Calcium Sandoz Ne İçin Kullanılır Fiyatı Ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Calcium Sandoz Ne İçin Kullanılır Fiyatı Ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Kalsiyum eksikliği giderilmesinde ve tedavisinde, kemik erimesi rahatsızlığı tedavisinde, menapoz dönemi öncesinde ve sonrasında vücutta meydana gelen mineral kaybının önlenmesinde ve tedavisinde çocuklarda meydana gelen raşitizm hastalığı ve D vitamini eksikliği ve tedavisinde, yetişkinlerde D vitamini eksikliğine bağlı olarak meydana gelen kemik hastalığı önlenmesinde ve tedavisinde, gebelik dönemi ile emzirme dönemi çocukların büyüme ve sağlıklı gelişimi açısından yüksek düzeyde kalsiyum gereksiniminin karşılanmasında kullanılan ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen calcium sandoz, içeriğinde yer alan etkin maddeleri sayesinde oldukça hızlı bir şekilde etkisini göstermekte ve bu sayede başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

 

Calcium Sandoz Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 

Yüksek dozajda kullanılması durumunda ayrıca bazı yan etkilerinin de söz konusu olabildiği calcium sandoz, bu sebeple uzman tarafından önerildiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Calcium sandoz olası yan etkilerini ise şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

 

 • Alerjik reaksiyonların meydana gelmesi
 • Yüz, boğaz, dudak ve gırtlak bölgesinde şişlik meydana gelmesi
 • Nefes almada güçlük çekilmesi
 • El, ayak ve bileklerde ani olarak şişme durumu meydana gelmesi
 • Bulantı ve kusma problemi meydana gelmesi
 • Metalik tat hissi meydana gelmesi
 • Kanın içerisinde yer alan kalsiyum miktarında yükselme durumu oluşması
 • İdrarın atılmasında güçlük çekilmesi
 • Vücutta yer alan kalsiyum oranında artış meydana gelmesi gibi birçok olası yan etkiler calcium sandoz kullanımında söz konusu olabilmektedir.

 

Calcium Sandoz Özellikleri

 

Yalnızca reçete üzerinden satışa sunulabilen cancium sandoz, çocuklarda, erişkinlerde, yetişkinlerde olduğu gibi ileri yaş grubundaki bireylerde de kullanılabilmektedir. Eczaneler üzerinden Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 12.8 tl üzerinden satışa sunulan calcium sandoz, tedaviye ek olarak da kullanılabilmektedir.

 

Calcium Sandoz Kullanımı

 

Uzman tarafından tavsiye edilmediği takdirde calcium sandoz, günlük belirtildiği dozajdan fazla alınmamalıdır. Günlük olarak 500 mg ila 1000 mg aralığında kullanılması uzman tarafından tavsiye edilen günlük ihtiyacın en az % 70 oranını karşılamaktadır. Ancak, ciddi durumlarda günlük kullanım dozajının ilk haftalarda doktorun uygun görmesi durumunda 2500 mg oranına kadar da yükselmesi söz konusu olabilmektedir.

 

Calcium Sandoz Uygulama Yöntemi

 

 • Cancium sandoz, 1 bardak suyun içerisinde yaklaşık 200 ml oranında eritildikten hemen sonrasında içilmelidir.

 

Çocuklarda Kullanımı

 

 • Calcium sandoz, çocuklarda günlük olarak 500 ml ila 1000 ml aralığında kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

İleri Yaş Grubundaki Bireylerde Kullanımı

 

 • Yaşlı bireylerde calcium sandoz kullanımında özel bir dozaj ayarlaması söz konusu olmamaktadır. Ancak, böbrek fonksiyonlarında problemler bulunan hastalarda, bu durumun farklılık göstermesi de söz konusu olabilmektedir.

 

Calcium Sandoz Reçetesiz Olarak Satın Alınabilir Mi?

 

Uzman doktor tarafından reçeteli olarak yazılması sebebiyle calcium sandoz reçetesiz olarak satın alınması söz konusu olmamaktadır. Bu bakımdan, calcium sandoz kullanabilmeniz açısından öncelikle doktorunuza başvurup, sağlık sorunlarınızı belirtmeniz ve doktorunuzun uygun görmesi durumunda eczaneniz üzerinden calcium sandoz satın alabilmeniz söz konusudur.

 

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz