Buz Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seans Sürer?

Buz Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seans Sürer?

Buz Epilasyon Nedir?

Buz Lazer epilasyon uygulamalarına acı ile tepki verenler için; acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olan buz epilasyon, ince tüyler üzerinde bile etkilidir. Bu uygulama; etkili, rahat ve uygun maliyeti, epilasyon prosedürleriyle tamamlayan yepyeni bir teknolojidir. Buz lazer epilasyon, cildin yüzeyini soğutarak acı hissinden korur ve daha az ısı yayılmasını sağlar; bunu yaparken aynı zamanda cildin daha derin katmanlarına da daha hızlı erişim sağlar. Ayrıca, önceki lazer sistemlerine göre daha hızlıdır ve daha ince tüylerde bile etkili sonuç almanızı sağlar.

Buz Lazer Epilasyonda Tüyler Ne Zaman Dökülür?

Buz lazer epilasyon; kişide hormonal dengesizlik olmadığı sürece, çoğu hasta için 8 seansa kadar, vücuttaki hemen hemen tüm tüylerin giderilmesini sağlar. Yüz bölgesindeki tüyler için daha fazla uygulama gerekebilir. İlk seanstan sonra, çoğu hasta kıl yoğunluğunda belirgin bir azalma elde eder, ayrıca yeni çıkan tüyler de daha ince olma eğilimindedir.

İlk seanstan 3-4 gün sonra, tüyler yüzeye çıktıktan sonra birkaç gün içinde kendiliğinden dökülmeye başlar. Buz lazer epilasyon uygulanan bölgedeki tüylerin dökülmesi ortalama 2 hafta sürmektedir. İlk seansın, tüylerin yeniden çıkacağı seans olduğunu bilmek önemlidir, bu bir sonraki seansı daha etkili hale getirir.

Buz lazer uygulamasından sonra gerçekleşen tüylerin yeniden çıkma ve dökülme süreci; tedavinin bir parçasıdır. Tüylerin dökülmesi bittikten sonra, 1 ay süreyle o bölgede yeni tüy çıkmaz.

Buz Epilasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Buz lazer epilasyon, tüm cilt tiplerinde ve vücudun hemen her bölgesinde uygulanabilen, uzun süreli bir tüy dökme işlemidir. Bu epilasyon yönteminde koyu kıllar, uygulamaya en hızlı yanıt veren kıl tipidir. Açık renkli tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi, biraz daha uzun sürebilir. Beyaz tüylerin etkili bir şekilde tedavi edilmesi çok daha zordur.

Buz lazer epilasyonda saç folikülleri, ısıdan etkilenir; ancak tüyler ciltte kalmaya devam eder ve derinin altındaki üst yüzeylere bağlanır. Bu yüzeyin yenilenmesi, 1 ile 4 hafta sürecektir. Bu süre zarfında, cildin alt katmanının dışarı ittiği tüylerin uzadığını görebilirsiniz, bu kesinlikle sürecin bir parçasıdır.

Bir sonraki seansın ne zaman gerçekleşeceğini, tüylerin çıkmaya başlamasından anlayabilirsiniz. Buz lazer epilasyon seansları, ortalama 2 ayda bir gerçekleştirilir. Kişinin tüy tipi ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak, toplamda 4-6 seans uygulama gerektirebilir.

Buz Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Buz lazer epilasyon; yüz bölgesi ve hatta kulak ve burun içleri de dahil olmak üzere, göz çevresi dışında vücudun hemen her bölgesine uygulanabilirdir. Bu epilasyon yöntemi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de; yüz bölgesine uygulanabilir olup olmadığıdır. Daha ince tüylerde etkili olması ve diğer lazer epilasyonlara göre daha acısız bir uygulama olması yönüyle, buz epilasyon yüz bölgesine de uygulanabilirdir.

Kaynaklar:

Buz Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seans Sürer?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz