Bronşite Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Bronşite Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Bugün konumuz bronşit hastalığının bitkisel tedavisi. Özellikle kıştan bahara geçiş dönemlerinde oldukça sık rastlanan bir rahatsızlık olan bronşiti tanıtmak için sanırım bu zamanlar oldukça uygun bir tarih.

Bronşit soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan bir hastalık olsa da esasında bir akciğer hastalığıdır. Daha önce sitemizde bronşit hastalığının ne olduğunu, nedenlerini ve tedavisini anlatmıştım. Bu sebepten bu yazımızda bronşit hastalığı hakkında uzun uzadıya yazı yazmak istemiyorum.

Sizlere bu yazıda sadece bronşit hastalığına iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler hakkında bilgi aktaracağım.

Bronşite iyi Gelen Bitkiler: Bronşit hastalığına her türlü c vitamini takviyesi, nane, mantar, zencefil ve rezene iyi gelmektedir. Şimdi sırasıyla bunları açıklayalım.

C Vitamini: İçerdiği bol miktardaki antioksidan sayesinde bronşitten daha kolay ve kısa zamanda kurtulmanızı kolaylaştırabilir. C vitamini yönünden en zengin bitkileri şu şekide sıralayabiliriz: Maydanoz, kırmızıbiber, kekik, portakal, kivi, çilek, brokoli, koyu renkli yaprağı olan sebzeler.

Nane: Tek başına bronşit tedavisinde etkili değildir. Fakat hastalık sebebi ile meydana gelen belirtilerin azalması için kullanılabilir. Nanenin içeriğinde yer alan mentol akciğerlerde oluşan mukus sıvısının çözülerek öksürük tarafından vücuttan dışarıya atılmasını sağlar. Fakat şunu asla unutmamalısınız; emzikli anneler ve hamile kadınlar nane tüketmemelidir.

Mantar: Özellikle reishi mantarı dokularda oluşan hasarı minimuma indirerek akciğerleri tedavi ederek iyileşmesini sağlar. Bu türlü mantarlar vücudun bağışıklığını güçlendirerek hastalık hücrelerin yok olması konusunda oldukça etkilidir.

Zencefil: İltihap önleyici içeriği ile genellikle akut bronşit hastalarının tedavisinde kullanılabilir. Balgam sökmek ve oluşan kuru öksürüğün yok edilmesi için zencefil çayı içerek kullanabilirsiniz.

Rezene: Akciğer rahatsızlıklarından ve bronşitten dolayı meydana gelen öksürüğü hafifletmek için rezene çayı içmeniz faydalı olacaktır.

Bronşite iyi Gelen Bitkisel Çaylar: Bronşit tedavisinde nane çayı, zencefil çayı ve rezene çayı aktif olarak kullanılır. Her gün ikişer bardak tok karnına içeceğiniz bu çaylar bronşite karşı doğal çözüm sağlar.

Bitkisel çözümler dışında yapacağınız farklı uygulamalar ile bronşite çare bulmak mümkün.

Okaliptüs Yağı: Ciğerlerinizi açmak ve öksürüğü hafifletmek amacıyla kullanabilirsiniz. Bir kabın içinde 1 litre suyu kaynatarak kaynayan suyun içine 15 damla okaliptüs yağı ekledikten sonra oluşan buharı hafif hafif soluyun.Uygulanan bu buhar yöntemiyle boğazınızda bir rahatlama hissedeceksiniz ve akciğerlerde toplanan mukus sıvısı yumuşayarak öksürükle birlikte dışarıya atılacak.

Tuzlu Su: Tuzlu su ile gargara yapmak bronşit hastalığında boğazda biriken balgamı temizler ve nefes borusunu açar. Bunun yanında boğazdaki iltihabı azaltıcı etkisi vardır.

İşte bronşite iyi gelen bitkisel yöntemleri ve çözüm önerilerini sıraladık. Sizde ilaç tedavisi istemiyorsanız bu yöntemler evde kolayca uygulayarak işinizi görecektir. Lakin ille ilaç tedavisi derseniz tavsiyemiz şu şekilde olacaktır.

Bronşite iyi Gelen Antibiyotik: Bronşit hastalığı için; Salbutamol (ventolin), Minoset Tablet, Zinnat 500 mg 14 Tablet, Brodil Şurup, Vıcks Vaporub Limon isimli ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlardan tablet şeklinde olanlar özellikle Zinnat etkili bir antibiyotiktir.

Bu yazı bronşite ne iyi gelir bronşite hangi bölüm bakar doktora gidilir bitkisel çözüm iyi gelen bitki besinler ilaçlar bitki çayları bitkiler yiyecekler sebzeler meyveler neler iyi gelir nelerdir bronşit nasıl geçer tedavi edilir antibiyotik iğne en iyi ilaç bronşite evde doğal bitkisel kesin çözüm tedavisi nasıldır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

bronşite ne iyi gelir, bronşite hangi bölüm bakar, akcıger bronşıte tadavı bıtkı, akciğer bronşitlerini temizlemek için bitkisel yöntemler, balanit, bronşit enfeksiyonuna bitkisel en iyi gelen, bronşit hangi bitki iyi gelir, bronşite hangi bitki iyi gelir, web bronşit için zencefil iyi gelirçi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz