Bıttım Sabunu Faydaları, Kullananlar ve Fiyatları

  • ALTERNATİFTIP
  • Bıttım Sabunu Faydaları, Kullananlar ve Fiyatları için yorumlar kapalı
  • 1.034 kez görüntülendi

Bıttım Sabunu Faydaları, Kullananlar ve Fiyatları

Bıttım sabunu hakkında daha önce bilgileri olmayan kişiler özellikle cilt hastalıkları veya farklı sorunlarda bu sabundan çok ciddi fayda göreceklerini öğrendiklerinde şaşkınlıklarını gizleyememektedirler. Bildiğimiz Antep fıstığının aşılanmadan önceki hali olan bıttım bitkisini fıstıklarının sıkılması ile elde edilen yağ kullanılarak üretilmekte olan bu özel sabun günümüzde birçok aktariye mağazasında kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Ülkemizin Güney Anadolu bölgesinde birçok ilde yetişmekte olan bu bitki özellikle ciltleri ile ilgili sorunları olan kişiler için muhteşem bir şifa deposudur. Özellikle saç bakımı ve cilt bakımı için bıttım sabununun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde yaşanan sorunlarda çok ciddi bir iyileşme görülebilmektedir. Her ne kadar bölge halkı çoğu zaman bu sabunu kullansa bile ülkemizin diğer bölgelerinde pek bilinmemektedir. Bu sabunların en önemli özelliklerinden biri de İngiltere’de kraliyet ailesinin de bu sabunu kullanması ve bu sebeple kimi zaman prens sabunu adı ile anılmasıdır. Birçok kişinin ciddi bir şekilde sorunlar yaşamalarına neden olabilen cilt hastalıkları hakkında birçok farklı ilaç üretilmektedir. Özellikle kimyasal ürünlerden uzak durmak ve çareyi doğada aramak isteyen kişiler ise genellikle yaptıkları araştırmalarda bıttım otunun faydalarını görebilmektedirler.

Bıttım Sabunu Hangi Amaçla Kullanılır?

İçinde kesinlikle kimyevi katkı olmayan has sabunları temin edip düzenli olarak kullanan kişilerde çok önemli gelişmelerin görülmesini sağlayan bu sabunlar kesinlikle başka bir ürün ile birlikte kullanılmamalıdır. Özellikle bir gün bu sabunu kullanıp ertesi gün sıradan bir sabunu kullanmak bu sabunların tüm etkilerini yok edebilmektedir. Bu sebeple uzmanlar bu sabunun faydalarını görmek isteyen kişiler bıttım sabununu düzenli olarak ve sık aralıklar ile kullanmalarını önermektedirler. Temin edilmesinin kolay olması ve aynı zamanda fiyatının da düşük olması sebebi ile isteyen herkesin kolay bir şekilde kullanabileceği bu sabun saç dökülmesinde de çok önemli faydalar göstermektedir. Diğer bıttım sabunu faydaları ise aşağıda sıralanmıştır.

Bu konuda sorun yaşayan kişiler öncelikle sabunu ıslatıp saçlarına sürmelidirler. Daha sonra elleri ile köpürtüp saç diplerine masaj yapmaları gerekmektedir. Bu masaj sırasında saç derisini hafiften kaşımakta gerekebilir. Bu şekilde düzenli kullanımlardan sonra saç dökülmesini engelleyen bu muhteşem sabun günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Birçok şifalı bitkiyi bizlerin kullanımına sunmuş olan doğa her türlü hastalığın kendisinde saklı olduğunu adeta haykırırcasına bizlere söylemektedir. Çok eski zamanlardan bu yana sürekli olarak doğada şifa arayan hekimler buldukları bilgiler ile günümüze kadar gelmiş olan tıp dünyasının temellerini atmışlardır.

Bıttım Otu Nerelerde Yetişir?

Şu an birçok kişinin en ciddi sorunlarından biri olan saç ve deri hastalıkları özellikle ileri boyutlara ulaştıkları zaman hayatı allak bullak edebilmektedirler. Bu sebeple insanlar sürekli olarak doktorların kapılarını çalıp şifa aramaktadırlar. Özellikle saç beyazlamasını da tamamen durdurabilmekte olan muhteşem bıttım sabunu bunu yaparken kesinlikle saçlara zarar vermediği gibi aynı zamanda besleyip güçlendirebilmektedir.

