Burun Eğriliğinin Nedenleri ve Ameliyatı

Burun Eğriliğinin Nedenleri ve Ameliyatı

Toplumumuzda hem kadınlarda hem de erkeklerde burunda bir takım eğrilikler ve asimetrik görünümler görülebilmektedir. Burun kemiği ve burun bölgesindeki kıkırdaklarda görülen deformasyonlar sonucu burun eğrilikleri görülebilmektedir. Estetik ameliyatlar arasında en fazla

rağbet gören estetik cerrahi yöntemlerinden birisi belki de en fazla talep görenidir. Basit ve uygulaması kolay bir ameliyat olan burun eğriliği düzleştirme operasyonu hakkında merak ettiğiniz sorulara ilişkin bilgilendirici mesajları yazının devamında bulabilirsiniz.

-Burun eğriliklerinin nedenleri nelerdir.
Eğri burun problemi ülkemizde sıkça görülen bir estetik problemidir.Özellikle büyük burunlu bir toplum olduğumuz için, burun büyüdükçe dışarıdan özellikle orta duvar dediğimiz septumdaki eğriliği daha sık olarak görebiliyoruz.

Burun eğrilikleri doğuştan ya da sonradan olabiliyor. Kemik yapının oturması ile oluşan septum eğrilikleri başta olmak üzere,düşmeler çarpmalar gibi travmalardan sonrada sık olarak burunlarda kırık sonrası eğrilik görebiliyoruz.

-Eğri bir burun şekli kişide nasıl sıkıntılar yaratır
Öncelikle nefes sıkıntısı problemi yaşatır.Nefes sıkıntısı kişinin yaşam kalitesi direkt etkileyen bir unsurdur.Spor yapması,okuması hatta uyku kaltesi nesfesle doğrudan ilişkilidir.Nefesin rahat alamadığı durumda da kişi, konuşma sıkıntısı ve özgüven eksikliği yaşayacaktır ki,bunların giderilmesi içinde eğriliğin düzeltilmesi gerekecektir.

-Tedavileri nasıl yapılır
Septum ve yan burun kemiklerinin mikromotor ile düzeltilmesi ile mümkün olacaktır.

-Tedavi yaşı ne olmalıdır
Çok büyük problem olmadıkça özellikle de şekil kaygısı taşındığı taktirde 18 yaş sınır olmalıdır.

-Ameliyat süreci ve iyileşme süresi nasıldır.
GA altında ortalama 2 saattir.Ameliyat sonrası 1 gün hastanede kalır ve tamponsuz,ağrısız iyileşmesi 5-7 gün içinde tamamlanmış olur

Septum deviasyon burun tıkanıklığı ameliyatı:
Septum deviasyon (nefes darlığı) ameliyatında burun orta duvarının eğriliği düzeltilir. Çoğu zaman orta duvar kıkırdağına işlemler yapılarak çıkarılan kıkırdak yapısı atılır, ancak septum kıkırdağı çok özel ve önemli bir yapıdır.

Bazen
Burun estetiği sonrası revizyon burun ameliyatı yapılması gerekiyor ve revizyon burun estetik ameliyatı için başvuran bu hastalarda doku eksikliği sıkıntısı söz konusu olabiliyor.

Bu nedenle burun estetik ameliyatı septum deviasyonu ile birlikte yapılmalı veya septum deviasyon ameliyatı sırasında çıkarılan kıkırdak yapısı kulak arkası cilt altına gömülerek depo yapılmalıdır.

burun tıkanıklığı ya da septum deviasyonu ameliyatı ile birlikte burun estetik ameliyatı da aynı seansta gerçekleşebilir.

Ancak bu işlemin burun estetiği ve nefes darlığı konularının ikisine birden hakim olan estetik plastik cerrah tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz..

Septumun eğri olması bazen sadece nefes yolunu engellemekle kalmaz, burun şeklinde dışarıdan farkedilebilecek şekil bozukluklarına ve eğriliklere sebep olabilir.

Önemli sağlık sorunları haricinde septum deviasyon operasyonu için 18 yaşından sonra başvurulması gerekmektedir.

Bu yazı burun eğriliği ameliyatı, burun eğriliği nedir, burun eğriliğinin nedenleri, burun eğriliğinin zararları, burun eğriliği neden olur, burun eğriliği nasıl anlaşılır  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

burun eğriliğinin zararları, burun kemik eğriliği zararları, burun kemiği eğriliğinin zararları, burun eğriliği nasıl anlaşılır, burun kemiği eğriliği zararları, burunda kemik egriligi nasıl anlaşılır, burunda kemik eğriliği zararları, burun kemiği eğriliği nasıl anlaşılır, burun eğriliği zararları, burun eğriliği neden olur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz