Bölgesel İncelmede Kalıcı Çözüm!

  • ALTERNATİFTIP
  • Bölgesel İncelmede Kalıcı Çözüm! için yorumlar kapalı
  • 786 kez görüntülendi

Bölgesel İncelmede Kalıcı Çözüm!

 Vücutta aşırı yağlanmanın olduğu bölgelerde incelmeyi sağlayan liposuction yönteminde üstün teknolojinin kullanıldığı ”Vaser CSS (Compact Sponge System)” yöntemi ile kalıcı incelme mümkün hale geliyor.

Uzmanlar, ultrasonik dalgalar ile sadece yağ dokusunun parçalandığı, kas, damar, sinir ve cilt gibi çevre dokuların zarar görmediği yöntem sonrasında, kanama ve morluğun daha az görüldüğünü, yağ alınan bölgelerde çöküntü ve dalgalanmaların maksimum düzeyde önlenebildiğini ve operasyon ile alınan yağ küreciklerinin yerine tekrar yeni yağ hücrelerinin oluşmasının mümkün olmadığı için kalıcı bir çözüm elde edilebildiğini belirtiyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Orhan Murat Özdemir, yaptığı açıklamada, genel olarak yağların emilmesi olarak bilinen ”Standart Liposuction” teriminin Türkçe karşılığının yağ alma işlemi olarak tanımlandığını söyledi.

Yağ alma işleminin, dünyada en sık yapılan ameliyatlar arasında yer aldığını belirten Özdemir, yağ emme işleminin bir zayıflama ameliyatı değil, fazlalıkların alınarak düzeltildiği bir kontür düzeltme ameliyatı olduğunu vurguladı. Özdemir, her kişinin bu ameliyata uygun olamayabildiğine dikkati çekerek, operasyon kararını mutlaka plastik cerrahın vermesi gerektiğini ifade etti.

Uygulamanın kadın ve erkeklerde rahatlıkla vücudun hemen her bölgesine uygulanabildiğini anlatan Özdemir, kadın ve erkeğin yağ depo bölgelerinin farklı olmasından dolayı, operasyonun her iki cinste uygulama alanlarının farklı olduğunu söyledi.

Özdemir, ideal hastanın, spor, diyet gibi yöntemlerle inceltilemeyen bölgelerde fazla yağları olan, cilt gerginliği iyi olan kişiler olduğuna işaret ederek, ”Yağ emme, sarkma olan bölgelerde ve ileri yaş nedeniyle cilt tonusunun azaldığı kişilerde uygulanmamalıdır. bunun dışında şeker ve yüksek tansiyon gibi sistemik hastalığı olan, yara iyileşme ve kanama problemi olan hastalarda uygulanmamalıdır” uyarısında bulundu.

Özdemir, Standart Liposuction’dan konforlu, enjeksiyonsuz, tüm kavitasyon, ışık ve ses teknolojilerinden etkili Vaser CSS’in bölgesel incelmede geleceğin yöntemi olarak tanımlandığını ve artık Türkiye’de başarıyla uygulanmaya başladığını belirtti.

Yöntemin, vücutta hemen hemen hiç iz bırakmayan, tamamen doğal ve anatomik, hızla iyileşen ve kalıcı sonuçlara ulaşılmasına olanak sağladığını ve yıllardır uygulanan klasik liposuction’a alternatif olduğunu ifade eden Özdemir, ”Vaser Liposelection, 3. kuşak ultrasonik liposuction yöntemidir” dedi.

Özdemir, ultrasonik liposuction olan VASER’in kontrollü ve düşük enerjili ultrason dalgaları ile yağ dokunun parçalanması işlemi olduğunu, bu seviyedeki ses dalgalarının sadece yağ dokusunu parçaladığından işleme ”liposelection” denildiğini belirterek, ”VASER CSS, yağ alma işlemi ertesinde vücutta dalgalanmalar olmasını önlemek, Vaser’ın sıkılaştırıcı etkisini artırmak, alınan bölgesel ve mükemmel kontüre ulaşmak için uygulama alanlarında kullanılan özel sünger ve korse sistemidir” diye konuştu.

”Sadece yağ hücrelerini hedef alan ve diğer dokulara zarar vermeyen bu yağ alma işleminin, ayak bileğinden boyuna kadar hemen tüm bölgelere uygulanabildiğini” anlatan Özdemir’in verdiği bilgiye göre, Vaser CSS kadınlarda en sık bel, karın, sırt, basenler ve bacak içlerinde; erkeklerde meme, karın, bel ve sırtta kullanılıyor.

Vaser CSS ameliyatları çalışılacak bölgeye göre farklılıklar göstermekle birlikte ortalama 3 saat sürüyor ve hastanede yatış gerektirmiyor.

Yöntemle ultrasonik dalgalar ile sadece yağ dokusunun parçalandığından, kas, damar, sinir ve cilt gibi çevre dokuya zarar vermiyor. Bu nedenle de operasyon sonrasında kanama ve morluk diğer yöntemlere oranla çok az görülüyor.

Sonuçları ve güvenilirliği açısından özellikle kontur problemi olan hastalara öneriliyor.

Hedeflenen yağ dokusu, ultrason dalgaları ile parçalanarak sıvı şekilde aspire ediliyor ve bu sayede liposuction sonrası görülen düzensizlikler, çökmeler Vaser Liposelection ameliyatı sonrasında görülmüyor. Hastada, ağrı ve sızı şikayetleri değer tekniklere oranla çok daha az oluyor.

Uygulama yapılırken, ultrason dalgasının sürekli gezdirilerek yapılması gerekiyor. Aksi takdirde, sabit olarak bir yerde tutulması, dokularda yanma tipi hasarlara neden olabiliyor.

Vaser CSS’de kullanılan korse, diğer korselerden farklı olarak oturulduğunda katlanmıyor, iz yapmıyor, silikonlu yüzeyi sayesinde kontür şekillendirmede iyi sonuç veriyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.