Biyostimülasyon Uygulaması ile Yüz Liftingi

Yüz liftingi için merkezimizde son teknoloji ürünü bilgisayar programlı bir cihaz kullanmaktayız ve bu cihaz yardımı ile ağız, çene, boyun, yanaklar, göz çevresi ve alın bölümündeki ana kas gurupları egzersiz etkisi ile çalıştırılarak yüze yaşlı ve yorgun ifade veren tüm sarkmış dokuların toparlanması sağlanır. Yüz kaslarınızı sadece konuşurken ve gülerken sınırlı şekilde kullandığımızı düşünecek olursak yüz liftingi işleminin ikinci seanstan itibaren etkisini yavaş yavaş göstermeye başlaması şaşırtıcı değildir.

Problemin derecesine göre haftada 3 kez olmak üzere toplam 10-15 seans uygulanan yüz liftingi 30 yaşından itibaren tüm bayanlara uygulanabilir. Bu yöntemde herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, deri altına herhangi bir madde enjekte edilmediği ve kimyasal hiçbir işlem yapılmadığı için kesinlikle hiç bir risk taşımaz. Bu program gerektiğinde özel serum ve ampuller kullanılarak belirli aralıklarla cilt bakımları ile de desteklenebilir. Böylece hiçbir risk almadan son derece sağlıklı ve diri bir görünüme sahip olabilirsiniz.

14 Soruda Yüz Liftingi

1. Yüz Liftingi nedir?

Gevşemiş ve sarkmış yüz kaslarının sıkılaşıp, gerdirilmesi ve yüz ovalinin ortaya çıkarılması için uygulanan bir yöntemdir.

2. Yüz Liftingi cerrahi bir operasyon mudur?

Kesinlikle cerrahi bir operasyon değildir. Deri altına herhangi bir enjeksiyon ve buna benzer uygulamalar söz konusu değildir.

3. Bu uygulama nasıl yapılır?

Uygulama özellikle bu konu için geliştirilmiş bilgisayar programlı ve gevşemiş,sarkmış yüz kaslarına egzersiz etkisi yaptırarak gerdirilmelerini sağlayan özel bir cihaz ile uygulanır.

4. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilir mi?

Kesinlikle hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece yoğun bir şekilde gerilme ve karıncalanma hissedilir.

5. Bu uygulamaya kaç yaşından itibaren başlamak gerekir?

Genellikle yağlı ve karma ciltlerde ve özellikle çok sigara içen ve bilinçsizce güneşlenen kişilerde 30-35 yaştan, Kuru ve normal cilt yapısına sahip kişilerde 40-45 yaştan itibaren uygulanabilir.

6. Uygulama toplam kaç seanstır?

Genellikle 10 –15 seanslık kürler şeklinde uygulanır. Ancak bu kişinin yaşına ve problemin derecesine göre değişir ve daha az da uygulanabilir.

7. Sonuç ne zaman görülmeye başlanır? İlk bir haftadan sonra yani ilk 3 seans yapıldıktan sonra sonuç net bir şekilde görülebilir.

8. Bu uygulamanın kırışıklık ve çizgilere de faydası var mıdır?

Uygulama daha çok gevşemiş ve sarkmış kasları toparlamak ve gerdirmek için yapılır. Ancak bu işlem yapılırken kan dolaşımı da çok yoğun bir şekilde artacağı için hücre yenilenmesi hızlanır ve cilt yenilenir. Bu da çizgilerin de kaybolmasına yardımcı olur.

9. Her hangi bir riski var mıdır?

Sağlık açısından hiçbir riski yoktur.

10. Kimlere uygulanmaz?

Vücudunda kalp pili, metal veya protez taşıyan kişilere, hamilelere, beyin operasyonu geçirenlere uygulanmaz.

11. Sonucun kalıcılık durumu nedir?

Genelde 40 yaşın altındaki kişilerde 2,5 yılda bir 40 yaşın üstündeki kişilerde 1,5 senede bir tekrarlanabilir.

12. Tekrar uygulanmasının bir sakıncası var mıdır?

Tekrar uygulanmasının hiçbir sakıncası yoktur.

13. Uygulamada yüz ifadesi değişir mi?

Gerilme ve toparlanma anlamında çok canlı ve diri bir görünüm ortaya çıkar. Ancak bu çok doğal bir şekildedir. İnsanlar sizde çok olumlu bir değişiklik olduğunu farkederler ama ne olduğunu anlayamazlar.

14. Bu uygulama cilt bakımı ile beraber mi yapılmalıdır?

Programa başlamadan önce derinlemesine bir cilt bakımı yapılır ve yüz hazırlanır. Fakat sonra sadece cihazla işleme devam edilir.

Kaynak: Hastane.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz