Bünyonları Ameliyatsız Ortadan Kaldırmak Mümkün mü?

Bünyonları Ameliyatsız Ortadan Kaldırmak Mümkün mü?

Bünyonların varlığı gerçekten acı verici olabilir. Ancak, ameliyattan sonra yaşanan acı daha katlanılmaz bir hale de gelebilir. Bu nedenle, birçok insan bünyonları “doğal”, yani ameliyatsız olarak ortadan kaldırmayı tercih ediyor.

Estetik açıdan yarattığı sorunu bir kenara bırakırsak; bünyonlardan etkilenen insanların çoğu, yürürken ya da bazı ayakkabıları gün boyu giyerken ortaya çıkan ağrıya dayanamaz.

Bundan dolayı, bu problemden kurtulmak için herhangi bir ev yapımı ilacın olup olmadığını araştırırlar ve buldukları yanıt ise olumludur. Eğer ısrarlı ve disiplinli bir şekilde aşağıda verilen yöntemleri uygularsanız, istediğiniz sonuca ulaşabilir ve bünyonlardan kurtulabilirsiniz.

Bünyonlardan doğal yollarla kurtulmayı öğrenin

ayağı acıtan ayakkabı

Ameliyata başvurmadan bünyonlardan kurtulmak için ayaklarınızın rahat olduğundan emin olarak işe başlayın. Bunu yapmak için, ayakkabınızın nasırlı bölgeye baskı uygulamadığı, hafif ve rahat ayakkabılar kullanmanız gerekir; aksi halde çok fazla acı çekersiniz.

Rahat ayakkabılarla, bünyonlarınız sizi daha az rahatsız eder ve cildiniz daha yumuşak bir hale gelir. Ayrıca, sivri veya uzun topuklu ayakkabılar kullanmamanızı öneririz. Yapmanız gereken en iyi şey, eğer resmi bir kıyafete uygun ayakkabı ihtiyacınız varsa, ayaklarınıza özgürlük tanıyan sandaletler kullanmaktır.

Yalın ayak

Bünyonlar genellikle kadınları etkileyen kalıtsal bir durumdur, ancak iyi alışkanlıklar sayesinde onlardan kurtulabilirsiniz. Ayakkabı kullanmak yerine, evin içinde çıplak ayakla dolaşmak daha iyidir; Bu alışkanlık, ayak parmaklarınızın eklemlerini güçlendirmeye yardımcı olarak ağrıyı azaltır.

Plajda, çıplak ayakla yürümenizi öneririz, çünkü bu eylem eklemleriniz için gerçek bir egzersiz şeklidir; bu da bünyonları tamamen iyileştirmeye yardımcı olur.

Ayak egzersizleri

ayak egzersizleri bunyonlarla savaşır

Ameliyatsız bir şekilde bünyonlardan kurtulmak için ideal olan birçok egzersiz vardır. Bunlar, bünyonların büyümesini yavaşlatmayı sağlar ve çoğunlukla ortaya çıkan ayak başparmağının tersine çevrilmesi problemine engel olur.

Bu açıdan en etkili egzersiz ayak başparmağını uzatmak ve diğer ayak parmaklarıyla düzgün bir hizaya getirmekten ibarettir. Daha sonra, tüm ayak parmaklarınızı esnetin ve yere ya da duvara doğru sıkıca bastırın. Bu egzersizi yaklaşık 10 saniye boyunca uygulayın ve günde 3 kez tekrarlayın.

Ayaklarınızı kalıcı olarak hizaya getirin

Bünyonları tedavi etmek için bir diğer yöntem, ayak parmaklarınızı hizaya getirmektir. Bunun için ayağınızı bir bandajla (normal bir pozisyonda olan ayak parmaklarınız da dahil) sarın ve ayak parmağınızı bir köprü ya da ayrı bir bandajla diğer parmaklardan ayırın. Yavaş yavaş, ayak parmaklarınız daha iyi bir pozisyona adapte olur ve böylece bünyonların gelişimi önlenir.

Bu alışkanlık ayaklarınızı daha iyi bir pozisyonda tutacaktır. Bu işlemi günlük olarak yapmak ve alışkanlık haline getirmek çok önemlidir; bu sayede, bünyonlarınız yürürken daha az acı verecektir. Bunu evde kendiniz yapmayı başaramazsanız, en iyisi, bu konuda sizi yardımcı olabileceğini düşündüğünüz bir tıp uzmanına danışmak olacaktır.

Ne yapmamalısınız

bale ayakkabısı ile parmak ucunda durmak

Eğer bünyonlardan muzdaripseniz ve ameliyat olmaksızın onlardan tamamen kurtulmak istiyorsanız kaçınmanız gereken birtakım aktiviteler vardır. Bunlardan biri, çok hoş ve zarif bir dans şekli olmasına rağmen, ayak parmaklarınızda ve özellikle de ayak parmağı kemiklerinizde kötü sonuçlara neden olan baledir.

Ayrıca, bünyonların olduğu bölgelerde daha fazla acıya neden olabilecek faaliyetler konusunda da dikkatli olmanız gerekir. Ayaklarınıza ne kadar fazla özen gösterirseniz, o kadar kolay bir şekilde bu problemden kurtulursunuz.

Sadece biraz sabır ve zaman sayesinde, ayak baş parmağınızda oluşan bu çıkıntılardan yukarıda verilen yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Böylece ameliyatın tek seçenek olduğu ileri aşamalara da gelmemiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz