Bu Kolay Ve Şifalı Tedaviyle Diz Ağrısını Giderin

Bu Kolay Ve Şifalı Tedaviyle Diz Ağrısını Giderin

Bu zeytinyağı ve Himalaya tuzu karışımı her iki maddenin de sahip olduğu anti-enflamatuvar özellikleri birleştirir. Sonuç diz ağrısını giderecek eşsiz, ideal bir üründür.

Birçok kişi diz ağrısını görmezden gelir. Fakat bu eklemler oldukça karmaşıktır ve travma geçirme eğilimindedir. Çoğu zaman, bu gibi durumlar tamponlama olmamasından kaynaklanır.

Sert eklemler bağlar ve tendonlar tarafından korunmalarına rağmen, aşınmalarını hızlandıran birçok faktör vardır. Bu faktörler iltihaplanmaya ve şiddetli ağrıya yol açabilir.

Bu problemler analjezik ilaçlar ve dinlenme dönemleri ile tedavi edilebilir olsa da, bazen diz ağrısını gidermek için diğer tedavilere başvurmak gerekir. Neyse ki doğal çözümler vardır ve düşük maliyetli bu çözümler, rahatsızlıklara karşı istenmeyen etkilere neden olmaksızın mücadele etmeye yardımcı olur.

Yazının devamında, harici kullanım için bir reçete paylaşmak istiyoruz. Ve sadece 2 malzeme içeren bu reçete, kısa sürede diz ağrısını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Diz ağrısını gidermek için bileşenler

Diz ağrısını ve iltihabı hafifletmek için kullanılan tıbbi kombinasyon basittir. Zeytinyağı ve Himalaya tuzu karışımı.

Bu bileşenler, anti-enflamatuvar ve damar genişletici özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla, harici olarak uygulandıktan sonra, iyi bir dolaşımı desteklerler. Buna ek olarak lenfatik sistemin fonksiyonlarını da desteklerler.

Buna ek olarak, bu bileşenler kas ve eklemlerin oksijen alma sürecini de iyileştirir. Böylece, sertlik hissini azaltır. Genel olarak, diz ağrısını hafifletir.

Zeytinyağının faydaları

zeytinyağı

Zeytinyağı, sağlıklı bir yağ türüdür. Gerekli besin maddelerine ve tıbbi özelliklere yüksek oranda sahiptir.

Anti-enflamatuvar bileşikleri kas gevşetici olarak işlev görür. Bu nedenle, zeytinyağı, iltihabı ve hareketi etkileyen rahatsızlıkları azaltmak için idealdir.

Ek olarak, harici uygulanışı, dolaşım sistemi sağlığı için ilginç faydalar sunmaktadır. Dizlerdeki ve stresli kaslardaki ağrıyı azaltır.

Dahası, hafif analjezik etkisi için de önerilir. Ayrıca, baş ağrısı, boyun sertliği ve enflamasyon düzeyindeki dengesizlikten kaynaklanan diğer problemleri kontrol etmek için de idealdir.

Ayrıca, en enteresan şey, bileşiklerinin, serbest radikallerin ve toksinlerin negatif etkisini azaltarak cildin sağlığına fayda sağlamasıdır. Tabii ki, diz ağrısı da rahatlatabilir.

Himalaya tuzunun faydaları

Himalaya tuzu iyileştirici bir üründür. Eklem ve kas ağrısını azaltmak için idealdir.

Sodyum ve magnezyum gibi temel mineralleri içerir ve bu mineraller, harici olarak uygulandıkları zaman güçlü birer gevşetici gibi davranırlar.

Ayrıca, tüketimi enzimlerin aktivitesini arttırır. Bu arada, son derece fiziksel ağırlığı olan aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra elektriksel ve kaslı uyaranları düzenler.

Buna ek olarak, yatıştırıcı ve anti-enflamatuvar özelliklere sahiptir. Masaj vasıtasıyla, bu anti-enflamatuvar özellikler diz, sırt ve eldeki ağrıları % 30’a kadar azalır.

Buna karşın, uygulaması lenfatik fonksiyonu arttırarak, dokularda tutulan toksinlerin ve sıvıların yok edilmesini destekler.

Yukarıdakilerin hepsi yeterli değilmiş gibi, sinir sistemi için doğal bir sakinleştiricidir ve serotonin hormonunun salgılanmasını uyarmaya yardımcı olur.

Ağrıyı azaltmak için bu ilaç karışımı nasıl hazırlanır

tuz

Zeytinyağı ve Himalaya tuzunun şifalı kombinasyonu, dış etkilere karşı, yan etkilere neden olmadan ağrıyı kontrol altına alan bir tedavidir.

Elbette, mucize bir tedavi ya da benzeri bir şey değildir. Ancak, düzenli olarak uygulanması, dizdeki iltihaplanma ve hareketlilik problemlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Malzemeler

 • 1 bardak zeytinyağı (200 g)
 • 1 su bardağı Himalaya tuzu (120 g)

Gereçler

 • Kapaklı cam şişe
 • Tahta kaşık

Hazırlık

 • Zeytinyağını cam şişeye koyun ve Himalaya tuzunu üzerine ilave edin.
 • Malzemeleri tahta bir kaşıkla karıştırın ve tamamen karıştırdıktan sonra şişenin kapağını iyice kapatın.
 • Ürünü serin, karanlık bir yere koyun ve 8 gün bekletin.

Nasıl kullanılır

 • Karışımdan bol miktarda alın ve ağrılı alanların üzerine sürün.
 • 3 ya da 5 dakika hafifçe masaj yapın ve bekletin.
 • Çözeltideki bileşenlerin 20 dakika daha etki etmesine izin verin ve sonra soğuk su ile durulayın.
 • Ağrıyı her duyduğunuzda uygulamayı tekrarlayın. İsterseniz haftanın 3 günü önleyici olarak da uygulayabilirsiniz.

Bu tedaviyi uygulamak ilginizi çekti mi? Ağrıyı hafifletmek için farklı bir terapidir. Bununla birlikte, özellikleri çok ilginç ve etkilidir.

Devam edin ve onları keşfedin!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz