Böcek Isırmaları için Ana Çözümler

Böcek Isırmaları için Ana Çözümler

böcek çiğneme belirtileri ve semptomları 
okuyucuların geri bildirimleri 37 hikayenizi yüzde 
veya bir böcek veya “böcek” den kaynaklanan bir sokma veya övgüye verilen yanıt değişkendir ve faktörlerin çarpışmasına dayanır. ısırık ve sokmaların çoğu:

ağrısı, 
şişme, 
kızarıklık, 
kaşıntı veya kabarma 

gözenekler ve cilt hasar görebilir ve iltihaplanabilir. Güzel şekilde ele alınmadığı takdirde, bu lokal enfeksiyonlar da ciddi şekilde sonuçlanabilir ve selülit denilen bir duruma neden olabilir.

Eğer ısırmaya veya sokmaya alerjiniz varsa, sokmanın o andan itibaren aşırı bir reaksiyon yaşayabilirsiniz. anafilaksi olarak bilinir. 
Yoğun bir cevabın belirti ve semptomları şunlardan oluşur: 
kurdeşen, 
hırıltılı, 
nefes darlığı, 
bilinç kaybı, hatta 
30 dakika içinde ölmek. 
Büyük eşekarısı böceklerinden veya birkaç (aşırı ya da binlerce) arı sokmasından oluşan acı sokmaların kas kırılması ve böbrek yetmezliği ve ölümüne neden olduğu söylenir.

Bir kalp karınca ısırıkları genellikle bir sivilce veya sivilce benzeri bir yara üretir, bu aşırı derecede kaşıntılı ve acı vericidir. 
kahverengi münzevi örümcek ısırıkları gibi örümcek ısırıkları, kara dul örümcek ısırıkları ile aynı anda motive edici kabarma ve nekrotik cilt ülserasyonuna da neden olabilir: bunlar arasında 
karın ağrısı, 
bulantı, 
kusma, 
göğüs ağrısı ve nadiren, 
solunum sorunları bulunur. 
Karınca ısırıkları normal olarak tek başlarına veya küçük kümelerde görülebilir ve her yığın ayrıca küçük bir primer irin çevresini artırabilir. 
Geçtiğimiz birkaç yılda, araştırmacılar kene ısırıklarının (yalnız büyük isim onayından) domuz etine (örneğin kırmızı et, sığır eti ve geyik eti gibi) ve hatta süte alerjik bir tepki verebileceğini belirlediler.

Bu sorunlar ayrıca, öbek ve ekşim boyunca tükürüğe eşlik eden öbek ve antijenlerden kaynaklanabilir. tıkanıklık, sokma ya da besleme şekli boyunca patojen anahtarının ortaya çıkardığı sorunlar ayrı eşyalarda belirtilmiştir ve bu şık makalede kısaca belirtilebilir.

bir böcek öbek 
kovanı için bilimsel bakım talep ederken en yaygın sistemik semptomdur. ciltte düzensiz, kabarık, kırmızı lekeli bölgeler gibi görünürler ve çok kaşıntılıdırlar. eğer kovanlar en etkili sistemik semptom mevcutsa, evde bir antihistaminle düzenli olarak tedavi edilirler ancak nefes darlığı ve / veya altında listelenen farklı işaretler dahil diğer semptomlar ortaya çıkarsa, 911 olarak adlandırılmalıdır.

sadece öbürün veya sokmanın web sayfasında olmayan (veya aşırı reaksiyonların bir kaydı olduğunda) semptomların keyfini çıkarmaya başlamanız durumunda, bir kerede bilimsel dikkat aramak. Bu belirti ve semptomlar (sistemik belirtilerin tüm vücuda etkisi vardır) ölümcül anafilaktik sürprizlere de yol açabilir.

ısırık iltihaplı görünüyorsa (irin veya irin olmadan kızarıklık, sıcak sıcaklık, ateş veya çerçeve yönünde yayılan koyu kırmızı bir çizgi), hemen bir doktora görünün.

sizi neyin ısırdığını veya soktuğunu bilmiyorsanız, şimdi enfekte olmadığından emin olmak için bölgeye yakından bakmak çok önemlidir. Açık veya ülseratif bir yara varsa, ayrıca toksik bir örümcek parçası öneren tıbbi hekiminize isim verin.

Şiddetli reaksiyon öyküsü olan insanlar, herhangi bir belirtide isyan etmesi durumunda bir çiğneme veya sokma sonrası en yakın sağlık merkezinin acil servisini ziyaret etmelidir. Aşırı tepki öyküsü olmayanların şu anda acil servise gitmeleri veya daha sonraki belirtilerden herhangi birine sahip olmaları durumunda 911’i isimlendirmeleri gerekir:

hırıltılı 
nefes darlığı 
, göğüs ağrısı veya gerginlik 
kalan boğazın duyum veya problem speakme veya yutma 
baygınlık veya zayıf nokta 
yara enfekte görünüyor eğer enfeksiyon (ve sizin tıbbi doktor ulaşmak yeteneğine sahip değildir, bir sağlık kurumunda bakım bulmaya çalışıyor .)

böcek ısırıklarının teşhisi 
, bir yığın veya sokağa verilen bir cevabın analizinin kayıtlardan anlaşılmasıyla açıktır. Hekim çiğneme veya sokma etkisinin çerçevenin çeşitli unsurları üzerindeki etkilerini araştırmak için fizik muayene yapar. Sizi ısırtan ya da sokan bir örneği tam olarak sunabiliyorsanız, hem analiz hem de çözüm kararı vermek için bilimsel bakıcıya çok yardımcı olabilir. Gözeneklerin ve derinin muayenesi, solunum sistemi, kardiyovasküler alet ve ağız boşluğu, hem tanı hem de ilaçlara karar vermek için özellikle önemlidir.

böcekleri veya böcekleri ısırmak veya sokmak suretiyle iletilen hastalıkları ortaya çıkarmak için, kan kontrolü tipik olarak gereklidir; Kesin analiz yapıldıktan sonra (örneğin, lyme hastalığı, batı nil virüsü veya sıtma), spesifik tedavilere başlanabilir.

böcek ısırmaları iç hukuk yollarının 
tedavisi ısırığa veya acıya verilen tepki biçimine bağlıdır. Çiğneme web sitesinde en basit kızarıklık ve ağrı varsa, buz yazılımı yeterli bir işlemdir. bazı böceklerin (sivrisinekler dahil) arkasında bıraktığı kirlenmiş kalıntıları uzaklaştırmak için sabun ve suyla birlikte alanın temizlenmesi. bu döküntüler, artık çıkarılmadığı takdirde yarayı da kirletebilir. ısırmayı veya sokma bölgesini çizmekten kaynaklanan koro, cildin kırılmasına ve enfeksiyonun şekillenmesine neden olacağından dolayı. aralıklı soğuk paketler veya buz da şişmeyi azaltabilir.

ısırmanın web sitesinde kaşıntı ile krema ya da hap formunda difenhidramin (benadril) içeren bir reçetesiz antihistamin ile başa çıkabilirsiniz. kalamin losyonu da kaşıntıyı giderir.

evde daha fazla aşırı alerjiler için acil tedavi mevcuttur. ısırıklara veya sokmalara aşırı reaksiyon kaydına sahip olan kişilere bir anafilaksi kiti (n kiti) verilmiş olabilir. Pakette bir epinefrin enjektörü (kendine bir enjeksiyon yapıyorsun), turnike ve bir antihistamin var. Kit tıp doktorunun talimatlarına uygun olarak kullanılmalıdır. Tedavi, kişinin tamamen iyileştiğinden emin olmak için acil serviste bir değerlendirme ile gözlenmelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz