Boyun Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

Boyun Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

Bel ağrısı kadar yaygın olmasa da ne yazık ki toplumda bir çok kişi boyun ağrısından şikayetçi.

Boyun ağrısının çoğalmasının en büyük etkeni zamanımızın çoğunu bilgisayar başında geçirmemiz ve telefonlar ile oyun oynamamız. Ayrıca uzun süreli kitap okumak veya ders çalışmakta boyun ağrısına neden oluyor.

Biz bu yazımızda boyun ağrısı hakkında bilgiler vereceğiz. Boyun ağrısı hakkında aklınızda emin olun hiç soru kalmayacak. Merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz soruları da yorum şeklinde iletebilirsiniz.

Boyun Ağrısının Belirtileri: Bazı durumlarda sırt ve baş ağrısı, baş dönmesi, ellerde uyuşma görmek mümkündür. Kol ağrısı ile aynı anda olan boyun ağrıları mutlaka doktora iletilmelidir. Zira bu tip ağrıların sonucunda kalp krizi riski ile karşılaşmak olağandır.

Boyun Ağrısının Nedenleri: Boyunun disk yapısının bozulması, aşırı stres, bilgisayar başında uzun süre kalmak, sürekli kitap okumak ya da cep telefonu ile ilgilenmek için boynu bükmek, boyun zedelenmesi, boyun fıtığı, kireçlenme, boyunda oluşan enfeksiyonlar ve tümörler gösterilebilir.

Boyun Ağrısı Tedavisi: İstirahat, ilaç tedavisi, fizik tedavi ve bazı durumlarda ameliyat gerektirebilir. Bu tedavi yöntemlerinden hangisinin uygulanacağı için kesin kararı doktorunuz vermelidir.

Boyun Ağrısına Karşı Önlemler: Boynun ve sırtın duruşuna dikkat edilmeli, boyun ve sırt kasları mümkün olduğunca güçlendirmeli. Ayrıca boynu zorlamalara ve darbelere karşı korumalısınız. Boyun işlevi gerektiren işlerde uzun süre çalışmamakta buna dahildir.

Boyun ağrısı hakkında uzmanlar tarafından hazırlanan videomuzu izlemek ister misiniz?

Bu yazı boyun ağrısına iyi gelen yastık bitkisel yağlar hareketler bitkiler şeyler krem ilaç masaj nelerdir boyun ağrısı nasıl geçer olur tedavi edilir masaj yapılır giderilir boyun ağrısına ne iyi gelir doğal kesin çözümler hacamat egzersiz ne yapılır boyun ağrısının nedenleri sebepleri tedavisi sırta kulağa başa vurması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

boyun ağrısına hangi bölüm bakar, boyun ağrılarına hangi bölüm bakar, boyun agrisina ne iyi gelir, boyun ağrısına hangi branş bakar, boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun ağrısı hangi bölüm, boyun fıtığı ağrısına ne iyi gelir, boyun ağrısı hangi bölüm bakar, boyun fıtığına hangi branş doktoru bakar, boyun ağrısına hangi doktor bakar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz