı özelliklerini arttırmak için genellikle aloe vera, papatya, jojoba yağı, kil eklenmektedir. Tüm bu doğal ürünlerin ana amacı cildi derinlemesine temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmaktır. Bu sayede sivilce, siyah nokta, akne gibi gözeneklerde biriken yağ nedeniyle oluşan cilt sorunları azaltılabilir ve cilt yüzeyi gelişir.

Çamur maskesini hazırlamak için “Ölü Deniz”den getirilen çamuru kullanmak şart değil ancak her çamurda yüzü temizlemek özelliğine sahip değildir. Bu nedenle eğer maskenizi kendiniz hazırlayacaksanız ciltte kullanıma uygun, mineral bakımından zengin bir “kil” lmalısınız. Maskeyi hazırlamak için uğraşmak istemiyorsanız kozmetik mağazalarında ve internette hazır, uygulaması kolay çamur maskeleri 10-40 TL arasında satılıyor.

Bu yazı çamur maskesi kullanımı, çamur maskesi kullananlar, çamur maskesi nasıl yapılır, çamur maskesi faydaları, çamur maskesi ne işe yarar, çamur maskesi nasıl kullanılır, çamur maskesinin faydaları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

yhs-panda, bogaz gıcıklanmasına ne iyi gelir, öludeniz faydaları, oludenizin faydalari, ürdün ölüdenz maske

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz