Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Malum önümüz kış ayları. Yine soğuk havalar bizi bekliyor. Kış mevsiminde en çok şikayet konusu olan rahatsızlıklardan birisi de boğaz ağrısıdır.

Boğaz ağrısına karşı bitkilerin faydalarını inkar edecek kişi eminim yoktur. İşte bende bunun için boğaz ağrısına iyi gelen bitkileri ve bitki çaylarını toparlamaya çalıştım. Sizde boğaz ağrısı tedavisinde mutlaka bu şifalı bitkileri evde basitçe kullanarak boğaz ağrısı için bitkisel çözümler bulabilirsiniz.

Ada çayı, mirra tentürü, böğürtlen, aynı safa, syzygium, ebegümeci, ballıbaba gibi bitkiler boğaz ağrısına iyi gelmektedir.

Ada Çayı Yaprağı: 1 yemek kaşığı ada çayı yaprağının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra üstü kapalı olarak 10 dakika demlenip süzülür. Günde birkaç kez birer bardak sıcak çay içilir ya da gargara yapılır.

Mirra Tentürü: Gövde ya da kabuktan çizilmek suretiyle veya kendiliğinden çıkan ve havada kuruduktan sonra toplanan sakızlı reçineyle hazırlanan, antiseptik ve iltihap giderici mirra tentüründen bir bardak sıcak suya 10 damla damlatılarak gargara yapılır.

Böğürtlen Yaprağı: 1 tatlı kaşığı böğürtlen yaprağının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra, 15 dakika demlenip süzülür. Gün içerisinde birkaç kez gargara yapılır.

Syzygium Kabuğu: 1 tatlı kaşığı kıyılmış Syzygium kabuğu bir bardak soğuk suyla kaynayıncaya kadar ısıtılır. 15 dakika kadar demlenip süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Aynı Safa Çiçeği: 2 tatlı kaşığı aynı safa çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar demlenip süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Ebegümeci Çiçeği: 1 yemek kaşığı ebegümeci çiçeği 1 bardak soğuk suyla kısa süreli kaynatılır, 10 dakika demlendikten süzülür. Gün içerisinde birkaç defa gargara yapılır.

Ballıbaba Çiçeği: 2 tatlı kaşığı kıyılmış ballıbaba çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar bekledikten sonra süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Boğaz ağrısına iyi gelen bu bitkisel çözüm önerilerine ek olarak; boğaz ağrısından kurtulmak için sigara içmeyin kesinlikle bırakın ve hatta sigara içilen ortamlardan uzak durmaya çalışın.

Dilerseniz eczaneden bitkisel içerikli olan pastil ve sprey gibi ilaçlardan temin ederek kullanabilirsiniz. Zira bu tip ilaçların neredeyse tamamı yukarıda verdiğimiz bitkiler ile aynı içeriktedir.

Bu yazı boğaz ağrısına iyi gelen çay ilaç çorba pastil şurup şeker karışım meyve sprey bitkiler yiyecekler bitkisel çaylar nedir nelerdir doğal kesin bitkisel çözüm için karışım hap dua ne yapmalıyız ne yapılmalı nasıl geçer kadınlar kulübü olur oluşur anlaşılır belli olur evde son çare tedavisi hamilelikte geçmeyen öksürük ve kulak yutkunurken halsizlik burun akıntısı ses kısıklığı sürekli şiddetli bal dondurma gargara iki dakikada çözüm hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

boaz arsna ne iyi gelir, boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısına bitkisel çözüm, boğaz ağrısına ne iyi gelir bitkisel, boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz ağrısına karşı ne yapılır, boğaz ağrısına iyi gelen bitkisel çözüm, boğaz ağrısına en etkili bitkisel çözüm, boğaz ağrısı nasıl geçer bitkisel, boğaz şişmesine bitkisel ne iyi gelir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz