Bitkisel İltihaplı Romatizma Tedavisi

Bitkisel İltihaplı Romatizma Tedavisi

Romatizma çeşitleri içerisinde en sık şekilde bitkisel tedavisi aranılan ve istenilen tür iltihaplı romatizmadır.

Biz bu yazımızda sizler için iltihaplı romatizmaya iyi gelen şeyleri  ve iltihaplı romatizma için ne iyi gelir bunları derlemeye çalıştık. Umarım ağrılarınız için faydalı olacaktır.

İltihaplı romatizmanın bitkisel ve doğal tedavisinde sıkça başvurulan yiyecekler ve bitkiler şu şekilde sıralanabilir.

Nar Özü: Nar özünün kemik ve kıkırdaklarda oluşan iltihaplanmayı azalttığı yönünde sonuçlara sahiptir. Düzenli olarak nar suyu ya da nar özü tüketmek romatizma ağrılarının ve şişliklerin azaltılmasına yardımcı olabilir ancak bu alanda kesin bir kanıt için daha çok bilimsel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Balık: Balık, özellikle somon, ton gibi soğuk su balıkları bol miktarda omega yağ asidi içerir ve omega 3 yağ asitlerinin iltihaplı hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Haftada en az 3 öğün balık tüketerek romatizma ağrılarını azaltabilir ve eklemleri etkileyen iltihabın yayılmasını yavaşlatabilirsiniz. Eğer romatizma nedeniyle düzenli ilaç kullanıyorsanız balık yağı kapsülü gibi besin desteklerini kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Keten Tohumu: Balıkta olduğu gibi keten tohumu da yüksek oranda omega 3, omega 6 yağ asidi ile besin lifi benzeri bir madde içerir. Günlük olarak tüketilen keten tohumu eklem ağrılarını hafifletirken eklem sertleşmesini azaltabilir. Keten tohumu içerisinde bulunan lif bazı ilaçların emilimini azaltabileceği için düzenli ilaç kullananların herhangi bir yan etkiye karşı korunmak adına keten tohumu kullanmaya başlamadan önce doktora danışmaları tavsiye edilir.

Yumurta: Sağlıklı doku, kemik ve eklemler için sülfür gerekir ve sülfür yumurtada bol miktarda bulunur. Aynı zamanda B vitamini bakımından zengin olan yumurta kas dokusunun ve eklem dokusunun gelişmesine katkıda bulunur.

İltihaplı Romatizmaya iyi Gelen Bitkiler: Bu bitkileri ister direk tüketin isterseniz bitkisel çay olarak kullanın. Isırgan otu, rezene, ardıç kozalağı, mayıs papatyası, melek otu kökü, hardal, lahana yaprağı ve menekşe gibi bitkiler İltihaplı romatizmalara karşı oldukça etkilidirler.

İltihaplı Romatizmaya Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bitkisel kür ise iltihaplı romatizma rahatsızlığını hem tedavi eder hem de hastalığı tamamen ortadan kaldırır.

Hazırlanışı ve Uygulama: Kaynamakta olan yarım litre suya, önce 30 adet kiraz sapı eklenir ve kısık ateşte ağzı kapalı şekilde 3 dakika demlenir. 3 dakikadan sonra 1 tatlı kaşığı ısırgan otu ilave edilerek 3 dakika daha demlenir. Ilık hale gelmesi için beklenen karışım daha sonra süzülür. Hazırladığınız kürün yarısını kahvaltıdan 2 saat sonra diğer yarısını öğlen yemeğinden 2 saat önce için. İltihaplı romatizma kürünü 21 gün boyunca her gün uygulayın.

Eklenti: İltihaplı romatizmaya iyi gelen ve önerilecek kaplıcalar içerisinde ilk aklıma gelen Kırşehir Terme Kaplıcaları olacaktır. Ayrıca iltihaplı romatizma için iyi gelen yağları soran arkadaşlara bütün sıcak karakterli masaj yağlarını tavsiye edebiliriz.

Bu yazı iltihaplı romatizmaya iyi gelen bitki çayları kaplıcalar yiyecekler meyveler bitkiler otlar ilaçlar yağlar kürler doğal kesin bitkisel çözüm çare evde kesin son tedavisi soğuk iyi gelir mi fizik tedavi ne iyi gelir nasıl oluşur olur geçer anlaşılır bir hastalıktır belli olur için egzersizler ilaç iğne en iyi doktor kaplıca hangi doktora gidilmeli hareketleri kiraz sapı çayı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

iltihaplı romatizma, iltihaplı romatizmaya iyi gelen bitkiler, iltihaplı romatizma bitkisel tedavi, romatizmaya ne iyi gelir, iltihaplı romatizma tedavisi, iltihaplı romatizmaya ne iyi gelir, iltihaplı eklem romatizmasına iyi gelen bitkiler, romatizmaya iyi gelen bitkiler, romatizma için şifalı bitkiler, romatizma bitkisel tedavi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz