Bölgesel Yağlanma Problemine Liposuction ile Elveda

  • DİYET, TANITIM
  • Bölgesel Yağlanma Problemine Liposuction ile Elveda için yorumlar kapalı
  • 966 kez görüntülendi

Bölgesel Yağlanma Problemine Liposuction ile Elveda

Kilo problemi olmayan ancak vücudunun belli bölgelerinde toplanmış yağlardan kurtulmak isteyenler için en etkili yöntem şüphesiz Liposuction yani bölgesel yağ aldırma işlemidir. Spor yapma ve sıkı diyetlere rağmen yok olmayan bu inatçı yağlar, liposuction yöntemiyle; açılan ufak bir kesikten tüpler yardımı ile vakumlanarak alınır. Karın, bel, basen, kollar ve bacak içlerinde toplanabilen yağları vücuttan uzaklaştırmaya yarayan bu yöntem, beraberinde ciddi bir risk barındırmazken, kolayca uygulanabilir ve herkes tarafından sıkça tercih edilen bir cerrahi uygulamadır.

En Etkili Liposuction Yöntemi Hangisidir?

Liposuction yöntemleri arasında lazer Liposuction, sık tercih edilen ve etkili bir yağ aldırma uygulamasıdır. Klasik yağ aldırma işleminde; vücutta yağ aldırmak istenen bölgede ufak bir kesi açılır. Daha sonra tüpler yardımı ve negatif basınç ile yağlar vakumlanarak vücuttan çıkarılır. Bu sebeple ameliyat sırasında kan kaybı meydana geleceğinden kan nakline de ihtiyaç duyulabilir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde morarma ve ağrı gibi problemlerin yaşanması muhtemeldir.

Klasik yöntemin aksine lazer liposuction, yağlardan arındırılmak istenen bölgede öncelikle lazer ışınları yardımı ile yağları parçalar. Daha sonra parçalanan yağlar tüpler yardımı ile vakumlanarak vücuttan uzaklaştırılır. Kanamaya sebep olan ince kan damarlarının bölgeden uzaklaştırılmasına olanak sağlayan yöntem sayesinde kan kaybı en aza indirilir. Yağların önce parçalanıp daha sonra emilmesi ise iyileşme sürecinin kısalmasında ana faktördür. Bu sayede hasta, operasyon sonrasında morarma ve ağrı ihtimalinden korunurken klasik yönteme kıyasla daha fazla yağ emilimine de imkan tanınmış olur. Klasik yağ aldırma uygulamasında, istenmeyen deri sarkmaları yaşanabilir. Ancak lazer liposuction yöntemi, deri sıkılaştırıcı etkisi sayesinde bölgesel incelme oranını en yükseğe çıkarır. Hastalar operasyon sonrasında bölgede elde edilen belirgin gerginlik ve canlılığı gözlemleyebilirler.

Lazer liposuction, klasik yağ aldırma cerrahi yöntemlerine kıyasla daha avantajlı olduğundan daha sık tercih edilir. Ameliyat sırasında daha az kan kaybı iyileşme sürecine büyük bir katkı sağlar ve kısaltır. Daha fazla yağ alınabilmesi ve deri sıkılaştıran özelliği sayesinde elde edilen maksimum incelme ile hastalar için en başarılı sonucu garantiler. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenlere harfiyen uyulması da süreci etkileyen önemli bir etkendir. Herhangi bir bölge sınırlaması olmayan yöntem deri altı yağ toplanması olan her bölge için uygulanabilir.

Liposuction İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Her şeyden önce belirtmek gerekir ki liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo problemi olmayan kişilerde, spor ve diyete dirençli bölgesel yağların vücuttan dışarı transfer edilmesi için sıkça tercih edilen bir cerrahi yöntemdir. Yanlış beslenme, genetik yada hamileliğe bağlı olarak kişilerde gelişebilen belirli bölgelerde toplanan yağlar, bu yöntem yardımı ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Herhangi bir cinsiyet kısıtlaması olmaksızın liposuction 16 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Erkeklerde rastlanan meme büyümesine karşı oldukça etkili bir yöntemdir.

Liposuction Fiyatları Neye Göre Değişir?

Liposuction fiyatları belirlenirken dikkate alınan belli başlı kriterler vardır. Uygulamanın yapılması istenen bölgenin büyüklüğü veya bölgelerin sayısı bunların başında gelir. Vücuttan çıkarılacak yağ miktarı, hastanın yaşı, kilosu, operasyonun şekli, anestezi tipi ve ihtiyaç olabilecek ek tedaviler fiyatı etkileyen başka faktörlerdendir. En doğru miktarın belirlenmesi, doktorunuzun yapacağı kapsamlı muayeneden sonra operasyonun detaylarının belirlenmesi ile netlik kazanacaktır. Bazı durumlarda hastaya bağlı olmayan dış faktörler de fiyat üzerinde etkili olabilmektedir.

Vücudunuzda orantısız yağlanma şikayetiniz var ise, son teknoloji cihaz ve yöntemler ile liposuction ile bölgesel incelme elde etmek için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu talep edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.