Böbrek Ağrısının Nedenleri Nasıl Geçer Tedavisi

Böbrek Ağrısının Nedenleri Nasıl Geçer Tedavisi

Böbrek ağrıları birçok nedenle insanları muzdarip ediyor. Şu zamana kadar çok şükür böbrek ağrısı çekmesemde, etrafımda böbrek ağrısı yaşayan insanları görünce, böbrek ağrılarının ne kadar acı verici bir ağrı verdiğini görebildim. Böbrek ağrılarının nedenleri ve böbrek ağrısını geçirme yöntemleri ile ilgili yazımızı okumanızı öneririm.

Böbrekler Nerededir ve Görevleri: Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir. Böbreklerimiz bu süzme görevinden dolayı veya diğer sebeplerden dolayı sağlığını kaybeder ve gerçekten ızdırap veren ciddi ağrılara neden olabilirler.

Böbrekte Ağrı: Böbrek ağrısı kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar duruma göre kasıklara kadar yayılan bu ağrılar bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir.

Böbrek Ağrılarının Nedenleri: Böbrekte kum varlığından,  böbrekte taş varlığından,  böbrek iltihabından, idrar kanallarının iltihaplanmasından kaynaklanabilmektedir.

Böbrek Ağrıları Nasıl Geçer: Öncelikle bol su içmeniz gerektiğini vurgulamalıyız, diğer yandan böbreklerin ve özellikle ayakların sıcak tutulması gerektiğini bilmelisiniz. Diğer yandan gerçek limondan yapılmış taze limonata böbreklerde taş oluşumunu engeller ve böbrek ağrılarını giderir. Böbreklerinizin olduğu bölgelere sıcak su torbaları uygulamakta her zaman faydalıdır.

Uyarı: Bazı vakalarda böbrek ağrısı diğer ağrılarla karıştırılır. Böbrek ağrısı Kaburgaların sağ ve sol altından başlayarak kasıklara doğru yayılır. Böbrek ağrıları ağrı çeken kişinin duruşunu değiştirmesinden etkilenmez. Bazı durumlarda böbrek ağrılarına titreme, üşüme, bulantı gibi semptomlar eşlik edebilir. Kişinin duruşunu pozisyonunu değiştirdiğinde artan veya azalan ağrılar genelde sinir sıkışmalarıyla açıklanır ve bu ağrılar hastalar tarafından böbrek ağrısıyla karıştırılır.

Bu yazı böbrek ağrısının nedenleri tedavisi, böbrek ağrısının sebepleri sebebi, böbrek agrısına ne yapmalı sıcak su torbası, böbrek agrısına iyi gelen bitkiler, böbrek ağrısı nasıl anlaşılır, böbrek ağrısı nerede olur, böbrek ağrısı neden olur konusunda yazılmıştır.

böbrek ağrısı nasıl geçer, böbrek üşütmesine ne iyi gelir, böbrek ağrısına ne iyi gelir, böbrek ağrısına sıcak iyi gelirmi, böbrek taşı ağrısına ne iyi gelir, böbrek taşına sıcak su torbası iyi gelirmi, böbrek ağrısı nasıl anlaşılır, böbrek ağrısına sıcak su torbası iyi gelirmi, böbrek taşı ağrısı nasıl geçer, bbrek arlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz