Bitkisel Çıban Tedavisi

Bitkisel Çıban Tedavisi

Aslına bakarsanız bu konuyu çok uzun zaman önce sizlerle paylaşmıştım. Fakat sizden gelen istek ve şikayetler üzerine bu konuyu tekrar güncelleme gereksinimi duydum. Zira konu içerisinde önceden paylaşılmış olan bazı bitkisel tedavi yöntemleri yeteri kadar fayda sağlamadığı için, yine Ahmet Maranki’nin bitkisel çıban tedavisi ve çözümlerini derleyerek sizlerle paylaşıyorum.

Dilerseniz ilk önce çıban nedir bunu aktaralım. Unutmayın ki insan vücudu ve derisi bazı bakterilere karşı bağışıklık kazanmasına rağmen, bazı bakterilere karşı bağışıklığı olmadığı için özellikle düşük bünyeli şeklinde tabir ettiğimiz hassas vücut tiplerinde deri üzerinde oluşan iltihap birikintilerine çıban diyoruz. İsterseniz site içi arama yaparak çıban konusunda detaylı yazımızı bulabilirsiniz.

Şimdi konumuza tekrar dönelim ve çıbana bitkisel çözümler ile iyi gelen bitkileri ve diğer şeyleri sizlere aktaralım.

Ahmet Maranki Çıban için Bitkisel Çözümler
– Kara boynuz otunun tohumlarını toz haline getirin. Bu tozu su ile karıştırarak harç kıvamına getirin ve çıbanın üzerine sarın. Geceyi bu şekilde geçirdikten sonra sabah temizleyin.

– Keten tohumunu uygun miktarda balla karıştırarak elde edilen lapa yine yukarıda verilen şekilde kullanılabilir.

– Kudret narı bitkisinin yağından her gün 2 kez çıbanların üstüne sürebilirsiniz.

– Siyah kuru üzüm, sığırın iç yağıyla karıştırılarak merhem haline getirilir ve ciltteki yaraların üstüne sürülürse iltihabı dışarı akıtarak çıbanı iyileştirir.

– Marul yapraklarını ezerek lapa haline getirin ve çıbanların üstüne koyarak sarın.

– Semizotu iyice doğranarak lapa haline getirilir ve çıbanların üstüne sarılır.

– Ardıç ağacının dalları ezilip kaynatıldıktan sonra elde edilen suyla çıbanların üstüne kompres yapılır.

Bu bitkisel çözümlerin tamamı denenmiş ve başarıya ulaşmış tekniklerdir. Eğer ki herhangi bir bitkisel uygulamayı aralıksız şekilde 3 gün uygulamanıza rağmen çıban konusunda en ufak bir ilerleme olmamışsa, bir diğer yönteme geçebilirsiniz. Unutmayın ki her vücut farklı türde bakteriler yüzünden çıban çıkarır. Size en uygun tedavi yöntemini deneyerek bulmalısınız.

Çıbana iyi Gelen Krem ve Merhem: Sizlere ilaç olarak tek tavsiyemiz var. Zira oldukça etkili antibiyotik bir krem. Halk arasında KARA MERHEM olarak bilinen İhtiyol Pomad‘ın içeriğinde genelikle %80 Vazelin, %10 İhtiyol, %10 Lanolin bulunmaktadır.

Ayrıca bazı arkadaşlarımız mesaj atarak çıban konusunda okunacak dua sormuşlar. Ben sizlere peygamber efendimizin sivilce için okuduğu rivayet edilen bir çıban duasını yazmak istiyorum.

Çıban Duası: “Allâhümme musağğıre’i-kebîri ve mükebbire’s-sağîri. Sağğir mâ bî.” Anlamı ise (Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bende olanı kü­çült)

cibana-ne-iyi-gelir

Bu yazı çıbana okunacak dua ne iyi gelir ne sürülür çıbana iyi gelen krem şeyler bitkiler merhem antibiyotik ilaç çıban nasıl geçer sıkılır nazar patlatılır cerrahi müdahale çıban için ne yapılır hangi krem kullanılır bitkisel çıbana lokum buz tedavisi kesin doğal çözüm çıbanı iğneyle patlatmak nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz