Bitkisel Karın Ağrısı Tedavisi

  • ALTERNATİFTIP
  • Bitkisel Karın Ağrısı Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 584 kez görüntülendi

Bitkisel Karın Ağrısı Tedavisi

Karın ağrılarının sebeplerini ve nedenlerini geniş bir şekilde daha önce anlatmıştım. Karın ağrısını tetikleyen ve karın ağrısına neden olan birçok hastalık mevcuttur. Bazıları olmasa da hafif karın ağrıları için evde uygulayabileceğiniz basit bitkisel tedavi yöntemlerinden bugün bahsedecez.

Karın ağrısına iyi gelen şifalı bitkileri öğrenmek isteyenler ve bitkisel kür yardımı ile karın ağrısına kesin çözüm arayanlar bu yazıyı mutlaka okumalı. Unutmamanız gereken tek nokta bu bitkisel tedavi yöntemleri sadece hafif karın ağrıları için idealdir. Hastalıkların neden olduğu ileri seviyede karın ağrısı durumlarında etki etmezler.

*Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin karın ağrısı için faydalı olur.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve küçük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağnlı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dozlarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledik­ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yarım kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

* Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.
* Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kızgın ütü gezdirilir.

Bu yazı karın ağrısına ne iyi gelir, karın ağrısına ilaç, karın ağrıyınca ne yapılır, karın ağrısı için ne yapmalıyız, karın ağrısı nasıl tedavi edilir ne iyi gelir, karın ağrısına iyi gelen bitkiler bitki çayları doğal kesin çözüm nedir, karın ağrısı için şifalı bitkiler, karın ağrısı nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

karın ağrıyınca ne yapılır, karın ağrısı bitkisel tedavisi, karnın ağrıyınca ne yaparsın, karın ağrısı için bitkisel ilaç, cocuk karınagrısı dogal tedavı, karnın içi neden kaynar, karnın ağrıyınca ne yapmalısın, bebeklerde karın ağrısı şıfalıbıtkı, bebeklerde karın agrisi nasıl getirilir, bebeklede karin agrisı icin bitki caylari neler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.