Diğer saç şampuanlarında olduğu gibi herhangi bir elektriklenme veya keçelenme gibi soruna neden olmaması da bu ürüne olan ilginin her zaman yüksek olmasına neden olmaktadır. Saç ve deri sağlığına önem veren kişiler için muhteşem bir doğal çözüm olan bu ürün saçları beslemekte ve daha dolgun bir görünüme kavuşmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda kuru saçları nemlendiren ve daha göz alıcı bir şekilde görünmelerini sağlayan bu sabun antiseptik özelliği ile saçlarda oluşan tüm mikroplar kısa zaman içinde yok edebilmektedir.

Bıttım Otunun Yan Etkileri Var mıdır?

Saç diplerini daha da güçlendirmesi sayesinde birçok kimyasal ürünün sağlayamadığı bakımı kısa zaman içinde yapabilmekte olan bıtttım sabununu daha yakından tanımak isteyen kişiler kesinlikle birçok internet sitesinde veya forum sitesinde gerekli bilgileri bulabilmektedirler. Bilindiği gibi günümüzde birçok kişi saç bakımı için çok ciddi paralar ödemekte ve bunun için güzellik salonlarında çok ciddi zaman harcamaktadırlar. Ancak bundan yüzlerce yıl öncesinde faydaları keşfedilmiş olan bıttım sabununu kullananlar her zaman için bu masraflardan ve zaman kayıplarından kurtulabilmektedirler. Kullanımı her geçen yaygınlaşan bu ürün maalesef sahtekârlar içinde bir gelir kapısı olmuştur.

Gerçek bir bıttım sabununa benzeyen sabunları piyasaya süren kişiler yüksek fiyatlar ile insanların güvenlerini kazanmakta ve ürünlerini kolay bir şekilde satabilmektedirler. Bu sebeple öncelikle bu tarz ürünleri satan güvenilir ve isimleri bilinen satıcılar tercih edilmelidir. Saç ve deri için üretilmiş olan birçok pahalı üründen çok daha faydalı olduğu belirtilen bu özel ürün özellikle sık kullanım ile faydalarını göstermektedir. Bu sebeple bıttım otunu kullanacak olan kişiler mutlaka bu kurala uymalıdırlar. Ciltlerde yer alan egzama veya yaralarda da çok ciddi etkileri olduğu kanıtlandığı için birçok kişi bu sabun ile şifa aramaya devam etmektedir.

Bıttım Otu Hakkında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bıttım otu özellikle deri üzerinde yer alan kaşıntıları kısa zaman içinde geçirebildiği için artık insanların doktor doktor gezmelerine gerek bırakmamaktadır. Kullanan kişiler de kısa zaman içinde aldıkları olumlu sonuçlardan sonra şaşkınlıklarını gizleyememekte ve bu ürünleri herkese önermektedirler. Uzmanlar bu sabunları kullanacak kişilerin mutlaka saç veya deri sorunu yaşamalarına gerek olmadığını ve sağlıklı kişilerin de bıttım otunu kullanabileceklerini belirtmektedirler. Özellikle birçok kişinin yaşadığı sivilce veya sivilce sonrası kalan izler bu özel sabunun içeriğinde yer alan özel maddelerin etkisi ile bir sorun olmaktan çıkmaktadır. Fıstığa veya menenbiç bitkisine karşı alerjileri olan kişiler kesinlikle bu bitkilerden uzak durmalı ve bıttım sabununu asla kullanmamalıdırlar.

Aynı zamanda göz yakıcı etkisi olduğu için kullanımda son derece dikkatli olunmalı ve göz veya çevresinden uzak tutulmasına özen gösterilmelidir. Oda sıcaklığında ve kuru yerlerde muhafaza edilmesi gereken özel bıttım sabunu şu anda piyasada 15 – 20 tl karşılığında temin edilebilmektedir. Bu makul fiyata rağmen son derece faydalı bir ürün olması ve piyasa da yer alan dev firmaların pahalı ürünlerinden çok daha faydalı olması da birçok kişinin seçimlerini bu ürünlerden yana kullanmalarına neden olmaktadır.

Bıttım sabunu fiyatları hakkında araştırma yapan kişiler kimi zaman fiyatlar arasında çok ciddi farklar olduğunu görebilmektedirler. Ancak uzmanlar bu ürünü temin edecek olan kişilerin fiyata değil güvenilir firmalara önem vermelerini önermektedirler. Bu durum insanların kafalarında bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden olacağı için kesinlikle seçilecek olan firmalar doğru bir şekilde analiz edilmeli ve bıttım sabununun temini konusunda dikkatli olunmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.